Bourneovo ultimátum (2007)

Po dlhsej dobe som znova oprasil Bourna. Identity a Supremacy su vynikajuce akcne filmy ,Ultimatum je TOP. Aj po troch rokoch stale prakticky na samom vrchole svojho zanru.

The Wild Hunt (2009) odpad!

Vydrzal som to presne 18 minut a povazujem to za velke vitazstvo. Film o nicom. Nie vazne, myslim tym ze ten film je o NICOM. To sa nedalo dopozerat ani pri najlepsej voli. To sa dokonca nedalo ani preklikat. Samoucelne nezmyselne zabery, tragikomicki ,,herci,, dialogy zmontovane asi z 20 tich najzakladnejsich slov ktore sa pouzivaju v beznej reci. Hotova sou. Ak ma niekto zaujem psychicky ublizovat sebe alebo niekomu z okolia nech sa paci.

Zelená zóna (2010)

Znova Greengrassova vynikajuca praca na reziserskej stolicke. Je nad slnko jasnejsie ze film sa nemohol vyhnut porovnavaniu s predoslou Bournovskou seriou to muselo byt jasne ako reziserovi tak Damonovi. Takze z mojho pohladu sa sice kvalitou nejedna o dalsieho Bourna ale faktom zostava ze ide naozaj o vyborny film. Technicka stranka na jednotku, herci hraju ako o zivot. Nie je moc co vytknut. Snad len ako to smerovalo ku koncu pozrel som sa na hodinky o jeden krat viac ako by sa patrilo :). Doporucujem. Cista poctiva pracicka.

Před svatbou ne! (2001)

Priemerna v niektorych momentoch ale celkom vtipna komedia avsak navyse s vynikajucim Ray Liottom vo vedlajsej roli.

Souboj Titánů (2010)

Neuveritelny pluvanec rovno do ksichtu originalnemu filmu. Bohuzial aj keby sa novy Suboj Titanov volal uplne inak ako original stale to bude hrozna hovadina. V prvom rade zbrklo a strasne rychlo natocene. Je jasne ze to mal byt akysi blockbuster ktory postavam nevenuje vela casu ale v tomto pripade to je to dohnane do extremu. Uz tie prve zabery jasne povedali ze mam len sediet, nerozmyslat a cumiet na monitor a vychutnavat si udajnu adrenalinovu akcnu jazdu. WTF. Otrasna hudba, otrasne efekty, otrasni herci, otrasna kamera, otrasna akcia. Bohuzial je to tak. Worthington sklamal na plnej ciare. Arteton bola ovela ovela krajsia v Prince of Persia a Neeson bol na scene asi tak 2 minuty a aj tak si nemozem pomoct ale tentokrat na bozsku charizmu Dia zo stareho Clash of the Titans nedosahoval ani nahodou. Jediny kto si ako tak uzil svoju postavu bol podla mna Fiennes. Jeho Hades mi prisiel ako najlepsie zahraty charakter hoci to takisto nebol oscarovy vykon :). Ale ako to byva najlepsie prichadza takmer na koniec. V momente ked sa na obrazovke objavila animovana princezna Fiona alias Meduza uz som vazne rozmyslal ze to cele vypnem, vymazem a zahodim. Poslednych 20 minut som uz len krcovito posuval co najrychlejsie ku koncu. A take veci ako dialogy medzi postavami radsej ani nejdem spominat. Mno..Toto sa teda nepodarilo a je z toho dost kruta tragedia. Mozno nabuduce.

Odpočívej v pokoji (2001) (seriál)

Po prvych troch seriach to nadobro prestavam sledovat. Kvalita jednotlivych dielov velmi kolise od naozaj vynikajucich po naozaj zle. Bohuzial tych vynikajucich je ovela menej ako tych zlych. V podstate to ale nie je nic tragicke. Vcelu normalny serial nicim sa nelisiaci od inych takehoto druhu akurat ta zmena bezneho prostredia v porovnani s inymi serialmi za prostredie domu smutku mu urcite prospela. Herci vyborne zvoleni aspon s tym som problem ja rozhodne nemal. Uveritelne herecke vykony, dobre rozpracovane postavy. Ale jednoducho ma to nejak nechytilo. Pribeh je velmi biedny a hlavne po vacsinu casu NUDNY. Ta epizodovost je u takto dlheho serialu asi na mieste ale nemozem povedat ze v tomto pripade by to celku nejak prospelo. Hlavna dejova linka je na pozadi a kazdy diel vlastn sledujeme to iste. Pripravu pohrebu. House ktory je zalozany na podobnom koncepte ma vsak neporovnatelne lepsi scenar a neporovnatelne lepsieho Hugha Laurieho.

Po životě (2009)

After.Life je dalsi prirastok medzi v poslednej dobe velmi oblubene filmy ktore sa daju oznacit ako NEJEDNOZNACNE. Prave ona nejednoznacnost tymto druhom filmu dava urcite body navyse ktore by inak nemali sancu ziskat pretoze sa v tomto konkretnom pripade prakticky jedna o tuctovku v zanri s velkym mnozstvom klisovitych scen. V podstate to ale cele drzi pokope a zbytocne sa to nenatahuje nezmyslami. Liam Neeson velmi dobry ale nic navyse nepridal. Ricci a Long ziadna slava ale v ramci podobnych filmov sa to da nazvat herectvom. Mal som dost problem dostat sa do deja tak aby ma to aspon na chvilu pohltilo a najhorsie bolo ze mi vlastne bolo jedno co Neeson s Annou urobi. Ziadny vztah k postave sa u mna teda nevytvoril. Koniec ako cez kopirak. Niekedy uprostred som mal jasno v tom co bude nasledovat. Je to velmi tazke s podobnymi filmami ale tentoraz odmietam ist vyssie iba pre tu spominanu nejednoznacnost celeho snimku ktora to povedzme ze trochu zachranila od este horsieho ohodnotenia. Velmi priemerne predstavenie v niektorych scenach vyslovene hlupe spravanie sa postav a minimalne v jednej scene sa to cele postavilo na hlavu. Je to niekde okolo 60 percent. Druhy krat to rozhodne pozerat nebudem. Aj tie 3 sa mi zdaju cim dalej tym viac na tento film az prilis.

Láska na hlídání (2004) odpad!

Den pred mojimi statnicami som si zaexperimentoval a povedal ze co uz moze byt horsie ako ten pocit stresu a stiahnuteho brucha ktory som mal. Odpoved : Toto bolo horsie. Ovela horsie. Jedna z najvacsich sraciek aku som mal moznost vidiet.

Anakonda 4: Cesta krve (2009) (TV film)

Tretiu aj stvrtu Anakondu som videl hned po sebe takze mam jasno v tom ze oba filmy sa nachadzaju na prakticky rovnakej urovni. Opat je to stupidita za stupiditou ale opat mozem povedat ze uz som videl ovela horsie filmy. A ze ich nebolo malo.

Děti Anakondy (2008) (TV film)

Tak vcera som skompletizoval ,,seriu,, Anakonda ked som pozrel trojku aj stvorky za sebou. Podla hodnotenia mi bolo jasne ze to budem pozerat vazne len koli tomu aby som si mohol povedat ze som to videl :). Je to hovadina ako mraky ale na druhej strane videl som uz vela vela podstatne komedialnejsich a debilnejsich filmov/horrorov. A David Hasselhoff vazne nema chybu. Ten clovek dokaze nechcene povedat totalne vaznu vetu takym sposobom ze sa musim na tom iba smiat.