Zrůda Ed Gein (2000)

tak na tento film som si spomenul v suvislosti s Paranormal Activity preto mu hned napisem strucny koment. Pytate sa ako?.Obrovska reklama ktora hlasala ze ide o najstrasnejsi v tomto pripade najbrutalnejsi film vsetkych cias. Dobre si pamatam ako som vo videopozicovni cakal na tu kazetu mozno 3-4 dni kym sa konecne uvolnila no a ked som to dopozeral sklamanie bolo neuveritelne. Skoda ze taketo namety si nezoberie pod kridlo kvalitnejsi stab

Ztracený svět: Jurský park (1997)

mno..neviem nebolo to uplne zle ale v porovnani s Jurassic Park je to prepad kvality minimalne o 2 triedy

Zvíře (1977)

toto bol prvy film ktory som s Belmondom videl a doteraz je asi najoblubenejsi spolu s Muzom s Acapulca...Absolutne dokonale zahrata dvojrola kde sa neviete rozhodnut ze ktora jeho postava je lepsia. Na jednej strane to je Mike Gaucher-kaskader stroskotanec, na strane druhej Bruno Ferrari- herec bohaty, slavny a hlavne teply. :D Neviem si spomenut kedy som sa tak dobre a tak dlho smial na jednom filme.

Zvuky temna (1977)

Fulciho netradičná giallo detektívka. Ale stále tomu žánru neviem prísť na chuť a nečakal som že sa ho dočkám aj od niekoho ako Lucio. Každopádne moje očakávania to nenaplnilo, možno aj preto že som čakal niečo úplne iné. Označenie horror je absolútne zavádzajúce. Technicky a herecky to je ale na Taliansko 80 tych rokov viac ako výborné.

Želvy Ninja (1987) (seriál)

Ninja korytnacky samozrejme patria do mojich TOP detskych serialov. Po nejakej dobe som sa k tomu vratil a vazne som sa nestacil divit ze ten serial nestratil na svojom care skoro nic. Nie su to sice Kacerovky ktore stoja pevne a neoblomne na samotnej spicke ale pre mna to je serial ktory sa k tej spicke vazne splhal. Pri 200 dielnom seriali samozrejme nemozu byt vsetky casti TOP ale vacsina je velmi dobrych, mensia cast vynikajucich a par dielov je naozaj cisto genialnych :)

Život po životě (2010)

Mix všemožného klišé, nudy a lacného hrania na city diváka. Teda že niečo takéto poviem o filme čo točil Eastwood by som vážne nepovedal hoci už Invictus bol nejaké podozrivé znamenie že niečo nie je v poriadku. A zrejme už nebude. Clint jednoducho starne, tak ako všetci a v jeho veku už má právo na trochu senility, ktorá je v tomto prípade roztiahnutá do dvoch hodín absolútne nič nehovoriaceho deja. No a je vidieť že si uvedomuje, že téma život po živote sa pre neho stáva takisto tak trochu aktuálnou. Nie že by so chcel niečo privolávať, skrátka je to tak. Ak má J. Edgar za niečo stáť a byť lepší ako jeho posledné dva filmy, mal by prestať rozmýšlať nad nesmrteľnostou chrústa a pokúsiť sa ešte raz a možno naposledy poriadne preraziť. Toto bola veľká slabota a zbytočný a chabý pokus vykradnúť Inarritu.

Žoldák: Legie zkázy (1998)

Nezasluzi si to posielat na samotne dno to rozhodne nie. Kurt Russel tu je spickovy, dej samozrejme ziadne velke prekvapenie ale cakal to niekto? Zaciatok vyborny, potom pride trochu utlmu a tradicnej cukrovej vaty ktora nemoze v podobnom filme chybat aby sa to na zaver nadychlo na tieto pomery k velmi dobrej akcii ktora vrcholi ako inak ako stretom dvoch najlepsich bojovnikov :D. Jednoducho pre mna je tento film slusne pozeratelny.

10 000 př. n. l. (2008)

Efekty vyborne ale to je tak vsetko. Hlupost jako hrom ale som si na vine aj sam lebo som od toho cakal viac ako som mal aj napriek tomu ze som videl ktoze to bude rezirovat. Bohuzial uz to naspat nevezmem a tentoraz si moze Emmerich svojich dredatych, hladko oholenych resp. briadkovanych kromanoncov a praludi strcit do prdele. Tolko kravin vo filme pokope sa vazne vidi len malokedy. Alebo mam skor povedat ze v poslednej dobe bohuzial az moc casto?

127 hodin (2010)

K tomu aby som natočil výbornú one man show s prakticky nulovým nosným dejom potrebujem vynikajúcu réžiu a herca ktorý ju bude schopný naplno využiť. Ale moment veď to všetko mám, povedal si Danny Boyle a natočil 127 hodín. Franco exceluje a aj keď to nebolo úplne do extrému podarilo sa mu utiahnuť veľkú časť filmu. O všetko ostatné sa postaral chlapík na režisérskej stoličke. Tam kde by James sám nestačil a dochádzali mu sily , Dannymu iba stačilo hodiť mu menšiu pomocnú ruku a rozbehol sa znova. Výsledok je 90 minút TAKMER bez hluchého miesta, čo je na podobný film absolútne skvelé. A náskor ktorý si urobil nedávny podobný Buried vďaka výbornej stiesnenej a dusnej atmosfére, Boyle dokonale vymazáva svojimi réžijnými kvalitami. Pravdu povediac som od toho čakal tentokrát menej takže ma Danny tak trochu prekvapil. 80 percent a veľmi dobrý zážitok. Posledných 5 minút to celé iba nádherne podčiarklo.

1492: Dobytí ráje (1992)

Režisérske trápenie Scotta v plnej paráde. A pritom je to námet ako stvorený pre podobného režiséra. Veľkolepá výprava, kolosálna hudba, silné postavy, skrátka všetko charakteristické a neodmysliteľné pre historický veľkofilm mi tu chýbalo. Aby som nekrivdil hudbe. Ridley mal k dispozícii možno jednu z najlepších skladieb aká kedy vznikla ale čo z toho keď ju nechal absolútne nevyužitú. Samotná by možno v tých scénach aj fungovala ale to by museli byť trochu inak natočené a čo? A zrežírované. Ono to je vlastne celé také nemastné, neslané. Príbeh by sa dal porozprávať určite oveľa pútavejšie a ani herecky sa nikto nepretrhol ani len náhodou. Film nemá žiadne silné momenty ktoré by dokázali chytiť, nepustiť alebo utkvieť. Na jazyk sa derie jediné slovíčko ktoré to celé tentoraz vystihuje až neuveriteľne presne. PRIEMER. A asi netreba hovoriť že od nejakej polovice som sa už nudil vcelku dosť.