• Pohádka

Lang ya bang (2015) (seriál)

Pro me zatim nepokoreny vrchol soucasne cinske televizni produkce, tady se proste povedlo vsechno - pribeh plny intrik se zvratem snad v kazdem dile, neskutecne zivotne postavy, ktere zvlast vyniknou v porovnani se znehybnelym ritualizovanym zpusobem zivota na cisarskem dvore, vytecne herecke vykony vsech zucastnenych, prekrasne kostymy a kulisy (a CGI;), hudba. Z hlediska narace chapu i ne-happy end ( i kdyz osobne to samozrejme vidim jinak, vsak uz se tam udaly fantastictejsi veci nez nejaka fake death nebo jiny shenanigan a pak uz nic nebrani tomu, aby si Xiao Shu a Jingyan konecne padli do naruci nebo kam, zvlast kdyz ten notne zpozdeny zasnubni dar uz Lin Shu dostal, ze;)

Králíček Jojo (2019)

Taika jako Hitler je vytecny, ale casem se zasobarna gagu vycerpa a jelikoz jde jinak o standardni zpracovani daneho nametu, dostavilo se v mem pripade spis lehke zklamani, nejak jsem podvedome cekala vic.

Co děláme v temnotách (2019) (seriál)

Rozpracovani rozpracovani puvodniho nametu, ktere stoji predevsim na vytecnych postavach a roztoceni obratek humormeteru na max. Uvodni song s fotomontazi je pecka skoro tak velka jako Laszlova porno kariera. Jen se mi zda, ze je v ramci serii zatim lehce sestupna tendence, ale uvidime, jak kartami zamicha ctyrka.

Co děláme v temnotách (2014)

Dohromady to sice uplne na 100% nedrzi, ale samotny napad a nektere epizody jsou hodne zabavne a/nebo absurdni, takze celkove jde o nadprumerny pocin nejen novozelandske kinematografie.

Vlajka smrti (2022) (seriál)

Jelikoz moreplavba, piratstvi ani Karibik nejsou moje numera una, je tohle pro me zcela necekana pecka letosniho roku - uz jen za ten Fuck You Hetero/Cisnormativity and Queerbaiting postoj si zaslouzi ovace, ale kdyz se pripoctou supr postavy, dobre nadavkovany humor, drama a akce, jde o revolucni pocin. Ted jen doufam, ze se HBO vzpamatuje a neohrozi 2. sezonu, protoze ten pining cliffhanger je teda mohutny;))

Ledová archa (2013)

Song Kang-hoovi clovek vazne uveri vsechno;) Ale celkove mel film zajimavou atmosferu, byt namet samotny je spis pozastaveni se nad stavem spolecnosti nez logictejsi rozpracovani teto myslenky.

Inscenace (2020) (seriál)

1. serie je docela neotrely a zabavny pocin, byt by mozna o trochu subtilnejsi sebe-modelovani postav pane Tennanta a Sheena, pardon Sheena a Tennanta, neuskodilo. 2. serie is right out, though.

Han cheng gong lue (2005)

Prece jen o stupen sviznejsi, absurdnejsi a tim i zabavnejsi nez predchozi dil. Tonymu staci byt na platne, as usual.

Děvčata v uniformě (1931)

Pribeh, atmosfera i kamera jsou zajimave nejen na svou dobu a jak hlavni romanticky vztah, tak pomery ve skole jsou zobrazeny necekane otevrene.

Aamne Samne (1967)

Slibovalo to mnohe a v prvni polovine se napeti udrzuje na nadprumerne hladine, ale pak Shashi prestane byt sprostym podezrelym a film se jaksi rozplizne do obvyklych romantickych tacek. Vizualne to samozrejme Shashimu i Sharmile sekne, ze je takova doba:)