Nejsledovanější žánry / typy / původy

• Horor
  • Sci-Fi
  • Krimi

Blok 99 (2017)

Pozitíva tohto filmu sú určite unikátne gore,(napr. zlomenie strážnikovej ruky) a nečakaná hĺbka hlavnej postavy. No negatíva sú hlavne herecký výkon Vinca Vaughna. Jeho ploché hranie nepomohlo žiadnemu filmu z jeho filmografie a aj tomuto filmu dosť ublížilo. V niektorých scénach je sila Bradleyho (Vince Vaughn) dosť neuveriteľná až hlúpa. 7/10

plakát

Pán času - The Timeless Children (2020) (epizoda) odpad!

Takže začnem plusami. Sacha Dhawam je ako the Master výborný. A teraz mínusy. Od kedy Chibnail je showrunnerom som rád za priemerné epizódy ale tie moc neprichádzajú namiesto toho tu máme samé podpriemerné epizódy a sračky. Koniec 12 sezóny nie je výnimkou a je to priam tá najhoršia epizóda. Doctor sa z bežného šialeného gallifreyana stal istý PROTOGALLIFREYAN a do istej miery Bohom celého Gallifreyu a máme vysvetlené prečo Doctor neprestal po 13 regenerácii regenerovať a je to stupidné.V podstate glorifikovaná ženská vedkyňa zabíja decko(Doctor) znovu a znovu v záujmu vedy. Jediné čo sme zistili je že naši obľúbený Doctori ako napr. 10, 11, 4... nie sú vôbec 10, 11... ale kľudne nejaký miliónty v rade. A to že sa Doktorka na konci zachová ako zbabelá pussy a nechá nejakého starého týpka sa obetovať za ňu, aj keď 10 Doctor sa bol schopný sa obetovať len aby zachránil 80tníka. Objektívne je to tak 30% ale za to čo spravili Doctorovemu legacy si táto epizóda nezaslúži nič iné než odpad.

Donnie Darko (2001)

Tento film by mal vidieť každý fanúšik mysterióznych filmov a není divu že z Jaka Gyllenhaala sa stála taká star akou je. A v tomto filme sme jeho herecký výkon videli z prvej ruky. Mysteriózna atmosféra chytí a nepustí. Celým filmom vládne paralela s knihou Grahama Greeneho: The Destructors. Tento film má jeden veľký problém (aspoň pre niektorých je to problém) a to že je strašne confusing. Všetko to cestovanie v čase, paralelné univerzá a tangent universe a k tomu ešte naraz v jednom filme môže byť problém. A z konca mám pocit ako na konci Fincherovky.

Mechanický pomeranč (1971)

Jeden z Kubrickovych kontroverznejších filmov. Tento film môže ľudí precitlivej povahy odradiť už po pár minútach. A ostatných po dopozeraní filmu donúti sa zamyslieť. Príbeh Alexa DeLarga je dnes už kultový a to vďaka hercovi Malcolmovi McDowellovi a režisérovi Stanleymu Kubrickovi. A určite nemôžem zabudnúť na hudbu Ludwiga van Beethovena ktorá v tomto filme neodmysliteľne patrí.

Stray (2019)

Detektívny thriller s japonskou rodinou plnou superschopností. Pozitíva sú hlavne nápad a úžasná kamera. CGI nieje nič extra ale určite je zaujímave. Herecké výkony taktiež neurazia. No mínusy sú hlavne klišé príbeh a príliš naťahovaný koniec. Originálny nápad žiaľ nedotiahnutý do konca.

Joker (2019)

Tohto temného svetu by sa malo DC držať. Tento Philipsov Joker je psychologicky kvalitné a Phoenixom skvelé zahrané dráma. Celá revolúcia na konci filmu, kde nespokojný chudobný obyvatelia Gothamu bojojú proti vyššej triede, je prevedená bravúrne. Je tak isto skvelo prepojený so zrodom Batmana.

Cosmopolis (2012)

Tento film som si pustil hlavne kvôli novému Batmanovi s Battinsnom. Cronenberg sa zas pokúsil sfilmovať nesfilmovateľné a to knihu Cosmopolis. Film je vlastne iba kritika kapitalizmu a plný dialógov ktoré často nikam nevedú. Jediné dialógy ktoré niekam vedú je s Ericovou (Robert Pattinson) manželkou. Film vyzdvihuje hlavne nečakané rozhodnutia postáv a koniec.

plakát

Ready Player One: Hra začíná (2018)

Zo začiatku bol film trochu nudný, ale postupne čím viac sa príbeh rozvíja, tým viac je doňho človek ponorený. Easter eggy ako Delorean, King Kong, Mechagodzilla, Shining alebo Batman boli úplne super zakomponované a mal som z nich nerdgasm. Hl. hrdinovia sú nespoločenský outsideri a film je velké klišé ale našťastie to Steven Spielberg zvládol obstojne.

plakát

Doktor Spánek od Stephena Kinga (2019)

Ako iba filmový fanúšik Shiningu som knihu nečítal, takže som do toho filmu išiel iba s očakávaním že si skazím originálni film ale práve naopak. Atmosféra a napätie zo shiningu prekvapivo zostala. Po skoro 40 rokov sa čisto filmoví fanúšikovia dozvedia o shiningu niečo viac. Ewan McGregor je perfektný ako Dan Torance. A vysávanie energie z človeka ostalo v mojich zlých snov ešte týždeň po skúknutí.

Osvícení (1980)

Typická Kubrickovka. Vo filme nie je jediná snímka ktorá by nebola do detailu premyslená. Kamera je fantastická, a hudba úplne dokonalá. Pri každom snímku máme pocit že tam reálne sme.Tento film by som z pokojom v duši označil za umelecké dielo.

Ovládací panel