kapo73

okres Banská Bystrica

1 bod

• 19.2.2018  15:40
    Učitelka (2016)

Film "Učiteľka" sa určite oplatí vidieť. Začiatok mi prišiel trochu ťažkopádny, lebo chvíľku to trvalo, kým sa ukázalo, o čo ide. Celý čas som mal zmiešané pocity, lebo si nemyslím, že takí boli všetci učitelia, ale...svoje "benefity" si určite vyberali aj súdruhovia učitelia a súdružky učiteľky. Herecké výkony Zuzany Mauréry a Csongor Kassaia boli veľmi presvedčivé a ani deti nezostávali za nimi. Prostredie - trieda, telocvičňa, byty - vypadali veľmi realisticky a pripomínalo mi to presne tú dobu. Najviac sa mi páčil príbeh, ktorý rozprávala súdružka o partizánovi a zaklincovanie príbehu neznámym žiakom "Dankeschoen". Jasné, tak ako život, aj tento film je o postojoch a charakteroch ľudí, ktorí sa prejavia v každej dobe a v každej skúške. No a pekná scéna na konci ...budem vás učiť slovenský jazyk, anglický jazyk, náboženstvo, etiku...nemá chybu! (Každý, kto žil v tej dobe, zažil svoj skutočný "film". Toto by mohol byť jeden z nich.)

• 4.2.2018  13:28

Americke komedie zdaleka obchadzam. Deti si to zapli, tak som to zacal pozerat. Uvod - nic moc, ale potom sa na to dalo celkom pozerat a aj zasmiat. Na americku komediu viac nez dobre. Asi to urobila ta Afrika, deti a prekvapivo prijemny humor ...:)

• 4.4.2014  07:44

..."pojednává o duševně rozpolceném člověku, hledajícím životní poslání," Áno, je to sci-fi film o Ježišovi, ktorý by bol taký, ako iní ľudia, ale ďakujem Bohu, že to tak nebolo a nie je. Tým samozrejme nechcem povedať, že dej bolo úplne mimo Biblie, ale podstata - áno. Ježiš vedel odkiaľ prišiel a prečo prišiel. Nemal to jednoduchšie, rozhodoval sa dennodenne podobne ako my, ale myslím si (podľa Biblie), že poznal odpovede na základné otázky života - odkiaľ je, prečo je tu a kam ide. "A neprišiel som sám od seba, ale pravdivý je ten, ktorý ma poslal a vy ho nepoznáte. Ja ho poznám, lebo som od neho a on ma poslal.“ (Jn 7) Film núti človeka rozmýšľať a to je veľmi dobré.

• 2.1.2012  15:48

Neviem, prečo si niekto myslí, že keby vo filme nebol sex a nadávky, tak by bol zlý. Podľa mňa, čím je ich tam viac, tým je to nechutnejšie. Žiaľ, tu ich je až-až. Fakt sa nevieme inak zabávať? Veď napríklad takej hláške: "Kam veziete tú mŕtvolu?" nič nechýba.

• 16.11.2011  08:23
    Kouzelný most (studentský film) (2008)

Veľmi pekný a trochu aj smutný príbeh. A aké ťažké je povedať, keď niekoho milujete...však chalani.

• 6.9.2011  15:59
    Mezi zdmi (2008)

Začnem od konca. Chýbal mi výraznejší záver filmu. Aj keď... V každom prípade tento film určite nie je zabitý čas. Dobrý učiteľ to je v škole to najdôležitejšie. Dobre naučiť – to je asi len zlomok z dobrého učiteľa. A v tomto filme je učiteľ francúzštiny fakt viac než dobrý. Nielen vie učiť, ale aj chce naučiť, má trpezlivosť, vysvetľuje, pohotovo reaguje, má humor, pochopenie a hlavne má rád žiakov. Áno, má ich rád, aj keď oni sú niekedy drzí a neslušní. Čo sa mi veľmi páčilo, bol trochu iný systém vyučovania ako u nás, čo nám dosť chýba. Vo filme bolo vidieť potrebný dialóg (učiteľ – žiak), vlastný názor žiakov (príp. intuícia) a prezentácia žiaka (napr. autoportrét). No a aby to nemal učiteľ až také ľahké, pridáva sa mu riešenie problémov (sexuálne, sociálne, rasové) so žiakmi ako triednemu učiteľovi, ďalej s rodičmi, s kolegami a disciplinárne konanie s tým najproblematickejším...

• 19.4.2011  08:47
    Večer pod lampou (TV pořad) (2011)

Kvalitné diskusné relácie (nemyslím len politické) akoby v dnešnom svete chýbali. Táto je podľa mňa potrebná ako soľ. Človek sa môže zamyslieť nad rôznymi vecami okolo nás a to z rôznych pohľadov. Navyše tomu aj rozumie, čo hovoria. Viac ako dobrý moderátor aj témy.

• 19.4.2011  08:46
    Viridiana (1961)

No ako to v živote chodí, môžete sa aj rozkrájať a ani to nemusí dopadnúť najlepšie. Výborný príbeh o pomoci tým najbiednejším z najbiednejších. Na nezabudnutie je určite večera žobrákov v luxuse o akom sa nikomu ani nesnívalo. Niečo mi vo filme však chýbalo. A hoci mám karty rád, záver filmu by som si predstavoval asi inak.

• 19.4.2011  08:44
    Šéfka (TV pořad) (2011)

Myšlienka je to dobrá. Ktorý šéf by nechcel mať len toho najlepšieho manažéra? Lenže to je žiaľ všetko. Relácia nemá ani hlavu ani pätu. Chaos bez deja, vulgarizmy šéfky Mojsejovej a tzv. manažérov a nakoniec aj tak žiadny výsledok. Nechápem, čo tam robila Christová. Jednoducho - sprostosť na n-tú.

• 19.4.2011  08:42
    Narušený život (TV film) (2007)

Téma znásilnenia je stále aktuálna, skutočný príbeh a nie americký film...To všetko mohlo dať filmu dobrý punc. Ale dej príbehu bol viac-menej žiadny – skoro žiadne vyšetrovanie, herci tiež veľmi neoslnili a v podstate okrem nechutného znásilnenia sa tam nič nestalo.

• 19.4.2011  08:41
    Tod eines Keilers (TV film) (2006)

Takýto má byť podľa mňa dobrý film. Naozaj. Jednoduchý a pritom zaujímavý dej od začiatku až do konca. Netradičné prostredie a skvelí herci, ktorí akoby to ani nehrali. Všetko pekne postupne a prirodzene do seba zapadalo, nedalo sa jednoducho odísť od filmu. Človeku to „niečo“ dalo – minimálne zamyslenie nad našim spravodlivým životom...Treba vidieť a uvidíte, čo sa stane, keď „zasiahnete do systému“.