Střet (2007)

Tak tohle je poměrně hustý. Už jenom, když Brandi srazí chlápka, který jí proletí sklem a ona ani nemá snahu zastavit, ale jede i s chlápkem až domů, kde neví co s ním. Každý jiný, by přinejmenším, zastavil a nebo to v tom leknutí někam napral. Ale určitě by dotyčného schodil a ujel bez něj. Tohle bylo hodně nezvyklé. O to je pak težší se ho zbavit dál. A nastává tu dilema co dělat. Jak málo stačí a život se převrátí. Velice solidní atmosféra a pěkný konec.

Omen 3: Poslední střetnutí (1981)

Antikrist čelí znovu narození nazaretce. Aneb je třeba zlikvidovat nejenom kněze, ale i děti. Solidní atmosferický horor, které je v duchu předchozích dílů. Damien se dostává k moci a nebojí se jí použít jak to jen jde.

Vražedná přehlídka (2000)

Upřímě jsem se toho spíše bál, ale dostalo se mě docela slušné krimi. nepopírám, že nebýt našinců tak na to možná nekouknu a nebo to ohodnotím mnohem hůř. Přece jenom tolik našich herců se v podobných filmech prostě nevidí, k tomu naše prostředí. Velký mínus určtitě zpracování, zdálo se mě to jak televizní. U mě to zachránil ten konec, nebot jsem na to nepřišel kdo , že měl tak rád zahradní nůžky. ps- Krejčíř byl příšerný.

Noční přízrak v poledne (1988)

Tohle bylo celkem slušné, dobrý nápad poslat na malé městečko, jakousi nákazu či experiment, kdy lidi zmagoří a zešílí. Škoda, že se to pak celé zvrhne v akční střílečku a opustí onu sci-fi, hororovou akci. Na tehdejší dobu hodně luxusně vybavený karavan. Zuba času na tom nechal své, a je třeba to podle toho brát s nadhledem, k tomu rychlodabing, který byl pro nás dřív samozřejmostí už dnes působí poněkud úsměvně.

Bohem zapomenuté město (2008)

Opět Španělsko, poměrně komorní horor, s pár lidma, ale celkem solidní, jen škoda, že hned všichni vidí všechno, né jako jinde, kdy to vidí jen jedna postava a nikdo jí nevěří. Je zarážející, že do oné vesnice nikdo 50 let nevkročil. Dost zavádějící je název, proč město? když šlo o malou vesnici. Příběh poměrně rychle kráčel dopředu, což je jen dobře, postavy celkem v pohodě, tak že solidní průměr.

Černí démoni (1991)

Tohle bylo docela dost dobrý, jak vystřižený s 80. let, jednuduchý děj, a pěkný zpracování. Pro zombi já mám slabost a tyhle vypadali moc pěkně s těma řetězama a zbraněma, bylo naprosto fuk, koho zmasakrují prvního, jen jich mohli pokosit víc. Zahrávat si s černou magií se nevyplácí...

Kuchař, zloděj, jeho žena a její milenec (1989)

Už název napovídal, že tohle asi bude šílenost a taky ,že byla a pořádná. Albert byl na zabití děsně mě lezl na nervi. Ta restaurace vypadala dost šíleně a docela jsem se divil, že tam vůbec někdo chodil na jídlo, když tam neustále vyváděl Albert. Proč byli venku ty auta se schnilým masem? lidi si stěžují na zápach, přesto hospoda stále plná. Jediný kdo mě přišel dobrý byl ten kuchař. Celý film, je zbytečně dlouhý a plný bizzardních věcí a lidí. Určitě to chtělo trochu víc děje ne jen jedno a to samý.

Requiem (2001)

Tohle celkem šlo, začalo to hodně drsně a v podobném duchu se to neslo celý film. Jenže jsou tam dvě velký nelogičnosti, který přímo bijou do očí. Za prvé, po útěku věznů, kteří skončí v klášteře, tak tam najdou jen 3 mnichy a jednu ženu, sakra kam se poděli ostatní mniši, kterých tam před tím bylo spousta?(nehledě na to kvantum masa v chladáku, pro tak málo lidí, blbost) A za druhý, ten "novopečený mnich" bývalý parták věznů, přece určitě dostal novou identitu, zvlášt, když je usvědčil, tudíž museli policajti vědět, kde je, a tím pádem by po útěku těhle věznů museli okamžitě ject do kláštera, ale tam nikdo nedorazil... Celková pointa docela dobrá i ta mě tak trochu napadla,že by to s tím něco mohlo být.

Sekta (1991)

Solidní horor Italský, ale odehrávající se celý v Německu. Hlavní hrdinka sympatická dívka, jenže má brouka v hlavě.....a z vody jí teče modrá sračka. Děj dobrý, ale stopáž zbytečně dlouhá.

Pod Moskvou (2006)

Zajímavý horor z prostředí podzemních labyrintů, které samo o sobě je dost lákavé. Ani mě nevadilo, že je to díky tomu celé ve tmě. Taky bych se tam rád podíval, ale bez početné a ozbrojené skupiny ani ránu. Nepopírám, že děj mohli více vyšperkovat, ale šlo to. Postavy jsou dost čitelné, tak že asi zhruba víme jak se, kdo zachová. Určitě na jedno podívání dobré, ale sledovat jen za tmy (né jako za sluníčka). ps-docela jsem žasl, jak se v těch chodbách orientovali jako by nic.