Vražda ve vlaku (2008)

Na konci snímku je asi nejlepší vtip o Sherlocku Holmesovi jaký znám, a bohužel také nejlepší vtip za celou dobu filmu.

Transcendence (2014)

Transcendence by měla přesahovat smyslové duchovním, obohatit nás vyšším poznáním a ukázat nám smysl tam, kde jsme ho dosud neviděli. Tento snímek nedělá nic z toho, naopak nás pěkně přitiskne k zemi a těm, kdo by se chtěli vznášet ještě přistříhne jejich pomyslná křidélka. Jedná se v podstatě o "vykrádačku" osvědčených témat a vyprávění, na kterou producenti nabalili několik zvučných jmen. Škoda, osobně považuji Ona (http://www.csfd.cz/film/312650-ona/) za několikanásobně hodnotnější dílo, ačkoli se zabývá v podstatě totožným tématem, staví se k němu originálně a s vkusem, který v současné kinematografii jen těžko hledá konkurenci.

Jedenácté přikázání (1935)

Základní otázka zní: Proč tento film nefunguje? Jeho ústřední zápletka není nikterak špatná, Herecké obsazení je až na jednu výjimku, Jiřinu Štěpničkovou, kvalitní sestava. Problémem jsou vyhrocené nepravděpodobné situace. Několikrát se film dostane do momentu, kdy si řeknete, že zde to autoři již přehnali. Někdy je méně opravdu více.

Láskou praštěná (2003)

Láska má mnoho podob. Nyní jen zbývá najít odpověď na otázku proč právě taková přišla někomu dost zajímavá na to ji zfilmovat?

Muž v ohni (2004)

OK. Chápu, že každý režisér by měl mít svůj styl a Tony Scott má svůj rukopis poměrně dobře čitelný. Nicméně porovnejme si tento snímek s kultovním Posledním skautem. Titulní hrdina: Denzel: nemastný-neslaný až prachmizerně ploše zahraný se stupidním návratem ztraceného syna. Bruce: prototyp hrdiny odkazující ho na klasické noarové detektivy s cigárem a flaškou, co pro suchou hlášku nejde nikdy daleko. Děj: Muž v ohni: odepsaný žoldák, pracující jako osobní strážce malé holčičky, která v něm probudí chuť k životu a následně se kvůli ní nechá zabít. Poslední skaut: odepsaný detektiv, pracující jako osobní strážce, který zmasakruje celou mafii a na konci se hurónsky směje. Dle skutečných událostí: Muž v ohni: hraje si na to. Poslední skaut: fakt to nepotřebuje a fakt by mu to nikdo nesežral.

Elysium (2013)

Dle hodnocení a komentářů jeden z nejrozporuplnějších filmů letošního roku. To čím film dle mého názoru selhává je sama ústřední myšlenka. Chápu mytologické a symbolické odkazy s utlačovanými a slabými lidmi a "bohy" sídlícími na nebeském Olympu. Ale proč tak okatě? Nehledě na nevysvětlení principů, jakým je ona lidská masa udržována ve stavu tupé poslušnosti. Autoři si též mohli odpustit patos s dětskou nenaplněnou láskou, která film strhává směrem ke stupidním melodramatickým telenovelám. Z děje až neskutečně čiší socialistický boj proti vykořisťovatelským kapitalistům, žijícím si doslova na vysoké noze. Lidský život zde nemá hodnotu, ten získává až statutem občana Elysia. Lidé žijící na zemi mají prakticky svůj osud daný a nedájí se určitě očekávat světlé zítřky. Film tak odkazuje na takové klasiky filmového nebe jako je Metropolis či Pudovkinova Matka. Problém Elysea tedy nespočívá ve špatně zvoleném námětu, nýbrž v jeho tupém a neoriginálním zpracování či spíše "přebiflováním". Po District 9 je to tedy obrovské zklamání.

Katakomby (2007)

Příšerně pitomý film, s příšerně pitomým obsazením a stupidními dialogy zachraňuje charismatická Shannyn Sossamon a mé vyslyšené volání a zmasakrování všech těch pitomých puberťáků, který bych poslal do prdele hned na začátku filmu.

Red 2 (2013)

Divák u tohoto snímku musí provést mentální lobotomii a přijímat kosmos filmu tak jak je servírován. Zasadně se neptat: "Kde kurva vzali tak rychle Lotuse?", "Kdy proboha stačil dát tu bombu do přihrádky?", "Co to do čerta je červená rtuť?", "Kdy stihl Malkovich sehnat indenticky vypadající klíč?" a další a další a další. To nesmíte dělat!!! Uvolnite se a nemyslete, jen konzumujte. Pak vás film bude bavit svými hlášky a grotesknímy partnerskými vztahy.

Wolverine (2013)

Wolwerinova uzdravovací schopnost přejde během filmu z jeho těla na jeho černou košili, která i po střelných a řezných ranách vypadá jako právě vypraná v Perwollu. Tvůrci se bohužel snížil k laciné popkornové zábavě a soustředili se na pompéznost, při které zapomněli na logiku a budování děje, který je cca v půlce neskutečně utahaný a celkově klišé. Pár vydařených momentů bohužel nedokáže zachránit celý film.

Rychle a zběsile 6 (2013)

Logická kostra příběhu bez jakékoli logiky a bohužel i kostry samotné. Scénář je postavený na rádoby cool hláškách stejně "obratně" jako je Kameňák složen z (ne)směšných vtipů. Herecké výkony připománají rozpohybované nafukovací panáky. Jediné co tedy stojí za pozornost je Alfa Romeo Giulietta a Dodge Daytona.