Život zvířat (2008) odpad!

"Šokující a brutální horor z prostředí obchodu s lidmi. Ještě brutálnější než horor SAW. Inspirováno skutečnými událostmi." Tato věta distributora je patrně nejděsivější na celém snímku. Jedná se pravděpodobně o rádoby chytrý kalkul jak za málo peněz dostat hodně peněz, bohužel to má fatální dopad na samotnou otázku smyslu existence diváka. Odpovědí rozhodně není, aby se díval na něco takového. Žánrově film naprosto nefunguje, snaha vyvolat strach ztroskotává na příšerných hereckých výkonech a neschopnosti režiséra vybudovat alespoň špetku napětí. Horor se tento film dá nazývat pouze ve smyslu utrpení přežít ho až do konce a udržet v sobě naději, že snad alespoň závěr bude strašidelný => nebude.

10 000 př. n. l. (2008)

Tak tohle byl šílený zážitek. Pochybná omluva všem původním obyvatelům vybitých bílými muži? Příběh lásky až za hrob? Já ten film prostě nepochopil.

13 hříchů (2014)

V mnoha směrech povedené a rádoby neokoukané. Co všechno je člověk schopen udělat za peníze? Jak moc ho to změní? Je zrůda ten kdo zadává úkoly nebo kdo je mění? Víte, kde jsem se s velmi podobnou myšlenkou setkal poprvé? U filmu Hračka s Pierrem Richardem. Kde pochopitelně teklo daleko méně krve na druhou stranu bylo vyznění možná ještě více syrovější.

2 $ocky (2011) (seriál)

Nemůžu se zbavit dojmu, že v postatě nejde o nic nového a sitcom čerpá inspiraci z takových komediálních sitcomů jako Přátelé, Blacks books a v neposlední řadě i Big bang theory. Jak káže povinnost dobrého sitcomu, musíme zde mít urýpanou postavu a tak trošku exotickou postavu. Nicméně padla inspirace na úrodnou půdu a je se tedy na co dívat.

2 dny v Paříži (2007)

Jaké to opravdu je poznat člověka, s kterým žijete a chcete žít i na dále? Velmi těžké! Vždy si můžete být jistí, že narazíte na něco co se vám nebude lítbit. Každopádně si taky můžete být jistí, že se v tom pořád budete šťourat. Stejně jako si neustále musíte strhávat strup. Okořeněné odcizení o jazykovou bariéru jednoho z ústřední dvojice jen dotváří paranoiu, kterou při podobných situacích chtě nechtě získáváte.

2012 (2009)

Emmerich pravděpodobně používá filmové řemeslo jako určitou formu terapie z panické hrůzy po konci světa. Naštěstí pro něj i pro nás to zatím vždy dopadlo dobře, víceméně. Opět nás válcuje povedenými digitálními efekty a stává se modlou všech, kteří věří horoskopům. Nicméně se nemohu zbavit dojmu, že se jim tak trochu vysmívá... Za to má hvězdu k dobru!

22 výstřelů (2010)

Ohraný scénář s ohranou zápletkou s ohranou klišé formou. Tento film je ve finále více než o hraní si na gangsterský film, prohraná snaha o vytvoření odkazu na Kmotra. Tudy ne přátelé!!!