Kmotr (1972)

Tento film mě zasáhl jako žádný jiný. Gangsterská atmosféra a výborné Coppolovo zpracování dělají z filmu kult. Ve své nejlepší roli se zde představuje „don“ Marlon Brando a začínající hvězda Al Pacino. Film se dočkal velmi kvalitního pokračování. Doporučit mohu také knižní předlohu u které budete trnout stejně jako u filmu.

Desperado (1995)

Lavina hlášek a vtipů (joke Tarantina je nesmrtelný), akce, přestřelek, sexu se Salmou a super mexickejch songů. Tenhle biják je jeden z těch co je spíše uměleckým dílem, než „jen“ filmem. Nutnost pro všechny, co mají rádi akci a Mexiko.

Potomci lidí (2006)

Velice realistický film s výbornou kamerou (vyobrazení fašistické Británie se zakousne do paměti), některé scény jsem si pouštěl vícekrát (scéna s motorkou a velké finále na konci). Herecké výkony jsou bravurní (Clive Owen i Julianne Moore), originální podání vedlejších rolí také potěší (úsměvný zhulenec Michael Caine, fízl a dredař zabiják).

Kruh (2002)

Geniální .. dokazuje to i následné vykrádání prvků Kruhu jinými filmy. Škoda té dvojky, ale to už patří jinam..

Rocky Balboa (2006)

Jestli je některý díl série podobný tomu prvnímu (a nejlepšímu) je to právě šestka! Spoustu vzpomínek na minulé díly (stará čtvrť Philadelphie, zašlý boxerský klub, pití vajec, dvoření dámě, výstup na schodiště, úvodní songa, želvy atd. atd.) udělalo svoje a upřímně mě film dojme pokaždé, co ho vidím. Jako obrovské PLUS beru to, že Sly myslel na různé postavy z minula (syn, Apollův trenér, Spider, Marie, nejvíc potěšil určitě Paulie). O to víc mě mrzela absence Adrienny (Talia Shire), postěžovat si musim také na protagonistu Rockyho protivníka.. tam měl být opravdu někdo jiný. S takovým Apollem se nemůže rovnat ani náznakem. Bezvadná byla hudba, užil jsem si i finální zápas a hlavně trénink :). Sylvesterovi fandim a smekám.. důstojné zakončení série a konec jedné Legendy s velkým L.

Terminátor 2: Den zúčtování (1991)

Perfektní biják bez jediné chybičky. Nic dalšího netřeba dodávat :) jen bych ještě vyzdvyhnul režisérskou verzi s komentářem samotného Jima Camerona, herců a členů štábu - sqěle vysvětlují některé scény (které mnohdy v základní verzi ani nenajdete). A nesmím zapomenout pochválit výkon Lindy Hamiltonové, oproti jedničce mi sedla rozhodně víc.

Klub rváčů (1999)

Moje životní záležitost. Film jsem plně ocenil (a hlavně pochopil) až na poněkolikáté shlédnutí. K tomuhle filmu je zbytečný další komentář. Tenhle film se prostě MUSÍ vidět.