• Krátkometrážní

Para: Otec (2001) (hudební videoklip)

Jednoduchý ale zato atmosférický videoklip spolu s hudbou vedia veľmi dobre naladiť na jesenné, pochmúrne obdobie počas sviatku mŕtvych, kedy máte v hlave pocit masového vraha.

Noc hrůzy (1985)

Prekvapilo ma aké dobré to má efekty a hlavne masky. Ale inak dej jednoduchý a herci fakt nič moc. Ako taká jednoduchá komédia na Halloween môže byť. S prižmúreným okom aj 3*

Black Adam (2022)

Fajn B-éčko. Trochu moc flashbackov, finálna polhodina moc prehnaná, digitálna a celkom často aj klišé. Niektoré scény hlavne čo sa týka obyčajných obyvateľov celkom hlúpe. The Rock toho moc nezahral na to že sa na tu rolu tak tešil. Ale superhrdinský tím a jeho členovia fakt super a zaujímavé postavy. Každý z nich mal voľaký svoj vizuálny štýl čo cením. Celkovo ten vizuál je niekedy zaujímaví ale niekedy aj dosť prehnaný. Efekty sú väčšinou fajn ale niekedy to tam je silno vidieť. A finále so záporákom vyzerá viac ako scéna z hry než z filmu. A tiež ten koniec mal silný a časom až nechutný žltý filter. Vtipy dobré, viackrát som sa zasmial. Super spomalená akčná scéna s hudbou od mojich obľúbených Rolling Stones je asi to najlepšie z filmu. Je to klasický akčňák ale aspoň fajn urobený klasický akčňák. 5,6/10

Junk Head (2017)

Keďže prvá polhodina je vlastne pôvodný krátkometrážny film, ktorý som už videl predtým, tak ma to až toľko nezaujalo hneď na začiatku. Ale potom to bolo lepšie. Viac preskúmavame sci-fi hororový odporný svet ktorý je plný zaujímavých postáv a stvorení. Hlavne tie dizajny monštier a celého sveta vám evokuje ten pocit nočnej mory ako pri Mad God, ale ten je na úplne inom levely. Dosť sa tieto dva filmy na seba podobajú ale tento film postrádza niečo čo ten Mad God nie. Respektíve to nerobí dobre. Oba filmy obsahujú akoby nekonečné poschodia podzemného sveta. Mad god tých poschodí vystriedal niekoľko zatiaľ čo tento má len jedno. Ale ten problém je v atmosfére. Lepšie povedané v osvetlení. Mad god je prechádzka temným, tmavým strašidelným snom. Junk Head sú zase len nekonečné betónové chodby s bielim svetlom, ktoré tam vždy ide poste odniekadiaľ. A to mi tam dosť vadilo. Proste miesto hlboko dole kde by to malo byť temné je osvetlené bielim prudkým svetlom. Akože áno ma to svoju atmosféru ale mne by tam pasovala iná. Dej viacmennej len odhaľuje ten svet ale funguje dobre a dokonca má aj zopár dialógov s hĺbkou na zamyslenie. Taktiež sa tu objavil celkom často humor, ktorý by som povedal že tam nepasuje ale náhodou som sa celkom dobre aspoň pousmial. Najviac mi to ťahá ten svet, dizajny postáv a najviac uberá to biele svetlo.

Stopy krve I: Masakr (1993)

Neviem či to mám na 2* alebo na 3*. Niekedy ma to znechutilo, niekedy dosť, ale nikdy nie tak ako Srbský Film. Išiel som do toho s tým, že to má byť ďalší ťažký film na pozeranie, práve ako Srbský film alebo Saló aneb 120 dní sodomy. Ale inak som o tom nič nevedel. Začiatok ma pekne prekvapil, hlavne aj tým, že o čom to je ale aj výpravou. Tá to dosť zlepšovala počas celého filmu a to som to mal s cz dabingom. Niektoré scény boli fakt nechutné ale časom ma to prestávalo "baviť". Potom prišla nejaká tá scéna okorenená dabingom (ten tam nie je nonstop) a znova si to získalo moju pozornosť aj keď som to stále nechcel pozerať len teraz z iného dôvodu. Ten dôvod bol to jak nechutné to bolo. Ale potom to moju pozornosť znova stratilo. Keby som to musel pozerať celé bez akejkoľvek vedľajšej "zábavy" tak by som to nevydržal. Ale popri robení úlohy do školy sa to dalo. A napr. taký film Sleep Has Her House sú len "zábery prírody" ale pri tom som ani mobil nemohol chytiť do ruky lebo som sa na to furt musel dívať. Takže tak. Pôvodne som mal v pláne si pozrieť všetky časti ale ešte uvidím.

PowHer (2017)

Toto by som radšej ani nenazval filmom. Skôr skeč. Dosť mi to pripomína skeče od CollegeHumor. Odkaz na film

Super Like (2018)

Zvláštny pomer strán. Hlavná herečka celkom slabá. Dobrá réžia a dobré premyslené scény. Možno slabší, nezaujímavý scenár. Taky priemer. Odkaz na film

Kingsman: První mise (2021)

Trailer ma navnadil, hlavne strihom a hudbou od AC/DC. Pozrel som si to na intráku v klubovni s ďalšími 6-10timi divákmi. Po dopozeraní som ľutoval toho že som si to pozrel s nimi lebo mi svojimi pripomienkami dosť kazili zážitok z filmu. Ale potom som si uvedomil, že ten film bol naozaj zlý. Toľko nezmyselností a tak stupídne napísaných scén som dlho nevidel. Nechápal som, že to je od toho istého režiséra ako predchádzajúce 2 filmy. Nehovorím že tie predchádzajúce filmy boli nejak extra vážne ale boli omnoho dospelejšie. Tento film mi príde len ako generická akčná komédia bez nových nápadov pre každého. V trailery sa mi ľúbilo veľa scén a ako boli natočené. Bohužiaľ všetky tie super zábery boli v trailery a vo filme nič nové. Klasický priemer.

Red Hot Chili Peppers - Can't Stop (2003) (hudební videoklip)

Spolu s Otherside moja druhá najobľúbenejšia pesnička od RHCP. Videoklip zaujímavý. Dobrá pesnička pri hraní pingpongu.