Cry Havoc (2020) odpad!

Asi takhle. Kdyby v popisku filmu bylo něco jako parodie, komedie, šílenost, debilita nebo píčovina tak neřeknu ani slovo a pálím plný počet hvězd. Ale jestli chce někdo tuto zhovadilost regulérně vydávat za plnohodnotný film (horor), tak je to magor. To se na mě nezlobte. Pozor budu boilerovat. Herecké výrony nastrčených podivínů, kteří si s oblibou říkají herci mluví za vše. Celková výprava pak vše dorazí. Protože když sleduju jak se v prosluněném lesíčku prohání (a teď se podržte) parta lůzrů v maskáčích, které pravděpodobně vycvičil sám Hurvínek a kteří z metru netrefí ani zoologickou zahradu. Skupinka mdlých striptérek, které jen porád ječí a vřeští a aby se neřeklo tak i neustále ukazují cecky. Nezdolný fantom, kterého pravděpodobně sešili ze všech úchylných vrahounů, co kdy byli a který slyší na jméno ZabJe. A nakonec reinkarnace pána Nazgůlů , kterého nejenom že nezabije žádný muž, ale ani nikdo jiný. Jen vypadá jako přestárlý mušketýr a nosí kalhoty do zvonu, které už dávno vyšli z módy. Taxe prostě o mě pokouší infarkt, mám záchvaty melancholického smíchu a neodolatelnou touhu někoho zabít. Nikdy víc. Nikdy, nikdy, nikdy.

Future World (2018)

Ne, ne a ještě jednou ne. Nvm kdo přišel na to, že když obsadíte dobré herce, bude i dobrý film. Nebude, věřte mi. Franco dělá co může, debilně se šklebí, ale nic. Dobře. Uznávám, že Milla to na konci zachránila, aby to nebyla úplná sračka. Ale není to krapet málo? Jako film, který se veze od ničeho k ničemu. Nemá hlavu ani patu. Scénář napsali na koleni během jednoho večera po minimálně 10 pivech a několika gramech blíže nespecifikovaných návykových látkách. Kde hlavní hrdina není hlavní hrdina. Páč hlavní hrdina je úplně někdo jinej. Zlotřilá kamera a střih vše dorazily. Čiré zlo. Jedna hvězda za Millu. Jinak ani lautr hovno. PS: dobrý komentář Morholt

The Kid (2019)

A já se tolik těšil na příběh o Billy the Kid. Ale zase hovno. Takže předně doporučuji film přejmenovat. Třeba na: Jaxe plaší vosy. Dane DeHaan hraje fakt dobře a E. Hawke taky ostudu nedělá. Jenže to je asi tak vše. Jinak je to vožvejkaný jak žvejka z Národní třídy. Okousaný jak feťácký rty. A průhledný jak silonky nejlacinější štětky na Žižkově. Příběh je jednoduchej jak pexeso o dvou kartičkách a nikoho tam nic nemůže překvapit. Bohužel. Sice se tam občas epesně vystřelí, ale jinak moc akce nečekejte. V podstatě bych to nazval takovou pojízdnou nudou. Jj to byl bojler jako prase. Ale oproti všemu, co jsem výše napsal mě tam nadchlo hned několik věcí. Zde jsou: Má oblíbená postava zemře trapnou smrtí. Má neoblíbená postava zemře hustou smrtí. Pořád někdo někam jede. Postava, která je mi u prdele nezemře vůbec. Z hrdiny se stane padouch. A pořád někdo někam jede. Z posery se stane hrdina. Z nevinné dívky je protřelá děvka. Nikdo nemá nikoho rád, ale nakonec se mají rádi všichni. A opět se někam jede. Tak uznejte, že tohle už si nějakou tu hvězdu zaslouží.

Keullojet (2020)

Víte, já se osobně považuji za hrdinu bez bázně a hany. Nebojím se předbíhat ve frontě v nákupáku, mhd jezdím zásadně na černo a cígo odklepávám vždy mimo popelník. Také o každém úplňku chodím do Černého lesa na zakázaný hřbitov, pomocí černé magie tam vyvolávám duchy a pak s nima hraju svlíkací poker. A ano, vždy vyhraju. K filmu jsem tedy přistupoval s despektem asi jako naspeedovaný kamikaze před svou první bitvou. Takových duchařin už jsem viděl stovky, tak mě přece nemůže nic překvapit, no ne? Pravda nic mě opravdu nepřekvapilo, ale rovnou vyděsilo téměř k smrti. Už dlouho jsem se neklepal, jak ratlík před uzenářstvím. Přišla první lekačka a já dostal regulérní infarkt. Věděl jsem, že je zle. Ale neměl sem odvahu se ani pohnout. Myslím, že chvílemi sem i zapomínal dýchat. Pak už šlo vše ráz na ráz. Následovalo pár dalších srdečních příhod, jedna malá mrtvička a nakonec velmi ponižující výměna spodního prádla. Ještě teď mám husinu. Korejci prostě horory umí a tečka. Navíc jaxe tam objeví malá, roztomilá korejská holčička, která je navíc posedlá mé hrdinství bere rychle za své. Od té doby si tedy oblečení skladuju na zemi v obýváku a šatní skříni se vyhýbám jako čert kříži. Chtěl sem ji pro jistotu i spálit, ale to mi přítulkyně pod hrozbou rozchodu zakázala. Přemýšlel jsem i nad pátou hvězdou, jenže proč se ta holčina z asijské restaurace v ulici na mě tak zvláštně dívá....??!

Venom (2018)

K tomuto filmu výjimečně řeknu pouze jednu jedinou věc. Kdyby tam nehrál naprosto skvělej Tom Hardy, který chudák musel celý film táhnout sám, páč ostatní herci stáli za starou bačkoru, byla by to naprostá hovadina téměř na úrovni odpadu. Opakuji, že téměř. Ale on tam naštěstí hrál, takže to bylo fakt super.

Becky (2020)

Ano, opět jsme se dostali až pod samý vrchol totální demence. Všechny postavy jsou trapné, směšné, neherecké, ubohé a odpudivé. Za pokleslou zmínku stojí pouze dvě z nich. Na jedné straně malá, blonďatá mrška s příšernou kudrnou uprostřed čela a ještě příšernějším melírem. Její kadeřnici bych nechal z fleku zavřít! Která je ještě ke všemu fakt dospělácky zmalovaná, jako nejlevnější štětka z pod mostu. A její nasupené a rádoby nasrané výstupy spíše naznačují, že trpí akutní střevní kolikou než jakýmkoliv náznakem herectví. Na straně druhé (mnohem slabší) stojí starý, obtloustlý páprda, který i kdyby si nechal svastiku vytetovat třeba na prdel, bude vzbuzovat asi takový respekt jako bezďák z Hlaváku. Potkat ho, dám mu takový dělo, že by mu ten rumcajs z brady rychle opadal. Pan James by se měl urychleně vrátit do sámošky, kam ostatně patří. Ostatní postavy ani nemá cenu zmiňovat, páč hráli asi tak desátý housle. Sečteno a podtrženo - klasika pro 12ti letý kokůtky a dylinky. Nic víc, nic míň. Jedna * za hezký zpěv a hraní na minikytarku.

Malasaña 32 (2020)

Španělé prostě horory umí a tečka. Minimálně v Evropě hrají prim. Hned od začátku vás film drží v napětí a nepustí než do úplného konce. Atmosféra i prostředí jsou dostatečně ponuré i tísnivé. Každou chvíli na vás někdo vybafne, vykoukne, promluví nepřirozeným hlasem, napíše vzkaz nebo jen prostě brnkne telefonem jak to jde. Prostě správná bubákovina až na půdu. Scénář je super, výprava a kamera též. Jen ti herci jsou dost slabí. Jako vždy. Pohlavní hrdinka je sice celkem sympatická, ale jinak herecká slabota. Někteří přehrávají jak zjednaní, jiní pro jistotu nehrají skoro vůbec. Snad jen u toho retardovaného syna se to dalo pochopit. Jinou extra viditelnou či nepříjemnou slabinu film nemá. Určitě doporučuji všem milovníkům hororu a duchařin obzvláště. Krvemilcům samozřejmě ne. Ti se budou raději s rukou mezi nohama tetelit blahem u dokumentu o porážení dobytka a na jazyku při tom požitkářsky převalovat žiletku.

Awoken (2019)

Tak asi takhle. Nápad je určitě super. Prostředí je hodně dobrý. No a atmoška je celkem fajn (bohužel jen do určité doby). A to jsou všechna pozitiva. Fakt, věřte mi. Zbytek je jen nekontrolovatelně zpackaný zblytek. Výrony rádoby herců jsou odpudivé jako hemoroidy milovníka pikantních jídel. Jediná, kdo tam alespoň trochu slušně hraje je Sara West. Naopak její kamarádka by měla získat Oscara za nejpřehnanější herecký výron (asi věděla, že je tam jen do počtu, tak přehrávala a přehrávala až se chuděra malá úplně přehrála). A co mělo jako znamenat to neustálé bulení všech postav?? Vždyť tam každých 10 minut někdo ronil Lhůtu záruční. Mám pocit, že i kdyby se tam šel někdo jen vysrat na hajzl, taxe u toho rozpláče. Ó jak dojemné, trapné a ubohé. Dialogy jim psal asi nějaký momentálně zaostalý jedinec, který patrně zastával i funkci maskérky, kaskadéra a hostesky. Ke konci už jsem plakal i já, ale bohužel smíchy. No a při závěrečném souboji v rychločtení zaklínadel a protizaklínadel jsem se prostě zvedl a odešel. Bylo mi jedno kam, jen aby to bylo hodně daleko a široko. Klidně i do SM salonu. Páč i ten bych zkousl raději, než odpudivý závěr jinak průměrného filmu. Chtěl jsem dát pouze 1*, ale za pár slušných lekaček přidávám i druhou. Jo a pozor, text obsahuje pár nepodstatných broilerů.

Behind You (2020)

A máme tu další neuvěřitelnou horůrkovou kokotinu nejvyššího kalibru. Jednoznačně určeno pro 12leté děcka nebo zastydlé puberťáky. Jedinou výjimkou jsou lidé, co se bojí neviditelného strašidla, které to kurevsky umí s dveřma. Pro šťastlivce, kteří ještě toto veledílo neviděli následuje stručný popis děje. Berte ho jako varování, jaxe této demenci na sto honů vyhnout. Hlavní údernou sílu zde tvoří hvězdný čtyřčlenný tým. Ve složení: malá blonďatá sviňka, větší blonďatá sviňka, tetka praštěná traverzou a její amant s dokonale tajemným výrazem jako hrad v Karpatech. Tato fantastická čtyřka běhá zmateně po starém domě, buší na dveře, jenž jim nejdou otevřít a láduje do sebe arašídové máslo. Paxe všude zhasne a oni se vybaví baterkama, lampama a skleněnými střepy. No fakt nekecám, byly to opravdu střepy!! A zase začnou bezradně běhat sem a tam a samozřejmě bušit na dveře, které kupodivu opět nejdou otevřít. A ještě u toho ječí a vřeští jako smyslů zbavení. Občas někdo zmizí, paxe zase objeví. Občas někomu hrábne, pak mu zase odhrábne. Nakonec hrábne všem a v úplném závěru hráblo i mě. Jedna malinká pidi hvězdička za 2 věci. Jednak jsem zjistil, že až na mě někdy vyskočí nějaký bubák, tak prostě jen rozbiju nejbližší sklo a kouskem střepu z něj jednoduše udělám sójovku. A taky za ten naprosto nedobytný dům, kde nefungují absolutně žádné dveře. Tomu říkám kurevská ochrana před zloději.

Vivárium (2019)

Tak o tom, že Imogen Poots je dobrá herečka vím už dávno. Ale, že J. Eisenberg umí taky pořádně zahrát něco jiného než přiblblo ze zombie apokalypsy, to mě teda překvapilo. Výborně jim to tu spolu šlapalo. Vskutku tedy dobře vybraná ústřední dvojice hrdinů. Těžko si umím představit někoho lepšího. Bez nich bych šel s hodnocením určitě dolů. Jinak film si v poklidu uhání pomalým šnečím tempem a vy čekáte co se stane a co se nestane. Nikam se nechvátá, absolutně nic vám dopředu nevysvětlí, takže správný napínák. Přesně jak má kvalitní mysterio vypadat. Pro fanoušky hektolitrů krve, střev nošených místo kulicha a nesmrtelných mamlasů v kožených maskách to ovšem není. Závěr nevysvětlí úplně vše. Ale jaxe říká, chytrý si domyslí a blbci je to jedno. PS: Konečně jsem pochopil rčení: Kope si vlastní hrob...:D