Bournův mýtus (2004)

Viděl jsem tento film kdysi bez toho, abych viděl první díl trilogie a byl jsem celkem znechucený - psal jsem (Tak nevím, asi jsem sledoval jinou verzi filmu, ale já se nudil celý film. Vůbec ničím mě ten film nepřekvapil. Primitivní už alespoň stopadesátšestkrát použitá zápletka, děsná kamera a střih. Kdo si váží svého času, tak od tohoto filmu ruce pryč. Dávám pouze jednu *) Teď jsem tento film viděl po letech znovu (hned po shlédnutí jedničky) a můj názor se příliš nezměnil. Oproti prvnímu dílu opravdu celkem nuda, zvláštní styl kamery mě tady už moc nebavil, děj celkem nezajímavý. Dávám jen o * víc než napoprvé.

Bowling for Columbine (2002)

Tak na toto dílko pozor!!! Nemohu upřít Michaelu Moorovi velice zdařilé zpracování zajímavého a důležitého tématu. Přiznávám také,že jsem byl fascinován četnými údaji a názory. Ale právě to je kámen úrazu. Pan Moore pouze vyjadřuje svůj vlastní názor a prezentuje ho jako pravdu. To je prostě čistá demagogie. Mám strach, že spousta lidí tento dokument shlédne a udělá si jasno. Ale to je katastrofa. Pan Moore by se měl stydět za takovou neobjektivnost! Nebo by se měli stydět diváci,kteří mu to „sežrali“?

Božské děti (1997)

Zdánlivě jde o banální zápletku, ale velmi krásně a citlivě zpracovanou. Opravdu mi ta hoďka a půl utekla krásně rychle - všem doporučuju. Tady jasně platí, že v jednoduchosti je krása.

Braindead - Živí mrtví (1992)

Páni :-) Tak to bylo maso. Těžko hodnotit, těžko rozdýchat - evidentně jsem tušil velmi málo, co tento snímek přinese za masakr. Musím ale přiznat, že až na pár hluchých míst jsem se bavil a nebýt trochu nepovedeného konce, tak možná přemýšlím o plném hodnocení. P.S: Sekačka byla opravdu hodně drsná a skvělá, ale našly by se jiné ještě lepší momentky v tomto crazymovie.

Brazil (1985)

Extrémně náročný snímek (zmatek + dlouhá stopáž), temná atmosféra, grotesknost, černý absurdní humor, byrokratický šiml v celé své kráse. Nemůžu dát plné hodnocení, protože se z toho nejprve musím vzpamatovat - velmi rád se na to ale po letech opět podívám. Dávám ****1/2. Štěstí přeje připraveným, já jsem na tento film úplně připraven nebyl.

Bůh masakru (2011)

Více jak jedna hodina ze života dvou manželských párů. Vše de facto v jedné místnosti jednoho bytu. Skvělé napsané, silné. Nevěděl jsem předem, o co půjde, ale bavilo mě to. Doporučuji, fajn konverzačka.

Burani ve městě (1970)

Možná kdybych ten film neviděl v TV s českým dabingem, tak dám vyšší hodnocení. V naprosté většině ztrácí film dabingem na kvalitě - alespoň u mě.

Carlitova cesta (1993)

Klaním se všem, kteří se na tomto thrilleru podíleli a zároveň děkuji za perfektní filmový zážitek. Takhle si představuju ideální thriller. A Al Pacino tu opět dokazuje, že je PAN herec. Jeho charizma na vás skrz obrazovku přímo útočí. Rok 1993 byl evidentně vemi dobrý ročník (např. Uprchlík od Andrewa Davise). Pokud máte víc jak 2 hodiny volno, chcete se odreagovat a zároveň bavit a nenudit, pak nemáte jinou možnost, je mi líto. Musíte si pustit Carlitovu cestu - Don't worry be happy!!!

Casino (1995)

Dobře koukatelný pohled do zákulisí hazardu v Las Vegas. Skvělí De Niro, Sharon i Joe Pesci. Ani ta delší stopáž nebyla nějak nepříjemná. Jen jsem si celou dobu říkal, že jsem to už někde viděl.

Cena za něžnost (1983)

Tak rozhodně věřím, že to není film pro širokou diváckou veřejnost! Tím se nepasuju mezi jakési filmové znalce a fajnšmekry, jen tomuto filmu prostě chybí mnoho vlastností pro masově úspěšný film potřebných. O to více ale nabízí. Musím přiznat, že i přes nepříliš rychlý spád jsem se výtečně bavil (nenudil se), smál se povedeným hláškám a komickým situacím. Herecké výkony pro mě osobně neměly chybu a i hudební stránka mi kupodivu velice sedla na notu. Doporučuju všem, aby nečekali žádný "spektakulár", ale nechali se pomalu unášet celým filmem.