Oko (2002)

Napinavé, ale určitě né děsivé. V mnoha ohledech mi to připomnělo 6.smysl, ale ten je pro mě stále hraje prim. Asi nejděsivější scéna byla ta ve výtahu - jinak jsem se skoro vůbec nebála a to je fakt, který mě dost zklamal. Nutno říct, že americký Kruh je jako horor povedenější, ale Oko má také velmi zajímavé téma. Hodnotím však nadprůměrně - atmosféra filmu a zachycení vnímání hrdinky, která najednou nikam nepatří se mi líbilo. Filmy by se ale neměl snažit za každou cenu lekat a děsit - mohl se spíše orientovat na to psychologické téma. Hvězdičku navíc rapidně ubral konec filmu - přišlo mi to trochu jako Deus ex machina....ale aspoň to bylo efektní :-) Od tohoto filmu zkrátka nečekejte mnoho, ale o slátaninu určitě nejde.

Ondine (2009)

Režisér dotkne se fantazie pouze lehce bříšky prstů, sem tam polechtá mi chuťové pohárky, avšak vše ubíjí právě onen fantazie nedostatek. Pro mořské panny má člověk slabost, žijí si tam dole ve svém tichém modrém světě, nechápavě pozorujíce nás suchozemce. Smrtelníky. Slabá kamera má své světlé (rozuměj krásné) momenty, to samé bych mohla vytknout scénáři. Ale jako závan chladného mořského vánku z irského pobřeží na nedělní odpoledne mohu doporučit. P.S. A Collin měl být odjakživa rybář.

Osvícení (1980)

Jeden z nejsilnějších filmových a hororových zážitků vůbec. Film, který vás hned na začátku pohltí. Pohltí atmosférou, dokonale vybraným prostředím opuštěného hotelu vysoko v horách, hereckými výkony a pečlivou kamerou, která je doslova posedlá symetrií a detaily. Chmurná hudba celý zážitek jen umocňuje a Kubrick dokazuje, že je opravdu formát. Ani by nebylo zapotřebí kingovského nadpřirozena – Kubrick čaruje s v podstatě jednoduchým dějem tak dobře, že ve vás tento filmový zážitek bude ještě dlouho doznívat. Nicholson předvádí šílenství v jeho čiré podobě a jak jsem tak slyšela o Kubrickově způsobu práce – myslím, že právě scéna onoho osvícení/zešílení je nejspíše autentická

Ošklivka Katka (2008) (seriál) odpad!

Ztráta času, nudné, hloupé s trapnými stereotypy - to můžu říct asi po 6 dílech a myslím že ani s postupem času se to nezlepší.

Pán velryb (2002)

Niterný snímek o statečné maorské dívce, která se rozhodla zbořit mýty a jít svou cestou. Film, který dokáže dojmout a zároveň se vyhýbá patosu je taková malá perlička v moři. Jsem ráda, že jsem ji objevila, protože příběh mladičké Pakei v sobě nese něco více, než je boření mýtů. Generační spory, problematika „zastaralých“ tradic a vztah k přírodě jako takové – toho všeho se Pán velryb dotýká a to nevtíravým a civilním způsobem. To vše za doprovodu krásné hudby, která dokresluje smutnou atmosféru filmu

Pátý element (1997)

Pátý element vnímám s velkou dávkou nadsázky (jinak to snad ani nejde) a díky tomuto přístupu jsem schopna přežít všechna klíše počínaje Brucem, který zase všechny zachrání (to není spoiler - Bruce totiž skutečně vždycky všechny zachrání) a konče u zapšklého zlouna, kteří má neovladatelnou touhu zničit lidstvo. Páty element = kýčovitě zábavný film.

Pelíšky (1999)

To nejlepší od Hřebejka. Film, zachycující dobu, které jsem (bohudík?) nebyla svědkem velmi vtipným a trefným způsobem. Co víc dodat - podrobněji a sofistikovaněji se tady rozepisují jiní.

Pingu (1990) (seriál)

Tento večerníček mě vždycky pobavil. Už proto, že je jiný, než ty z české produkce (a to mám Smetanu a Milera ráda) a taky je správně úleťácky vtipný.

Pojišťovna štěstí (2004) (seriál)

Klasické "kdo kde s kým a jak", ztráta času, nezajímavé...ale pořád lepší než RP,VKV nebo Letiště.

Pokání (2007)

Pokání…čím to je, čím to na mne tak zapůsobilo? Tragický příběh lásky dvou lidí, kteří spolu nemohou být, to přece není nic nového na filmovém plátně. Motiv pokání, křivdy, viny…touha vše napravit…tolik emocí, které mladičkou Briony vženou do sesterské služby. Brionina příběhová linka mne zasáhla nejvíce. S vědomím, že jste někomu pokazili život se jistě nežije lehce a tragiku toho všeho jen podtrhává jakýsi pocit nenaplnění. Nejen lásky, ale i touhy po odpuštění….jenže….ono to nejde jen tak lehce. Nemůžete to umýt jako špínu na rukou, nemůžete to odčinit ošetřováním vojáků. Na počátku toho všeho byla rozmazlená holka s příliš bujnou fantazií a na konci zlomená žena, toužící stále to pom jediném. Po odpuštění. Po technické stránce je film vynikající! Strhující režie, střih, kamera…..skvělá hudba a navrch autentické herecké výkony. Výjimečný film….silný zážitek. „ Prosím. Vrať se ke mně. Vrať se.“