• Krátkometrážní

Šílenství (2015)

Ponurá atmosféra, nesympatická hlavní postava, děsivé prostředí, dokonalá beznaděj. Já nevím co by se mi na tom filmu mělo líbit. Jestli autor chtěl ukázat šílený režim v Turecku, tak se mu to povedlo. Jaksi vedlejším efektem je, že po shlédnutí filmu se přikláním k názoru, že Turecko by za stávající situace nemělo být členem EU.

Spojené státy lásky (2016)

To bylo takové drama, že jsem po prvním příběhu málem usnul. Neodešel jsem jenom proto, že mě zajímalo, jestli to alespoň na chvilku bude zase bavit. Takové chvilky byly, ale tak rychle jak se objevily, zase zmizely. Malarkey to napsal dobře.

Pohádka pohádek (2015)

Přiznám se, že moc nechápu těch 71%. Téma na tři večerníčky roztahané na dvě hodiny. Tři minipříběhy, které se dokonale míjejí, přičemž každý by šel napsat do jedné zprávy na Twitter. Jo, je to hezky barevný, Šelma Hájková pořád vypadá dobře, jsou tam nahý mladý holky, občas nějaký vtip a jeden dost velkej obr, u kterýho trochu odflákli ruce, protože ty gumový prsty, nebo z čeho byly, se mu třásly jako sulc, což mě vzhledem k celé výpravě dost překvapilo. Celkově, mnoho povyku pro nic. S prázdnou hlavou do kina, s prázdnou z kina.

Ovečka (2015)

Komentář vedlesedícího po filmu. Já: Některé filmy jsou zbytečně dlouhé... On: Spíš myslím že některé filmy jsou zbytečné.

Zabít tetu (2013)

Asi tak prvních patnáct minut, tedy první polovinu filmu, mě bavilo pokoušet se odhadnout jak děj bude pokračovat, bohužel pak zřejmě dostal do hlavy kladivem i autor a dílo se definitivně zařadilo do kategorie zmatených filmů.

Ain't Them Bodies Saints (2013)

Pytel nudy v krásném balení co se tváří jako jako něco extra. Hezky to napsal Psema. Dvě hvězdy za vizuální stránku. Jediné co mě zaujalo byla delegace k filmu v Thermalu. Jeden plešatý s vousy na bradě a tvářích jako ZZ TOP, druhý bez vousů, zato s vlasy jako zasloužilý rocker a ten třetí plešatý s knírem. Kdyby dali všichni hlavy dohromady, vypadali by jak houmlesák.

Čerstvý maso (2012)

Zážitek z tohoto filmu jsem měl poněkud zkalen tím, že mi nad Thermalem odtáhli auto, takže jsem během promítání asi na deset minut odešel telefonovat. Kupodivu mi těch deset minut ani nechybělo. Zkrátka dá se na to koukat, ale není to zas tak velká zábava. Všechny momenty překvapení i pointy vtipů byly předvídatelné, stejně jako konec. Spousta lidí v kině se ale dost smála, přikládám to ovšem tomu, že do sálu přišli rovnou z Jameson stanu. Přemýšlím proč jsem dal dvě hvězdy, no asi jsem se jednou nebo dvakrát pousmál a na hlavní hrdinky se dalo docela koukat. Navíc to běželo v dobrém tempu, takže to nebyla úplná nuda.

Cosmopolis (2012)

Neusnul jsem jenom proto, že jsem čekal že se něco stane. Zbytečně. Přesto nemůžu říct že by mě ten film úplně nebavil. I když vést hovory o trendech na světových trzích a přitom si nechat deset minut vyšetřovat prostatu, to vyžaduje celého muže.

Někde dnes večer (2011)

Kdyby se mi po patnácti minutách podařilo usnout a vzbudit se dvacet minut před koncem, asi bych řekl že se mi ten film docela líbil. Ale takhle jsem z něj měl pocit že se strašně vleče. Nevím koho napadlo označit tenhle film jako komedii, ale komedie to rozhodně není.