Infini (2015)

Jedinečné. Doporučuji. Takový Mr. Nobody nebo Avatar. Poslepováno z kousíčků jiných filmů. Když se to dá dohromady, je to známá, ale zároveň trochu jiná podívaná. Skvěle fungují "mentální souboje", které jsou děsivé. Má to atmosféru, napětí, děj i přesto, že se jedná o nízkorozpočtový film. Velmi překvapilo. Happyend konec (začátek), pro tento typ filmů originální, je pro planetu zemi trochu depresivní, protože není jasné kam se mimozemské buňky poděly. Infini 2 může klidně nastat na naší rodné planetě, díky neopatrnosti oné skupiny.

Chaos (2005)

Jedinečné. Doporučuji. Velmi podhodnocený a zdá se mnohými nepochopený snímek. Ohromně propletená bankovní loupež, která ač se v první části zdá příliš jasná, se posléze zkomplikuje a připraví nečekaný zvrat. Film je jedinečný tím, že nemá přesně stanoveného hlavního hrdinu a ani hlavního antihrdinu. A navíc na konci se některé role smísí. Nejbližší přirovnání: loupež po italsku říznutá obvyklými podezřelými.

Blesk (2011) odpad!

Zapomenutelné. Nedoporučuji. Velmi zajímavý scénář dle bezpochyby pozoruhodné předlohy. Umně prokreslené hlavní postavy (dvojice policistů a pachatel) celý film však neutáhnou. Prakticky všem by se hodil hlubší background. Celé by to pak působilo méně strojeně. Vedlejší postavy jsou vesměs nadbytečné, ba co hůř, mnohdy se chovají nelogicky. Myšlenka filmu se navíc znatelně utápí v porovnání s činy hlavního (anti)hrdiny.

Nevyřízený účet (2013) odpad!

Zapomenutelné. Nedoporučuji. Statham je kouzelný v tom, že je pokaždé stejný. Stallone taky dokolečka stále jede tu svou. Je to krásně průměrný film. Zabaví. Má akční scény. Má příběh. A nic navíc. Na dlouhé večery dobré. Do mého žebříčku nejlepších filmových snímků, které stojí za to vidět však nepatří.

Válečný kůň (2011) odpad!

Zapomenutelné. Nedoporučuji. Pateticky pompézní film, který by byl býval zajímavý o desetinové délce.

Vzkříšení démona (2015) odpad!

Zapomenutelné. Nedoporučuji. Kopie hráčů se smrtí, řízlá filmy o démonech. Vyvražďovačka bez vyšší myšlenky. Konec je odfláklý a navíc scéna s malou holkou příliš nedává smysl. Bohužel nemohu dát nic horšího než odpad.

Miluj souseda svého (2014)

Jedinečné. Doporučuji. Generační vztah válečného veterána s dítětem. Matka, která to nezvládá a biologický otec, který "neexistuje". Bill Murray se mírně ohraného, leč funkčního nápadu chytil s obrovskou vervou. Táhne jej. Možná jde o jeden z nejlepších Murrayho filmů, leč snímek sám o sobě se dotýká pomezí průměrnosti.

Pacific Rim - Útok na Zemi (2013) odpad!

Zapomenutelné. Nedoporučuji. Průměrný scifi akčňák s roboty. Nezklame, ale ani výrazně nenadchne. Evidentní inspirace v Manga. Sázka na "Bayeovskou" 3D techniku.

Špión (2015)

Jedinečné. Doporučuji. Zajímavá komedie ze špionážního prostředí. Paul Feig si splnil sen a natočil komediální Bondovku, která poletuje na velmi tenké hranici mezi úplně debilní a vkusná. Melissa McCarthy je rozený komik a její střídmé, nenucené vtipy filmu sedí. Ozvláštnění o "větší celebrity" není špatné. Je tam řada hluchých míst, přesto je její role uvěřitelná. Postavy se vyvíjejí, jsou celistvé. Film samotný nabourává řadu konvencí. A jako správná americká komedie vše končí tím "správným happy endem". A nebo taky ne :D Každopádně pokud hledáte špionážní komedii, která není debilní jako většina těchto komedií, tohle by Vás mohlo zaujmout.

Terminator Genisys (2015) odpad!

Zapomenutelné. Nedoporučuji. Kombinace předchozích dílů, která vyústí v řadu WTF momentů, protože jednotlivé návaznosti nedávají smysl. Nadchlo počítačové zpracování starého Arnolda, těším se až filmy budou točeny tímto "CGI" způsobem. Je za tím spoustu potenciálu.