Život (2017) odpad!

Zapomenutelné. Nedoporučuji. To takhle vezmete nápad spojit Vetřelce a Gravitaci... No a výsledkem je nuda, která nemá epický nádech Gravitace ani strašidelnost Vetřelce. Úvod je střihnutý výukovými videi NASA. Konec podtrhuje chybějící pointu filmu a poukazuje na další copypaste.

Mimi šéf (2017)

Jedinečné. Doporučuji. První film na světě, kde cílová skupina diváků jsou prvorozené děti s bujnou fantazií. Naprosto geniální. Až si budete pořizovat druhé dítě, s tím prvním se na tohle koukněte.

Circle: Uzavřený kruh (2017) odpad!

Zapomenutelné. Nedoporučuji. Circle je zajímavý nápad, kterému chybí pointa. Respektive inteligentní pointa. "Nábožensky" založený film o uctívání technologií a otevřenosti je zakončen tím, že to nejlepší je přesný opak, technologie se zbavit a možná i žít v jeskyni. Takové vyhánění čerta ďáblem. # Přemýšlel jsem, jak by se dal snímek vylepšit a v podstatě by stačilo na konci z úst "nezaujatého" zemřelého či rodičů říci, že "jakákoli technologie nebo firma je odsouzena k zániku ve chvíli, kdy přestane sloužit obyčejným lidem". # Tom Hanks je hodně slabý, tam kde film mohl herecky pozvednout, jej potopil.

John Wick 2 (2017)

Jedinečné. Doporučuji. Překrásná choreografie soubojů, málokdy se vidí tak surově realistické souboje, kde se počítá i s přebíjením nábojů. Nechtěl bych být ale v kůži herců, muselo to pekelně bolet.

Dámská jízda (2017) odpad!

Zapomenutelné. Nedoporučuji. Amy Schumer a Goldie Hawn je komické duo, které funguje. Něco mi říká, že je nevidíme spolu naposledy. Je škoda, že do snímku schází "něco více". Není nic horšího, než točit film dopředu s tím, že to bude průměrné béčko a o víc se nemá smysl snažit.

Odvážná Vaiana: Legenda o konci světa (2016)

Jedinečné. Doporučuji. Maui, který by podle legendy mohl hrát v docela slušně morbidním péčku (podle legendy Maui zemřel, když se pokoušel lidi udělat nesmrtelnými tím, že se transformoval na červa a při vniknutí do vagíny bohyně Hine-nui-te-po byl rozmačkán obsidiánovými zuby, které tam měla), to spolu s Moanou (v autorskými právy zatížené Evropě pod jménem Vaianou) pěkně rozjedou. Dvojice dokáže podržet celý filmu. Na nich to stojí a padá. # Palec nahoru Disneyovu studiu za věrné zpracování legendy, která je tak náročná, že si ji šest národů vysvětluje trochu jinak.

Dokonalý voják (2017) odpad!

Zapomenutelné. Nedoporučuji. Špatné označení kategorie filmu, jedná se o scifi. Zápletka je vystavěna na psychologickém ztrácení sama-sebe, ale bohužel to v souvislosti s akčními scénami moc nefunguje. Ačkoli se finále snaží na poslední chvíli dohnat vysvětlování, působí to zmatečně a odfláknutě. Hlavní hrdina se snaží budovat napětí a i v jeho agresivním rozbíjení okolí se ozývá "vlastně ani nevím co dělám a proč". Možná režie jednoho páru a scénář druhého není dopředu odsouzena k produkci ucelené myšlenky.

xXx: Návrat Xandera Cage (2017)

Jedinečné. Doporučuji. Příjemně překvapilo. Filmu se podařilo navázat na styl prvního dílu (to jest akčnější parodie Bonda s klasickým romantickým, tj. "roztrhaným", hrdinou zasazeným do dnešní doby) a zároveň vtipem a šílenými kousky jej překonat.

Project Lazarus (2016)

Jedinečné. Doporučuji. Možná, když nejsme připraveni zemřít, nejsme ani připraveni žít. Die or not to die, that is the question. Inteligentní scifi, kde se důležitý děj odehrává jako voiceover. Pokud jste připraveni na dlouhé scény, pomalý táhlý monolog a filozofování o smyslu života, film si zamilujete.

Duch ve stroji (2017) odpad!

Zapomenutelné. Nedoporučuji. Jako aktuální remake Kôkaku Kidôtai naprosto parádní, splnilo práci na jedničku, zároveň to má všechny prvky dnešního filmu. Ale i věrná kopie zůstane kopií.