Pustina - Epizoda 5 (2016) (epizoda)

Je to tady! To, čeho jsem se bála, se nestalo. Pustina má kvalitativně stoupající tendenci a pohlcuje mě víc a víc. Skvěle graduje a zobrazuje snad všechny hnusy a děsy světa. Nejen mnou už v předchozích komentářích zmiňovaní Dušek (kterého mi bylo velmi líto a nutno říct, že tohle byl jeho díl!) a Noha excelují, výborní jsou i Stivínová, Cina, Eliška Křenková, Holubová s Vladykou, Benoni a Špalková. Vlastně by mi zabralo míň času vyjmenovat, kdo herecky výborný není. NIKDO. Připočítám-li ke všem výkonům a skvělému scénáři všeříkající hudbu a vynikající a děsivé záběry fantastické kamery (a že já si těchhle věcí obvykle nevšímám), dojde mi, jak je Pustina ojedinělým a zajímavým projektem. Snad mě závěr nezklame.

Pustina - Epizoda 2 (2016) (epizoda)

Jak jsem byla po prvním dílu překvapena z Duškovy role, tak jsem teď překvapena z té Nohovy. Stejně jako Dušek ale Noha svoji roli zvládá absolutně s přehledem. Zatím to jsou pořád čtyři hvězdičky, ale začínám už být výrazně zvědavější, co mě čeká.

Pustina - Epizoda 1 (2016) (epizoda)

První, co mě napadá, je, koho napadlo obsadit sluníčkového Jaroslava Duška do takovéhle role. Ale ono to funguje, na úsměvné "štípání bambusů" si při jeho scénách v chatce rozhodně nevzpomenete, ba naopak, jde z něj strach smíšený s hnusem a možná i špetkou lítosti. A vůbec tak nějak pořád přemítám nad obsazením, který je prostě absolutně famózní. Ale po prvním dílu mě celá výborně vykreslená hnusná atmosféra ponořuje tak hluboko, že si nejsem jistá, že chci sérii vidět celou a přemýšlím, zda Pustinu vůbec dokoukám. Nakonec se však rozhoduju, že to dám, přece jenom ohlasy jsou velké a výkony prvního dílu jsou příslibem, tak uvidíme, snad se toho sexu aspoň trochu ubere...

Černý Petr (1963)

Slyšíš ten rozdíl? Ahooooj. - Hoj.

Padesátka (2015)

Poměrně velká spousta vtipných gagů, která ale nedávala smysl jako celek. Problém taky bylo hodně moc hluchých míst, při kterých můžu bohužel se zcela čistým svědomím říct, že jsem se prostě nudila. Škoda, potenciál a myšlenku to mělo, příběh se taky povedlo celkem propracovat (aneb všichni se se všemi znají), ač je to ve své podstatě neskutečná blbost (což by mi za určitých okolností vůbec nevadilo). Závěr super, celkově jsem ale hodně zklamaná.

Plechový bubínek (1979)

Jeden z nejděsivějších filmů, které jsem kdy viděla, možná úplně nejděsivější. Není špatný, a proto mu nemůžu a ani nechci dát odpad, je pro mě prostě jenom absolutně nepřijatelný. O jednotlivých scénách se mi zdálo ještě několik dnů po zhlédnutí. Vyžívání se v nechutnostech a odpornostech, pedofilní atmosféra, úchylnost nad úchylnost, fuj a blé. Navíc to, že hrálo hlavní roli dítě (ač výborně), pro mě dostává celý příběh ještě do jiné, nechutnější dimenze a nějak se od toho prostě nedokážu oprostit - při všech odporných scénách jsem si říkala: panebože, tohle to dítě muselo do dalšího života neuvěřitelně poznamenat (a co jako do háje ty sexuální scény?). U některých filmů si říkám, že do nich třeba ještě dorostu a změním názor, ale do tohohle kousku teda fakt dorůst nechci (což je taková pěkná paralela s hlavním hrdinou, tak aspoň něco). Zdejší vysoké hodnocení ani zařazení tohohle díla v knižní podobě mezi klasiky a povinnou četbu si nedokážu vysvětlit, buď se asi lidi snaží působit rádobyintelektuálně, anebo tohle dílo v lidech probouzí jakousi podivnou zálibu ve zvrácenostech. Nevim a nechci to vědět. Chápu nadsázku a metaforu, ale odtud potud. Fuj tajksl.

Mrtvý muž (1995)

Tady jsme se s panem Jarmuschem nějak nepochopili. Neuvěřitelná nuda, výborný Depp.

Šestý smysl (1999)

Životní výkon Bruce Willise, fantastický Haley Joel Osment. Kvalitu Šestého smyslu jasně potvrzuje fakt, že i když vám dojde, jak asi film skončí, stejně vás to celé hrozně moc baví a děsí a jste napnutí jak blázen. Přestože mě tedy napadlo, o co běží, už asi po půl hodině filmu, byla jsem neuvěřitelně nadšená. Horory nemusím, ale právě pro tyhle případy se říká, že výjimka potvrzuje pravidlo.

Temný Kraj - Loupežníci (2017) (epizoda)

Další perla z per dvou hvězd - sester Bártů. Nesmysl vedle nesmyslu (zatýkám vás - ale za co, to už neřekne), ochotnické výkony, vykrádačky a "reálné" případy, které jsou přepsané často nepřesně a navíc tragicky! Řekněte mi, prosím, někdo, proč se tomu herci jako Vaculík nebo Rašilov propůjčí, proč, proboha, proč? Tohle mi vadí tisíckrát víc než třeba Ulice, která sice neni žádnej zázrak, ale aspoň si nehraje na to, že je vysoce profesionálně napsanou a natočenou kriminálkou, a člověk ví, co od toho čekat, že na to nemá koukat, když chce něco pořádnýho a chytrýho (je teda samozřejmě druhá věc, když v televizi nedávají nic jiného než tyhle typy seriálů, to je taky na budku, ale to je už jiná kapitola). Že já kráva si k těm "kriminálkám" vždycky sednu s nadějí, že tentokrát to třeba bude dobrý. Vždyť je to vždycky skoro stejně debilní. Ach jo. P.S.: Jediné pozitivum je, že na V.I.P. vraždy to svojí debilitou naštěstí stále ještě nemá.

Specialisté - Temné touhy (2017) (epizoda)

To je tak debilní, tak strašně debilní, tak hrozně debilní, ach jo. Já ani nevim, za co dávám tu jednu hvězdičku, asi za to, že to je pořád o milimetr míň debilní než nejdebilnější V.I.P. vraždy.