Hra o trůny (2011) (seriál)

Předstírejme, že osmá série neexistuje, a pak je to jasný plný počet :)!

Rapl - Operace Ofsajd (2019) (epizoda) odpad!

Tohle je pro mě kolosální průser. Jeden nesmysl vedle druhého. Zaměňování ultras s hooligans a neonacisty, fetující neonacistka, neznalost základních fotbalových pravidel, neonácci, co na sebe práskají, fotbalovou hvězdu hraje kluk, který podle mě v životě nekopnul do balónu, házení piv na hlavní tribuně, hod pyrem po vlastním hráči, neonacisty se zákazem vstupu na stadion protáhne dovnitř údržbář... A mohla bych pokračovat. Ne, takhle to na fotbale opravdu nevypadá.

Jan Palach (2018)

K dokonalosti, jakou jsem viděla v podání Agnieszky Holland toho, věru, chybí. Nicméně na obranu Sedláčka je třeba říct, že si vybral o poznání těžší látku - zatímco Holland ve svém zpracování rozjela koloběh dramatických událostí následující po činu Jana Palacha, Sedláček točil o zdánlivém klidu před bouří. Klidu, který se velmi špatně slovy popisuje a mimikou a gesty zachycuje. Bouři, která se odehrává v duši člověka, kterou nelze kamerou zachytit. A za mě si s tím poradil na výbornou. Ty "dlouhé a nicneříkající" záběry, které tady mnozí kritizují, v mých očích nicneříkající nejsou, mně dávaly smysl - už jen z toho, jaký úsek příběhu si Sedláček vybral a jak byl napsán scénář, bylo jasné, že výsledný dojem bude velmi záviset na hlavním představiteli. A z mého pohledu byl Viktor Zavadil v roli Palacha zcela geniální. I přesto, že doufám, že Palacha snad každý zná, souhlasím s tím, že by bylo vhodné doplnit konec filmu textem vysvětlujícím, co se dělo poté. Každopádně jsem byla potěšena, že Sedláček se s Holland nijak nesnaží soutěžit, prostě natočil úplně jinou část celého příběhu. A postřeh na závěr: jakkoli mám velmi ráda Zuzanu Bydžovskou, pak - při vší úctě k ní jakožto ke skvělé herečce - maminkou Jana Palacha pro mě je a bude Jaroslava Pokorná, které jsem věřila první i poslední gesto.

Řachanda (2016)

Já fakt miluju Vládíka Polívku, ale tohle bylo strašný. Uječený, přeplácaný a zároveň bez pořádného nápadu a děje. A dětem v rodině se to bohužel líbí.

Místo u moře (2016)

Emocionálně silné, niterné, až na dřeň...

Divočina (2014)

Po zhlédnutí tohohle filmu by člověk nejraději sbalil krosnu, vzal první letadlo do Států a tu odpornou, nádhernou PCT prošel.

Ospalá díra (1999)

Vážně jsem jediná, komu přijde, že v tomhle filmu Depp jako kdyby zapomněl, jak se hraje? Jeho výkon je fakt otřesnej a nevěřím, že to je záměrné :).

Útěk do divočiny (2007)

Kdybych neměla srovnání s geniální knihou, asi bych byla absolutně nadšená. Jenže já to srovnání mám a v rámci něj má Into the Wild v mých očích prostě zásadní nedostatky, které film sráží do průměru. Celý příběh mi najednou připadá hrozně plochý a jednoznačný, postavy jsou vykreslené příliš explicitně a divák dostane příběh předložený takovým způsobem, že nemá šanci si utvořit na postavy jakýkoli vlastní názor, protože příběh přesně říká, co si máte myslet. Nedokázala jsem z filmu cítit tu atmosféru, která mě v knize tak zaujala. Otázka ale je, jestli je celý můj dojem způsoben tím, že Penn udělal nějakou zásadní chybu, nebo spíš zda je takovouhle knihu vůbec možné dobře zfilmovat. Podle mě je správná ta druhá možnost, a tak si říkám, že některá díla by měla zůstat nezfilmována.

Vražda v Orient expresu (2017)

Veliké zklamání. Předlohu od Agathy žeru, ale tady jsem se málem unudila k smrti. Tohle se Brannaghovi fakt nepovedlo. A nemá se na co vymlouvat, protože měl k dispozici nejen skvělou předlohu, ale i parádní obsazení. Jako Hercule mi navíc vůbec neseděl. Škoda.

Deadpool (2016)

Tak jsem po letech tenhle kousek dokoukala a... stále nechápu, jak je možný, že to má tak vysoký hodnocení. Sorryjako, odpad to sice neni, ale jinak mě to ani trochu nebavilo. Reynolds je vyloženě sympaťák a chápu nadsázku a že to jako má bejt parodie a haha hihi, no a to je právě ten problém. Zasmála jsem se asi dvakrát a zbytek času mi to přišlo taaaak trapný...