Dítě Bridget Jonesové (2016)

Teprve po dnešku konečně plně chápu, proč se tolik ženských s Bridget identifikuje, proč je celá série tak úspěšná a co na tom vlastně všichni vidí. A vůbec - myslím, že až po dnešku dokážu Bridget poprvé plně docenit. Třetí díl je o dost jiný než předchozí dva a rozhodně je nejlepší. Rukopis Emmy Thompson je znát (a její postava je tou, která celý film táhne a koření), takhle mě pobavit a dojmout zároveň už se docela dlouho žádnému filmu nepovedlo. A Renée perlí. Nikdy jsem nečekala, že se budu u Bridget takhle dobře bavit. Fakt skvělý.

Kosmo - Smrt docenta (2016) (epizoda)

"První tři stránky jsem napsal já, zbytek jsou Tři mušketýři." Málem jsem se udusila smíchy!

Než jsem tě poznala (2016)

Moje romantické já nezaplesalo. Me Before You je totiž jeden z nejrozporuplnějších filmů, které jsem za dlouhou dobu viděla. Jsou tam jasně pětihvězdičkové scény, které člověka dokáží dojmout až k slzám, ale na druhou stranu je té vydíračky místy už prostě moc a sklouzává to k přeslazenosti. Vypjaté scény u moře a ve Švýcarsku jsou krásné a zvládnuté a naproti tomu stojí absolutně nelogická závěrečná pasáž.. Od pobytu u moře k finální scéně je to celé uspěchané - tím mám na mysli názorový obrat Louise a taky to, že se do toho všeho zcela zbytečně začala najednou plést otázka víry (která mě přivedla k přemýšlení, jak to ta Louise vlastně celé má, viz dále). Stejně jako jiným mi na začátku Emilia Clarke hodně vadila, postupně jsem si ji sice hodně oblíbila (přestože jsem s ní v mnoha zásadních věcech nesouhlasila), ale zpětně mě zase trochu štve, vlastně mi připadá trochu pokrytecká. A vychází mi z toho to, že nakonec moc nevím, jaké povahy její city byly. Na to, aby to byla ta pravá Láska, jakou má moje romantická duše ráda, tam byly z její strany příliš velké náznaky lítosti a snahy o záchranu. A taky mám dost pocit, že za tím jejím záchranářským komplexem byla spíš její vlastní nejistota a snaha zachránit hlavně sama sebe. Že to nebylo ani tak o Willovi, jako o ní samotné. Špatné to nebylo, to určitě ne, ty tři hvězdičky jsou hodně silné, ale výš vážně jít nemůžu.

Divnolidi (2015) (studentský film)

Celkově jde o poměrně solidní studentský film, byla jsem mile překvapena. Nápad je skvělý, jeho provedení ucházející, navrch je to dobře obsazené a zahrané a minutáž je taky tak akorát. Jen tu hudbu bych téměř komplet předělala.

Rapl - Amok (2016) (epizoda)

Spolu se Zatměním zatím nejlepší díl první série. Jsem hodně zvědavá, jak se bude dál vyvíjet Lupenova linie.

Rapl - Krvavý revír (2016) (epizoda)

Proboha, proč dělají ze Slepice krávu? Taková sympatická postava to je a oni ji takhle "zabijou".. Ještě, že v dalších dílech se v tomto trendu (zatím) nepokračuje.

Mordparta (2016) (seriál)

Mně ani tolik nevadí, že Mordparta není čistá krimi a tolik se v ní řeší rodinné vztahy. Bartoškova linie mi připadá dobrá, stejně jako Kotkova (no, dobře, pro Kotka mám trošku slabost, tak to bude asi tim). Ale ta přitaženost za vlasy, to je průšvih. První díly byly lehce nadprůměrné, pak přišla geniální Převýchova, kdy jsem se regulérně bála, poté ale už kvalita výrazně klesala. Ze zbylých pěti dílů ušly dva a poslední díl byl naprostá tragédie, kdy jsem jenom zírala s otevřenou pusou, co se to scénáristům povedlo vyplodit za blbosti. Ach jo, proč? Vždyť to vážně nezačalo špatně... Opět se nevyhnu srovnání s kriminálkami ČT - ať už geniální a nepřekonatelné První oddělení, konspirační Labyrint, nebo mrazivý Rapl, všechno tohle je o deset tříd výš než Mordparta (vyjma zmíněné Převýchovy). To se nedá ani srovnávat.. Zaplať Bůh aspoň za toho Jirku. Že jsem hodná holka, dám tři hvězdičky, druhá řada by ale měla být natočena jedině v případě, že novou posilu kriminalistického týmu budu hrát já a scénáristi mi vymyslí nějaký pořádný pletky s postavou Vojty Kotka. Jinak už, prosímvás, nic netočte. Dodatek: ne, já prostě nemůžu, za ten poslední uhnilej příšernej padíl musim snížit na dvě.

Mordparta - Kořist (2016) (epizoda)

Tenhle díl neměl nikdy vzniknout... Hvězdička za Bartoškovu linii a za Kotkovu hlášku o výpovědi, zbytek totální průšvih. Strašný.

Polednice (2016)

Problémem, proč má Polednice tak nízké hodnocení, podle mě - kromě faktu, že je poměrně náročným a silně nestředoproudým snímkem - je, že je psychologickým dramatem,ale chová se,jako by jí to nestačilo, a tak se snaží být i hororem. Což je škoda a zbytečnost, ale musím říct, že mě to koneckonců vlastně ani nevadilo. Co mi ale vadilo,to byl nezvládnutý konec. Myšlenkou je sice dobrý a překvapivý, ale zároveň rychlý a z psychologického hlediska nesmyslný. Škoda! Atmosféra úžasná,Aňa i malá Karolína skvělé,stejně jako vedlejší postavy,ovšem Daniela Kolářová absolutně top,z ní šel mráz po zádech!

Rapl (2016) (seriál)

Rapl je (jak) na míru šitý pro Hynka Čermáka, který je ve své roli absolutně fantastický. Skvělé je i další obsazení - Příkazký, Pyško, Žáčková i Jeřábek jsou na svoje role jak dělaní, a jak tak nad tím přemýšlím, není tam nikdo, kdo by mi tam nějakým způsobem neseděl. Chválím zejména scénář se skvělými hláškami, vynikající pochmurnou severskou thrillerovou atmosféru a několik dějových linií v každém dílu (vždy je to hodně zamotané). Zároveň je ale dost často celkem jasné, kdo je vrah. Celkově mi to místy přišlo už trochu moc, ale celková depresivita a úžasný Čermák to vždy tak nějak vybalancují a jejich výkony jsou navíc - kromě již zmíněných hlášek - podpořeny zajímavými náhledy do některých kriminalistických disciplín (např. balistika). Silnější čtyři.