Aquaman (2018)

Pokud se komiksový film nevydá temnou cestou, měl by se vydat zhruba tudy, tedy cestou vizuálně nádherné pohádky plné originálních prvků, která přináší přesně to, co bych od takové žánrovky očekávala. Je velkolepá, ale neřeplácaná a jde po jedné linii příběhu, která dává smysl. Neříkám, že Aquaman netrpí žádnými neduhy, ale jako celek funguje a hlavně neporušuje vlastní pravidla. Patty Jenkins, to mluvím s tebou. Momoa je super a baví mě, Dafoe je standardně výborný a Heard mě nijak neuráží. Po šílené WW84 jde o víc než příjemné překvapení.

Aréna Jaromíra Soukupa (2017) (pořad) odpad!

Jaromír Soukup posílá mé pojetí hodnocení "odpad" ještě do další, dosud neznámé a netušené dimenze.

Atlas mraků (2012)

Nádherný, nádherný film, a to jak vizuálně, tak myšlenkově, s - jako vždy - vynikajícím Tomem Hanksem, a Jimem Sturgessem, který by vypadal dobře snad i zavázaný v pytli od brambor :-)..

Babel (2006)

Na začátek mi dovolte jednu poznámku: Brad Pitt je s narůstajícím věkem nejenom čím dál přitažlivější, ale taky čím dál lepší herec. To by stačilo, ať se nerozplynu. Musím uznat, že jsem od Bábelu příliš nečekala, ale nakonec pro mě byl velice silným zážitkem.. Jedna hloupá klukovina, která odstartuje lavinu událostí, několik úplně cizích lidí, které spojuje to, že jejich životy zásadně ovlivnila jedna jediná věc. Všechny části se mě hodně dotkly, ale z Japonského příběhu na mě zároveň dýchala hrůza a šel mi mráz po zádech, tak šílený a vzdálený svět to pro mě je. Paradoxně mnohem vzdálenější než marocká bída. Nevím, co k tomu víc říct. Bábel mě tak vnitřně rozerval, že jsem ještě dlouho po skončení titulků nebyla schopná slova. Jen jsem plakala.

Barbie (2023)

Roztomilá, divoká a bláznivá jízda se skvělým obsazením, která přináší i nečekaný a velmi přesný přesah. S lehkostí, něhou a humorem totiž trefně reflektuje ožehavá aktuální témata aniž by zašla za hranu únosnosti, vkusu, nebo aniž by se prostě a jednoduše stala jen trapnou a hloupou feministickou agitkou. Milé překvapení.

Batman a Robin (1997)

Jednu hvězdičku za... no, já nevim za co.

Batman začíná (2005)

Takhle má vypadat Batman - a tím myslím film i fyzický vzhled postavy :)))). Fantastický začátek neuvěřitelné jízdy trvající tři skvělé díly. Nevydechla jsem ani na minutu. Pro mě nejlepší filmová trilogie vůbec, a to počítám i Bourna.

Belphegor: Fantom Louvru (2001) odpad!

Za finanční prostředky, které byly vynaloženy na natočení tohohle filmu, měli tvůrci raději koupit každé rodině v subsaharské Africe jednu krávu, a udělali by líp. Strašný.

Bezva ženská na krku (2016)

Moc milý film s příjemným obsazením, který mi ještě pěknou chvíli po dokoukání dokázal zanechat úsměv na tváři. A to někdy úplně stačí.

Bídníci (2012)

Nemůžete po mně přece chtít, abych byla objektivní. Vždyť já brečím jak želva jen, když slyším úvodní tóny On My Own... ono to sice má svoje mouchy, ale já všechno odpouštím! (I když na verzi 25th anniversary v Londýně NIC NIC NIC nikdy mít nebude)..