Bílý lotos (2021) (seriál)

1. řada: Vlastně ještě pořád nevím, co si o tom myslet. Je to rozhodně hodně originální a svébytný počin, ale mám s ním jeden zásadní problém, a to ten, že jestli to měla být komedie, tak to za mě nefungovalo, protože jsem se nezasmála ani jednou. Přišlo mi to celý spíš strašně smutný. Pomalý tempo mi nevadilo, i když je fakt, že místy bylo fakt hodně pomalý a seriál víceméně plul bez větší zápletky, jen sledující jednotlivý postavy. Ale to vlastně bylo docela fajn a osvěžující, protože tady byly charaktery tak brutálně dobře prokreslený, že to všechno utáhlo a já se fakt nenudila. Místy jsem jen fascinovaně s otevřenou pusou sledovala, jakou bandu tady dokázali tvůrci dát dohromady. Tady by bylo v soutěži, kdo je největší kretén, opravdu dost obtížné určit vítěze. Celkově? Znechucení. To je asi to správný slovo, který bych k tomuhle seriálu přiřadila a který jsem s každou další epizodou cítila víc a víc. Hodně dobře vybudovaný a hodně autentický znechucení.

Birds of Prey (Podivuhodná proměna Harley Quinn) (2020) odpad!

To byla ale blbost. Nevkusné, na sílu rádobyvtipné, nudné, o ničem... Margot Robbie tady ani neměla co táhnout, ten scénář je naprosto šílenej. Od půlky jsem se modlila, ať už je konec. Takhle fakt ne, milé DC.

Black Panther: Wakanda nechť žije (2022)

Na začátku jsem při pohledu na bosemanovské logo Marvelu měla husí kůži. Bohužel dál ale nic. Znovuzrození Marvelu se (zatím) stále nekoná, spíš naopak. Tady je totiž špatně opravdu celkem dost věcí... Předně moje obavy o to, zda postava Shuri dokáže utáhnout celý film, byly rozptýleny tím, že neměla moc co táhnout. Ale abych ji jen nehanila, v rámci toho, co šlo, udělala Letitia Wright maximum a její "proměna" byla výborná. To je ale jeden z mála světlých bodů filmu. Stopáž je naprosto šílená, zvlášť když si vezmeme, že se toho v konečným důsledku vlastně moc nevyřeší. Vidíme všude spoustu postav (ty pod mořem se mi mimochodem nelíbí ani co do castingu, ani co do masek a minikřidélka jak od andělíčka z babiččiny komody jsou jenom třešničkou), ale celkově je to vesměs o ničem a místy jsem zaznamenala dokonce až nudu. Vlastně dít se něco pořádně začne až po dvou hodinách. A tentokrát se k tomu přidává i slabší hudba (i když práce s tichem je oproti tomu výborná). Jednoduše je to celý takový plochý a celou tu parádu korunuje naprosto divná občasná snaha o humor na úrovni desetiletých dětí. Marvel jakoby vyčichnul. Jako kdyby už po skvělých Endgame, které byly následovány krásným dozvukem v podobě paralelních Spidermanů, prostě nemohli. Došla šťáva. Bohužel. Bohužel, protože to mohlo být krásný, velkolepý a důstojný rozloučení s Bosemanem, který asi tvůrci zamýšleli. Takhle je to... prostě jenom trochu rozpačitý rozloučení a film, který chce odvyprávět úplně všechno, ale nakonec neřekne skoro nic.

Bonnie a Clyde (1967)

Bonnie a Clyde je především film, který absolutně fantastickým způsobem odtáhla Faye Dunaway! Nebýt jí, je můj dojem z něj poloviční.

Bony a klid (1987)

Kulťák? Jako fakt? Hodina a půl sexu prokládaná ve(k)slováním (asi pro oživení), pokus o zasněžení centra Prahy jako vrcholná scéna a konec. Tohle jsem prostě nepochopila.

Bourneovo ultimátum (2007)

Nejsem fanouškem akčních filmů. Přesto se Bourne stal mojí srdeční záležitostí a mohla bych ho vidět snad tisíckrát týdně. Navíc se vůbec nedokážu rozhodnout, který ze tří dílů byl nejlepší. Celá trilogie je totiž absolutně úžasná. Takhle nějak by měl vypadat akční film - inteligentní scénář, skvělá režie, výborné herecké výkony (v čele s Mattem Damonem, ten kluk snad nikdy nezahraje špatně).. Film, který nenechá diváka do poslední minuty vydechnout. Jasná TOP 10.

Bullet Train (2022)

What the.. sorry, lidi, ale co na tom máte? Totální pí...., ale fakt totální. Brad je sice standardně dobrej, pár slušných gagů k zasmání tam je, to jo, ale je to zoufale, zoufale málo, wtf momentů je bohužel mnohem víc a ke konci se to táhne jak tejden před vejplatou. Bohužel po slušným, ač ujetym začátku, se to vydalo cestou, která nebyla zábavná a ani dobrá, byla prostě jen ujetá a děsně překombinovaná. A haha, smějte se. Dneska už může mít úspěch fakt každá volovina. Kde jsou ty časy, kdy akční komedie znamenala poctivou srandu ve smyslu Pravdivých lží nebo Smrtonosný zbrani.

Captain Marvel (2019)

Nechápu. Nechápu, jak může mít nablblej Deadpool o ničem přes 80% a tenhle skvost jen 68. Skvěle natočený, chytlavý a hlavně s fantastickou hrdinkou. Přefeministický žvásty mi nic neříkají a nemám ráda, když jsou ženský někam protlačovaný jen proto, že jsou ženský, ale tady je toho feminismu akorát, je jemnej, nenásilnej a smysl dávající a všecko to tak nějak sedí. Brie Larson je super, baví mě a příběh je taky parádní s několika zvraty. To, že se moji oblíbenou postavu patrně chystají zničit už z ukázek šílenýma Marvels, to je bohužel věc druhá. Captain Marvel ale má grády a hrdinku, se kterou se dokážu skvěle ztotožnit. Akorát českej dabing se teda moc nepovedl, Hana Vagnerová na Brie absolutně nesedí.

Castle na zabití (2009) (seriál)

U tohohle seriálu jsem poprvé pochopila pojem "nemůžu se dočkat dalšího dílu"!!!! Vtipné, originální, šmrncovní a NEtupé. Konečně chápu lidi, kteří sedí hodiny u televize, aby viděli další a další díl. Beckettová je kočka a Castle je ... no, ano, musím to říct.. Neodolatelně roztomilý :)))... Kriminálka v pravém slova smyslu to sice není, ale vysoce zábavné a návykové to tedy je!

Catwoman (2004) odpad!

Děsná pitomost. Tady je špatně snad úplně všechno. Halle Berry je krásná ženská, ale jako Catwoman je teda spíš směšná než sexy. Do role se mi vůbec nehodí, ale možná to líp zahrát nešlo, možná to bude tím špatným scénářem, v němž spousta věcí nedává žádný smysl. Kamera je taky pekelně divná. A ten kostým vymyslel kdo? Prostě a jednoduše - tady je fakt blbě úplně všechno.