• Fantasy

Finley požární autíčko (2006) (seriál)

Když jsem byla menší, tento seriál jsem měla moc ráda. Pro děti je to určitě dobré k poznání toho, co je správné.

Bořek stavitel (1998) (seriál)

Roztomilé a stále si z tohoto filmu pamatuji hezké momenty.

Autobusy v jednom kole (2000) (seriál)

V dětství jsem je měla ráda. Také to tak tudíž budu hodnotit...

Hacksaw Ridge: Zrození hrdiny (2016)

Žasnu nad tím, jak věrně bylfilm udělán a to trikově, herecky i posloupností příběhu. Emočně byl velmi povedený. Při sledování jsem se smála, bála, byla naštvaná a málem bych i brečela, kdyby u mě nepřevažovali napětí. Pořád mě napadají ta slova věrné a výborně udělané. A ještě abych nezapomněla, jak obrovsky obdivuju pana Dose a jak dobře tam byla jeho síla, odvaha i nejistota podaná.

Lady a Tramp (1955)

Začínám mít slabost pro Disney. Úžasně věrné zpracování psů a přitom vtipné a originální spolu s krásným dojemným a úsměvným příběhem vytváří nezapomenutelný a řekněme naprosto klasický příběh, který mi úplně sedí k Vánocům a nádherná animace, která provázela mé dětství. Jen mě mrzelo, že nskonci došli štěstí jen hlavní hrdinové, ne však chudáci psi z útulku, jejichž chorál by se určitě uplatnil v kostele. Budu doufat, že se jim podařilo prokopat tunel na svobodu...

Kristian (1939)

Neuvěřitelně vtipný a krásný film s překvapivou zápletkou. Jak já se u něj nasmála! 😂

Rozum a cit (1995)

Musím říct, že mě samotný příběh i filmové zpracování zklamalo. Dle měho názoru nebyly postavy ztvárněny dobře. Vůbec nevynikly rozdílné povahy sester Dashwoodových. Ve filmu chyběly důležité části z knihy, což je ale u každého filmu udělaného podle knížky. Co ale.musím pochválit (z větší části) jsou vzhledy herců, které se s mými představami docela shodovaly a emoční složka byla o něco povedenější než v knize.

Dospívání po americku (1993)

Herecky naprosto skvělé a celkově se mi film líbil. Byl to dost drsný děj, při němž jsem hlavně čekala, kdy jejich hrozný příběh skončí. Asi nemám, co bych k tomu dodala. 75%

Hvězdy nám nepřály (2014)

No, knížka to nebyla. Nejhorší věc, kterou člověk může udělat je, přečíst si knížku a pak se podívat na film. Film bude vždycky stručnější a úplně vám nabourá vaše představy o hlavních hrdinech a prostředí. Ještě horší však je nejdřív si pustit film a oak číst knížku. Protože už budete znát děj a budete ovlivnění vzhledem a povahou postav, takže si pak nevymyslíte ty svoje. Abych ale pořád nesrovnávala, líbilo se mi to. Částmi to byla moc velká slaďárna, ale většina herců (až na Augusta) mi sedla a jejich herecký projev taky. Bylo to hezky udělané a natočené a podbarvovaly to hezké písničky (až na švédský hip-hop). Takže celkově lehčí nadprůměr 70%.

Rain Man (1988)

Naprosto úchvatný film. V tuto chvíli mě napadá především slovo krásný, což není obyčejné slovo, ale i přesto, že ho používám dost často, je to slovo s velkou váhou. Film zaměřený na to, že i zdánlivě chtivý a uřvaný člověk může mít velké srdce. Ano, scén se vztekajícím se Cruisem jsem brzo měla plné zuby a nejraději bych se být na místě jeho společníků zahrabala, ale k filmu patřily a já jsem nucena je skousnout. Přes četné zdlouhavé scény (rozhodně vinou stáří!) byl snímek bravurně vytvořen. Vynikající zpracování střídaly ještě lepší herecké výkony (především Rainmonda, ale rovněž i Charlieho) a fantastická hudba, která mi, ačkoli by mě rozhodně nenapadlo dát tento typ hudby do tohoto typu filmu, skvěle padla do noty a nemohla jsem se jí celou dobu nabažit. Prostě skvělé. 92%