• Fantasy

Babel (2006)

Velice dobře udělaný a propracovaný příběh, který byl ale strašně nudný, což mu na celkovém dojmu hodně ubírá. Moc se mi líbil nápad, jak se tři příběhy prolínaly, přesto měl snímek spoustu zbytečných zdlouhavých scén.

Temný rytíř (2008)

Myslela jsem si, že uvidím klasický film se záporákem a hrdinou, ale dostalo se mi fantastické podívané, která měla nevídaně propracovanou zápletku, úchvatné herecké výkony a eminentní momenty, z nichž se tají dech. Nechci psát podrobnosti, abych nevyzradila děj, protože ten film prostě stojí za to. Musím sem ale napsat dojmy z Jokera, protože tento záporný hrdina byl prostě dokonalý. Inteligentní, nezvladatelný psychopat, který se pořád směje. Směje se, když ho mlátíte, když visí hlavou dolů, ve vězení, na ulici, všude. Nejde ho vydírat, vyzvídat, vyslýchat. Nic. Přitom je velice inteligentní, proto je vždy o krok před policií i Batmanem. Nejde mu o peníze, jen o to být zločincem, kterého si město zaslouží. A na konci neumře, což je velice vzácné. Prostě dokonalé! Minutu nebo dvě ticha pro tak fenomenálního herce, jež tak dokonale ztvárnil nejdokonalejšího záporáka všech dob.

Dokonalý trik (2006)

Pochválím skvělé herecké obsazení, které způsobilo, že jsem film dokoukala až do konce. Prostředí i způsob dávkování příběhu byly dosti působivé a poutavé, takže jsem byla velice zvědavá, jak to skončí. Naneštěstí díky zdlouhavosti filmu, značným nesrovnalostem a nepochopitelnostem mi utkvěla v hlavě otázka proč má tento naprosto nesmyslný a totálně hloupý snímek tak vysoké hodnocení, když celá zápletka byla naprosto příšerně banální, nesmyslná a úplně špatná? Proč by někdo obětoval ženu svého bratra, své dvojče atd. jenom kvůli blbému triku? Jak funguje elektřina, která, když do vás začne proudit, vytvoří vašeho dvojníka, kterého v zápětí zabijete? Nebo, ještě lépe, jen kvůli slávě a nadšeným divákům obětujete sami sebe? Proč se považujete za skvělého kouzelníka, když váš trik je úplně stejný, jako soupeřův, jen jste nepoužili dvojníka, ale své dvojče, které vše hrálo pro vás, uřízlo si kvůli vám prsty, lhalo své manželce, přítelkyni,.. Kdo by tohle dělal? Proč manžel a bratr vůbec netruchlil pro manželku, která umřela jenom proto, že jí lhal, a pro bratra, který umřel proto, že dělal vše jen pro "dokonalý trik", u nějž jsem doufala v něco logického a tajuplného, jako z Iluzionisty, ale dostala jsem totální frašku, alias dokonalé převlečení se za sebe a předstírání sebe nebo své dvojče. Bratr. Dvojče. To vůbec neobnáší genialitu kouzelníka, ale debilitu, která ho nutí spadnout tak nízko, aby zneužil svého stejně vypadajícího sourozence (on to tak tedy asi i chtěl, což je taky blbost), aby uskutečnil plán, který by napadl každého blbce, ale ještě větší blbec by to považoval za "dokonalý trik". Takže jediné, co mě po shlédnutí tohoto filmu napadá, krom zažalování všech lidí, kteří dali tomuto více než tři hvězdičky za spoluvinu na možných psychických problémech a depresích, které ve mě film mohl vyvolat, kdybych už nebyla po tolika nezdařených filmových pokusech dosti odolná, je otázka: Proč plýtvat všechny ty skvělé herce a jejich herecké výkony na film s tak neskutečně obludnou zápletkou, jako je tato? Přesto v sobě snímek měl dobré momenty, proto jsem se po dlouhém uvažování rozhodla ohodnotit ho třemi hvězdičkami.

Alvaro Soler: El Mismo Sol (2015) (hudební videoklip)

Velice krásný a propracovaný klip. Líbí se mi, že tento umělec dává příležitost zahrát si ve filmu i starším lidem. Vytváří to potom takový milý a optimistický dojem.

Alvaro Soler - Animal (2017) (hudební videoklip)

Jedna z Alvarových nejlepších písniček s velice pěkně propracovaným videoklipem.

Království nebeské (2005)

Tohle je přesně film, který jsem si jeden čas mohla pouštět pořád dokola. A nejenom kvůli strhujícímu příběhu a bezvadným hercům. Má pár moc hezkých myšlenek, které jsou především skvěle podané a dobře řečené. Seskládání scén je rovněž téměř dokonalé, i konec byl skvělý. Ano, tenhle film je velkolepý a skvělý snad ve všech směrech.

Melodie mého srdce (2007)

To bylo táááák sladký! Ale jinak též originální a celkově roztomilé. Myslím, že film se velice povedl - především myšlenkou (až na pár chyb ohledně not, které Evan zná jakmile se na ně podívá). Zvláštní pochvala patří Jamia Simone Nash, která byla prostě skvělá.

Karlík a továrna na čokoládu (2005)

Moc hezký příběh plný barev a písniček, který bych dětskýma očima hodnotila plným počtem, nyní však už vidím žinantní scény, bez nichž by se film obešel. Pořád je to ale film, u nějž nemám problém s opětovným shlédnutím.

Chyť mě, když to dokážeš (2002)

Moc skvělý a výborně zahraný film, po jehož zhlédnutí jsem měla opravdu dobrý pocit, že jsem si ukradla dvě hodiny času. Film mě donutil přemýšlet o něm a o postavách.

Bourneovo ultimátum (2007)

Asi nejlepší uzavření celé trilogie, jaké jsme mohli dostat. Skvěle propracovaný příběh s trochu otevřeným koncem jsem si vychutnala asi nejvíc a myslím, že tady si tvůrci opravdu vyhráli. "Nemyslel jste si snad, že půjdu na Xstreet, že ne?" "Ne, asi ne." "A kde jste teď?" "Ve své kanceláři." "To pochybuju." "Proč?" "Protože kdybyste byl ve své kanceláři, hovořili bychom spolu tváří v tvář."