• Fantasy

Legendy z Dogtownu (2005)

Příjemný snímek který dokázal dobře zachytit a podat pravdivý příběh o dospívajících chlapcích, kteří touží po adrenalinu. Opakuji se když řeknu, že film byl k velké škodě "obohacen" o spoustu zbytečných scén, které možná lépe přibližovaly myšlení adolescentů, ale jinak ubíraly filmu kouzlo. Nemůžu však hodnotit jinak, než kladně, protože, ač film žádným způsobem nenutil k zamyšlení ani nic divákovi nedal, herecké výkony, děj, prostředí i stavba příběhu mě naplno uspokojily, až na chvilkové hluché momenty.

Soudkyně Barbara (2015) (pořad) odpad!

To je tak strašně vtipné! Škoda, že je to myšleno naprosto vážně. Jako parodie by to byl dobrý seriál 😅😂😂😭

Doktor Strange (2016)

Další Marvel s typickým příběhem, který byl v tomto případě originálně započatý. Musím říct, že, jak děj, herecké výkony i obsazení mi dokonale padly do noty. Kvalitní film, který hodnotím čtyřmi hvězdičkami proto, že nepřinesl nic nového, ničím nenadchl ani nepřekvapil, ale skvěle mi sedl do noty.

Patriot (2000)

Říkejme tomu kvalitní, jaksi emotivní podívaná, která se mě zaujala především skvělými hereckými výkony a nepředvídaným osudem postav. Spousta momentů mě přakvapila a asi dva z nich mne dokonce dojaly k slzám. Takže musím říct, že mi film připadal strhující a celkově skvělý. Dokonalejší by však byl očesán o moc dlouhé nudné bojové scény. Chvílemi jsem uvažovala o pěti hvězdičkách, ale, jal jsem řekla, něco tam bylo navíc.

Princezna a písař (2014) (TV film)

Otřesné herecké výkony, které místo chrabrého zachránce a spanilé princezny vyjadřovaly kreténa a slepici a spolu s totálně hloupým králem a nechutným dějem vytvářely naprostou patlaninu, v níž jedinými světlými stránkami byla řeka, hrad a celkem povedené akční scény. Musela jsem si pohádku dvakrát zrychlit, abych u ní vůbec vydržela 🤮😅.

Příběh rytíře (2001)

Musím říct, že mě film překvapil svou originalitou, zejména v charakterech postav, které byly velice dobře zahrané. Líbilo se mi i obsazení a postavení příběhu. Samozřejmě je to typická pohádka, kde se objevuje souboj dvou rivalů (záporáka a klaďáka) o spanilou dámu, která v tomto případě opravdu spanilá byla (aspoň, že tak 😅). Musím do hodnocení započítat i četnost vtipných scén daných především temperamentem postav, který se tam dokonale hodil. Dosud nevím, zda moderní písničky použité ve filmu o středověku pokládám za dobrý nápad, ale vzhledem k celkově komediálnímu zpracování děje si myslím, že je to zase něco jiného, originálního, k čemuž scénář vybízel sám o sobě svou žertovnou povahou a rychlým spádem.

Desperado (1995)

Docela originální sranda, která mi množstvím krve obsažené ve scénách velice připomněla komedii Muž z Acapulca. Jen neměla tak promyšlený příběh. Scény, kdy si hlavní hrdina vesele běží po pultu, na mušce deseti samopalů, které do něj pálí o sto šest, jsou v porovnání s tím, za jakých banálních situací je zasažen, velice špatně udělané. Přesto to bylo velice vtipné a musím říct, že se mi prostředí, postavy i příběh velice líbily.

Kmotr (1972)

Film to byl velice pěkný, skvěle udělaný, ale příliš dlouhý a částmi nudný. Musím brát v potaz, že je dost starý, přesto jsem už po dvaceti minutách doufala, že už to skončí. Krásné záběry a působivý příběh se skvěle zahranými postavami ale vyhladí ty nudné scény, při nichž se o těch povedených alespoň dalo přemýšlet. Jinak, teď zpětně si říkám, že tak dobře udělaný působivý a vůbec krásně zpracovaný snímek si zaslouží velmi vysoké hodnocení, a proto měním na 😁😁😁😁😁.

Babel (2006)

Velice dobře udělaný a propracovaný příběh, který byl ale strašně nudný, což mu na celkovém dojmu hodně ubírá. Moc se mi líbil nápad, jak se tři příběhy prolínaly, přesto měl snímek spoustu zbytečných zdlouhavých scén.

Temný rytíř (2008)

Myslela jsem si, že uvidím klasický film se záporákem a hrdinou, ale dostalo se mi fantastické podívané, která měla nevídaně propracovanou zápletku, úchvatné herecké výkony a eminentní momenty, z nichž se tají dech. Nechci psát podrobnosti, abych nevyzradila děj, protože ten film prostě stojí za to. Musím sem ale napsat dojmy z Jokera, protože tento záporný hrdina byl prostě dokonalý. Inteligentní, nezvladatelný psychopat, který se pořád směje. Směje se, když ho mlátíte, když visí hlavou dolů, ve vězení, na ulici, všude. Nejde ho vydírat, vyzvídat, vyslýchat. Nic. Přitom je velice inteligentní, proto je vždy o krok před policií i Batmanem. Nejde mu o peníze, jen o to být zločincem, kterého si město zaslouží. A na konci neumře, což je velice vzácné. Prostě dokonalé! Minutu nebo dvě ticha pro tak fenomenálního herce, jež tak dokonale ztvárnil nejdokonalejšího záporáka všech dob.