• Pohádka

Cholodnyje berega (2019) (seriál)

Zprvu jsem byl docela skeptický. Vizuál byl docela slušný, ale celé to vypadalo průměrně až podprůměrně. Tak nějak divně se to táhlo, nic moc. Jak jsem se navíc dočetl v komentářové sekci na IMDB, někdo psal něco o předvídatelnosti atpd., takže jsem vlastně neměl proč spěchat. Koho by to taky bavilo, když je všechno jasný jak facka? Takže první tři díly - spíš nic než moc. (1 55%, 2 40%, 3 50%) Pak se to ale přehouplo do druhé půlky série a celé se to začalo zamotávat. Pořád jsem si myslel, že se nic extra neděje. Ale začínalo to nabírat na obrátkách. A s tím mě to i začalo bavit. (4 65%, 5 60%, 6 80%, 7 80%) A s posledním dílem mi spadla brada. Vše se začalo rozmotávat, vysvětlovat, komplikovat a neskutečně nabírat na otáčkách. A na úplnej závěru (asi 15 minut před koncem) jsem čuměl jak husa do flašky. Dokonce mi i slza ukápla, což se velmi zřídka kdy stává. Ale možná to bude tím, že jsem se s postavama nějak sžil a se seriálem se mazlil rok...   (8 100%) A celkové resumé? Ještě v polovině posledního dílu, jsem byl rozhodnutý, že seriálu dám čtyři hvězdičky= bylo to dobrý, ale nebylo to vyloženě top. S tím, co ale přišlo s vyvrcholením (posledního dílu, ne mým) nemůžu jinak, než napálit (sice slabou, ale přesto) plnou palbu v podobě pěti hvězd. (90%). Vřele doporučuju.

Jack staví dům (2018)

Nebývá mým zvykem koukat na takové filmy dvakrát, ale tady jsem udělal výjimku. Prvně jsem film shlédl v roce 2018 v kině jako čerstvou novinku s originálem a českými titulky. Druhou projekci jsem shlédl dnes  tentokráte s českým dabingem, který nemohu nazvat nejlepším, ale dalo se to zkousnout. A je až fascinujcí jak studium člověka mění. Jako člověk s vystudovanou pedagogikou a psychologií (pedpsy) jsem jen s úžasem sledoval mistrné podání učební látky v praxi. A jako člověk s alespoň základní znalostí Božské komedie od Vergilia pochopil onu alegorii na ni. A to je i důvod, proč z předchozích 4* měním hodnocení na 5*. Film to určitě není pro každého. Přesto je to pro zasvěcené tak fascinující podívaná, že by mohlo být zajímavé promítat tento snímek v rámci výuky pedpsy. Unikátní dílo. 100%

Barbaque (2021)

Opravdu skvělá francouzská komedie řízlá hororovými prvky, která se mi parádně trefila do stylu humoru a neváhal bych ji označit jako černou komedii tohoto roku. Výborný scénář, parádní herecké výkony, skvělý výběr hudby, hororová složka se v ideálním poměru mísí s tou komediální a i gore je tu přesně tak akorát. Tohle se vskutku povedlo a bylo mi ctí k tomuto dílku tvořit české titulky. 95%

Babicova televize (2021) (pořad)

Jirka Babica za začátku karantény přišel s pořadem "S Babicou v karanténě", kde se začal lehce parodovat a pořad měl spád. Po skončení této série se rozhodl vytrvat a stát se "jůťuberem" s tím, že každý týden vydává na svůj kanál video/recept, který se předpokládám řadí pod tuto kolonku - Babicova televize. Musím uznat, Jirka šel do sebe a dal se na srandu. Paroduje své účinkování ve svém tehdejším pořadu Babicovy dobroty a kupodivu to baví. No jo, Jirko. Vykašli se na vaření, dej se na srandu, tam cesta tvá!

Babica vs. samopal (2020)

"A když nemáte krev, tak tam dejte kečup. A když nemáte kečup... tak tam nedávejte vůbec nic...". Kamera ujde, zbytek velká amateřina. Co však hlavně oceňuji na tomto snímku, že Jirka Babica si ze sebe umí udělat srandu a udělat parodii sám na sebe! A to se cení!

Scooby-Doo a bratři Boo (1987) (TV film)

Retrospektivně musím konstatovat, že i když tu není celá parta, ale jen Scooby a Shaggy (+Scrappy), tak toto je jeden z nejlepších dílů ze všech Scooby-Doo filmů vůbec a nemyslím si, že následující S-D filmy to mění. Silně mu konkurují Přízrak na letním táboře a Samurajův meč, ale tohle je prostě top strop. 100%

Mulan (2020)

*Viděno v kině* *Možné spoilery* (+) Výborná kamera, překrásné záběry přírody a všeobecně panoramatické záběry na výbornou (+) Pokud pominu scenaristické výplody tak výborná režie (+) Poutavý příběh, který se neokouká, co se dočkal malých změn a kupodivu mu to neuškodilo (+) Velmi dobrý a s kreslenou předlohou lazený hraný film (+) Až na animaci ptáka výborná titulková scéna (Konečné titulky) (-) Toto do hodnocení není započteno (-) Dva vořežpruti, který neustále v kině hlučili, pokřikovali a kazili zážitek z filmu (-) Chybí Mušu!! (-) Přílišná feministická stránka... (-) Jemné chybky v tvoření atmosféry (-) Velmi málo krve. Je jasné, že se tady pokoušeli udělat "rodinný" film i pro malé haranty, ale zde krev až na kapičky skoro úplně chybí, což je velká škoda. Přes velni táhlý začátek (cca. úvodních 20 min.) odehrávajících se ve vesnici, které mne příliš neoslovili (tipoval jsem něco kolem 40 %) se film výborně rozjel a nebýt negativních faktorů v kině (které do hodnocení nezapočítávám) tak by si i 90% zasloužil. Od cca. 30 minuty (Odchod do tábora +-) je film téměř bezchybný a jen těžko se mu dá něco vytknout. (Možná by si čarodějnice (orlice) zasloužila ušetření a na konci by mohla být ukázána, že nakonec nějakým zázrakem přežila.) Co si ale musím vzít na paškál a co mi vadilo je až přílišná feministická propaganda, která zřejmě zde zajistila zde filmu menší hodnocení (Žena nemůže být voják, pojetí hanby apod,). Je jasné, že v tamějších dobách to tak bylo, ale není třeba vyloženě fackovat diváka a předkládat mu, jak to tehdy muselo být pro ženu ponižující. Animovaný snímek byl přesně v mezích, tady už přešel za hranici. Dalším negativním faktorem je úplná absence krve, která mi jako hororovému fanouškovi chyběla. 80% extendovaných na 5*