Malí zloději (2009) (TV film)

Veškerá integrace a začleňování do společnosti, které probíhalo mnoho let se evidentně neosvědčilo a je u podobných cikánských spolků naprostá ztráta času i peněz. Dokument ukazuje tradici romského drzého okrádání lidí po generace, kde už u některých jedinců nejde o přežití v těžké životní situaci, ale o rozšiřování stále většího majetku a financí. V dokumentu tak uvidíte kontrast mezi nejchudší bandou dětských zlodějů a cikánských bossů, kteří staví za nakradené peníze obří paláce. Běžné hledání práce jde mimo celý tento dokument. Téma zneužívání sociálních dávek se jako zázrakem zde neřeší a místo toho se živnost zakládá na kradení, žebrání a prodávání dětí. Konec zanechá dojem, že tradice a mentalita nepracujících romů se nemá šanci nikdy změnit..

Transformers 3 (2011)

Další ultra-mainstreamová přehlídka robotů, topmodelek a drahých aut. První hodina je příběhem skoro až otravná a tentokrát to ani nevylepšovaly boje mezi roboty, ale aspoň jsou přehledné. Menší změna přišla v druhé polovině kde je to hlavně o akci, ve které je opět hlavní hrdina Shia středem pozornosti uprostřed bitevního pole se svojí novou modelkou a ozbrojenou partou kámošů, zatím co armáda někde spí nebo sedí u monitoru. Podobné jako minule, další porce blbostí, nemá je cenu ani vyjmenovávat. Všechny věci, díky kterým se dá film označit za kvalitní, jsou skovány za vizuálně skvěle zvládnuté boje mezi roboty. Proč něco měnit, zkoušet to udělat jinak, když u zaběhnutého systému je větší jistota že film vydělá pořádný prachy. Je to příliš průhledné a na mě to nefunguje.

A-Team: Poslední mise (2010)

Šíleně rychlé tempo i střih, akce nepřehledná, těžko uvěřitelná, příliš přehnaná a překombinovaná. Plány, které se tady vymýšlejí, jsou jak z jiného světa. A-team je prostě fantasy pohádka, ve které je možné úplně všechno. Ani nemá smysl popisovat zázračné události o cestování všemi možnými prostředky, jak bez ničeho najednou mají vše potřebné... prostory, informace... Tenhle film by se spíš měl jmenovat Zázračné štěstí. Přeplácané události nasekané vedle sebe a následně vhozené do jednoho velkého guláše mi opravdu nezachutnaly.

Ocelová pěst (2011)

Kdyby nějaké takové zápasy robotů v budoucnosti existovaly, rozhodně by 90% všeho vypadalo jinak. Škoda že se nad tím příliš nepřemýšlelo, ale hlavně je škoda že je to natočené takovým uměle komerčním stylem po americku. Malý kluk hrající na city, Jackman háže různé obličeje do přiblížené kamery pro dámské publikum, pro pány zápasy robotů a nějaká ta romantika. Pro každého něco a všude spousta klišé spolu s patetičností. Celkově to není zas tak hrozný, to nejlepší je rozhodně nenudící děj nebo to že zápasy jsou docela napínavé… Bohužel když budu hledat jednotlivé zádrhely, nebudu vidět důvod jít nad 2 hvězdy.

3:10 Vlak do Yumy (2007)

Celou dobu jsem si říkal že kdyby Bena Wadea odprásknuli hned na začátku, ušetřilo by se spoustu životů a problémů. Závěrečnému dějovému zvratu který způsobí že zemřou vlastně skoro úplně všichni, jsem příliš nevěřil. Jinak je to ale pěkná western střílečka.

Green Lantern (2011)

Green Lantern je lepší než Ghost rider, Catwoman a Daredevil. Je na podobné úrovni jako Fantastická čtyřka, ale jinak je horší než všechny ostatní komixové filmy. Musí se to ale brát tak že komix funguje podle určité šablony, takže je dost možné že Green Lantern nabídl všechno co jen mohl. Bohužel mi to nepřišlo tak zábavné jako konkurence. Třeba záporná postava byla opravdu o ničem.

Edith Piaf (2007)

Edith Piaf ve filmu předvedla všechno co jen mohla a i když řeknu že líp to asi udělat nešlo, je jediný můj argument kterým bych vysvětlil 2 hvězdičky, že mě to prostě nebavilo.

Memento (2000)

Složitostí bych to přirovnal k filmu Fontána a podobností scénáře k Prokletému ostrovu. Po prvním shlédnutí si ani nedokážu odpovědět na otázku jestli by bylo Memento aspoň o polovinu méně složité kdyby běželo od začátku do konce. Díky tomu že film útržkovitě běží od konce do začátku je snadné se v tom ztratit a tak musí být divák neustále v pozoru a lepit v hlavě dohromady jednotlivé události. Zároveň nemá tušení o co tam vlastně jde a vše se postupně vysvětluje v průběhu filmu. Je to opravdu velmi originální a scénář rozhodně nebylo jednoduché vymyslet. Všechno to dobré kvůli čemu lidé hodnotí tak vysoko chápu a vidím to také, jen to nadšení které znám u 5 nebo 4 hvězdičkových filmů se nedostavilo a zároveň mě příběh hlavního hrdiny spíš přestával bavit než naopak. Třeba to budu po druhé vidět úplně jinak.

Grindhouse: Planeta Teror (2007)

Jediný štěstí, že to byla pocta Béčkovým filmům, protože jinak bych měl s hodnocením velký problém. Připravte se na hektolitry krve, samopal místo nohy a spoustu hnisající kůže. Scénář se snaží dost přehánět a v některých scénách už je to spíš Céčko. Když to vezmu jako takový Béčkový sranda horor a budu se zaměřovat hlavně na zábavu, tak můžu říct, že se to celkem povedlo.

Podivní (2010)

Zajímalo by mě proč se Olyphant nenakazil tím virem, když se jeho krev spojila s krví nakaženého ve scéně kdy zapíchnutým nožem v ruce probodne hrdlo nakaženému… ale nevadí, třeba to přijde časem.