Městečko Twin Peaks (1990) (seriál)

Tak tady by to chtělo nekonečně mnoho prostoru. Snad ani není možné napsat komentář k Twin Peaks, který by měl shrnout pocity diváka z tohoto seriálu - zasvěcení ví proč a nezasvěcení nechť se na seriál podívají. Neopakovatelná atmosféra, zabarvenost, nepochopitelnost, napětí, vtip, hudba i obsazení dělají tento seriál jedinečným.

Mr. Bean (1990) (seriál)

Nemám slov :-).

Simpsonovi (1989) (seriál)

K Simpsonovým jsem si vypěstovala vztah až později, ale stojí za to. Animace se mi tedy zrovna nelíbí, ale vtip a akce je parádní. Bohužel mnohá témata aktuální a známá pouze v USA jsou chápána jako vtip právě jen tam a také se dost vtipu ztratí v překladu. Ovšem stále jsou Simpsonovi jedním z nejlepších seriálů.

Spojení (1989)

Kniha byla vynikající, ale co čekat od filmu, kde hlavní hrdina sám vypadá jako z jiné planety a kde pozdější scény z kosmické lodi vypadají jako vystřižené z Lynchovy produkce? Chcete-li věrohodnější film o únosech do UFO, zvolte raději Čtvrtý druh, kde je atmosféra daleko lépe zpracovaná. U tohoto filmu se zkrátka bát nebudete, spíš se zasmějete a v poslední scéně s mimozemšťany si budete možná i klepat na čelo. Dle knihy W. Strieberovi příběhu nemám problém věřit, takové věci se zkrátka dějí lidem po celém světě, proč ne zrovna spisovateli. Měla-li bych ale soudit jen na základě filmu, spíš se budu přiklánět k silnému ovlivnění tvůrce drogami než skutečnými vzpomínkami.

Magická hlubina (1988)

Strašná škoda, že takový sympaťák jako hlavní hrdina se chová jako totální asociál (byť je to záměrem, občas je to zkrátka až moc). Myslím, že žádný chlap by se vedle ženy takto nechoval. Chápu, co se film snaží naznačit, nicméně mne tím nezaujal. Dávám 2 hvězdičky - za delfínky a sympatického Jacquese.

Byl jednou jeden... život (1987) (seriál)

Sice jsem tento seriál již dlouho neviděla, ale v dětství byl můj oblíbený. Krásně vysvětloval vše o lidském těle.

Chronos (1985)

Shlédnuto na plazmové TV 42´´ a výsledný dojem byl dechberoucí.

Tajemství hradu v Karpatech (1981)

85%? Za co??? Z tohoto filmu si pamatuji jediné - nekončící pseudooperní ječení, zase a znovu a víc si pamatovat nechci. Nikdy víc, jak děl Poeův havran a já ho ještě poprosím, aby na tento film hezky zvysoka nakálel, protože nic jiného se v tomto případě nehodí.

Willy Fog na cestě kolem světa (1981) (seriál)

Nevím, jak by mne tento seriál bavil nyní, ale jako dítě jsem jej měla moc ráda. Z nostalgie hodnotím třemi hvězdičkami.

Pomáda (1978)

K hudbě nemám absolutně co dodat, ostatně právě na ní je Pomáda vystavěná a tento styl hudby poslouchám pořád… Proč ale pro všecko na světě ten příšerný konec?! Olivia Newton John nebyla „nenormální dívka v normální době“, ona byla „normální dívka v nenormální době“. Ovšem proč se nepřizpůsobit většině a z „chudinky“ neudělat "smažku", že ano? Vždyť o tom je moderní svět – ne o tom, zachovat si svou hrdost a dekórum i před partou „rádoby-moderních“ teenagerů! Zničení personality hlavní hrdinky mi zkazilo dojem z celého filmu. Ovšem když to scénáristé cítili jako „posun“ (aniž by pochopili, že je to vlastně „pád“), co se dá dělat… proti gustu… :-/