• Historický

Enzo Ferrari (2003) (TV film)

Patetické, zdĺhavé, idealizované, pramálo držiace sa reality. Škoda celuloidu a času...

Jason Bourne (2016)

Keď neviete, čo dať do scenára, použite dvojnásobný počet strihov... Pre mňa jednoznačne najslabší film zo série o agentovi Bourneovi. Dej sa scvrkol do dvojhodinovej jalovej naháňačky, plnej strihov a žiadneho reálneho deja. Všetci herci sa tvária "drsňácky" a do bezvedomia opakujú 2-3 vety (copy that). Slabý scenár, predvídateľný dej, gýčovité dialógy. Škoda zmareného rozpočtu a talentovaných hercov.

Krotitelé duchů (2016)

Myslím, že niektoré komentáre sú až príliš kritické. Ambície duchárskej komédie to splnilo, ja osobne som sa bavila.

V jako Vendeta (2005)

Pre mňa jeden z najlepšie sfilmovaných komiksov poslednej doby. Všetko primerane nadávkované a herci (špeciálne Natalie Portman) skvelí. Za mňa plný počet bodov.

Ve jménu vlasti (2011) (seriál)

Hodnotím len prvú sériu - viem, že som v menšine, ale pre mňa preceňovaný, typický americký produkt. Väčšina dialógov sa odohráva za pochodu, aby scénam pridali na tempe. Hlavné postavy nezaujímavé, dialógy "korektné", šablónovité. Viem, že ďaľšie série sú hodnotené vyššie, tie som už ale nezhliadla.