Meč v kameni (1963)

Dalsi u nas neznama klasika, ktera pritom ma jednu z nejlepsich postav Disneyho filmu - carodeje Merlina. Starik obeznameny s historii i budoucnosti lidstva, bezstarostne vypravejici malemu Artusovi o lokomotivach, letadlech nebo televizi, dava lehce zapomenout na slaboucky pribeh, z ktereho vystrihat vsechny odbocky, vydal by na standartni serialovou epizodu. Presto jedna z tech nejlepsich disneyovek, predevsim diky svemu humoru pripominajicim klasiky Asterixe a Obelixe, ktera je ke vsemu oprostena od klasicky kycovite romanticke linie (az na kratouckou cast s veverkou, dalsi sexy animovanou postavou, tentokrat zvireci - neco se mnou, ale i s vytvarniky, neni v poradku - to uz bude snad animovana perverze). Sympaticka podivana, ktera jeste tezi z napadu, a ne cukrkandlovosti.

Mikeovo nové auto (2002)

Možná první pokus Pixaru v krátkometrážním filmu dále rozvíjet postavy z filmu celovečerního dopadl docela průměrně. Nad šeď ostatních podobných filmů od kohokoliv jiného než od mistrů z Pixaru ho povyšuje jen klasicky krásná animace. Nezapomenutelného gagu nebo nápadu se nedočkáte a víc než bonusový film to připomíná vystřiženou scénu z hlavního snímku. Vcelku nuda...

Miláčku, zvětšil jsem naše dítě (1992) odpad!

Sequel dokonale jednicky neni ani tak spatny film, jako totalne blby. Totalne... Bohuzel snimek ztratil i posledni mozne kouzlo, kdyz misto miniatur zvolil primitivni pocitacove efekty. Des bes.

Milionář z chatrče (2008)

Nebýt tenhle film zabalen do chutného pestrobarevného bollywoodského balení, jeho hodnocení by jistě bylo o několik řádů nižší. To jediné a jako vždy skvělá režie a výběr hudby Danny Boyla si totiž zaslouží pozornost (abych nekřivdil, Dev Patel byl také skvělý), příběh je pak drze přehnaná pohádka, která by si zasloužila jeden výhružně vztyčený prst (a tím prstem by byl prostředníček).

Mio, můj Mio (1987)

Ponurá dětská fantasy s atmosférou, která se z hlavy nevytratila ani po téměř 20ti letech od posledního setkání. Děj by sice mohl být trošku komplikovanější, ale osobní kouzlo má tenhle film jako málo jiných. __ TITULKY

Modrý blesk (1999)

Martin Lawrenc byl kdysi příčetný člověk, jehož šílené komedie byli místy i vtipné a neucpali vám všechny tělesné otvory trapností.

Monty Python - málem pravda (2009) (seriál)

I když se může (částečně oprávněně) zdát, že míra nových informací by mohla být hustší, stopáž dalece přesahuje běžné dokumenty a možnost téměř šest (přesněji pět :) hodin sledovat Pythony je... k nezaplacení. Už jen za skutečnost, že "Almost the Truth" není předepsanou oslavou velikánů, ale značně demytizující a otevřená zpověď, ve které se nevyhýbají i těm nejtěžším tématům, by zasloužila sama o sobě maximální ohodnocení. Co jej zajišťuje suverénně je pak fakt, že pro klasické "mluvící hlavy" nelze najít příjemnější a vtipnější představitele. __ 4,5*

Monty Pythonův smysl života (1983)

Jedna scénka za všechno [Director's cut]: -Buď zdráv, Martine. -Kde máte kadibudku? -Žádnou nemámě. -Nemáte kadibudku? A co děláte? -Jíme špek. -Po špeku nemusíte na kadibudku? -Tak praví teorie. -Aha, a funguje to? -Žádnou kadibudku nemáme. -Chápu, ale máte potřebu? -Však víš, jak to s teoriemi chodí. Někdy všechno vychází, jeden, dva, tři dny, a když už to vypadá, že je to na zveřejnění... Vžum! A potřebuješ novou podlahu. *** ["Sex, sex, sex... Kde jsme to skončili?"]