Exit Humanity (2011)

Uf, vydržel jsem půl hodiny, a to jen proto, že se nás na to koukalo víc a nedokázali jsme se dohodnout, kdo to vypne.

Země bez zákona (2012)

Jeden z filmů, který už nemusím znovu vidět. Vlastně dílo, které jsem nemusel vidět vůbec. Tak nějak jsem celou dobu čekal, jestli se nakonec neukáže, že jde o skrytou parodii, což se tedy nakonec (asi) neukázalo. Film věrohodně přibližuje historické období US prohibice, nabízí hezké obrázky a známé tváře, ale dohromady to vůbec nefunguje. Celé je to ploché, nemá to šťávu. Možná by filmu pomohlo, kdyby už na začátku někdo zastřelil nesnesitelného popletu Jacka. Jeho podivnému pinožení ale zdatně konkuruje postava "zahraná" Guyem Pearcem, která je sem přenesena zjevně z jiného filmu, jiného žánru, půjde zřejmě o upírský horor anebo nějaký populární muzikál. Nejlépe nakonec na filmu hodnotím soundtrack, a to opravdu nepatřím mezi fandy country.

Let (2012)

Do toho filmu se mi původně moc nechtělo. Trochu jsem se obával, že půjde o film jednoho nápadu, který tvůrci natáhnou do dvou dlouhých hodně dlouhých hodin. Film ale stojí určitě za vidění a nejen kvůli výkonu D.W. Myslím, že méně zručný a vkusný režisér by asi těžko dokázal po celou dobu udržet balanc a nesklouznout na úroveň kýče. Alespoň mně to tak přišlo, a tento pocit mi vydržel až do závěru, u filmu z hlavního proudu mě nenapadá ani žádné lepší zakončení. Ba ba, ten film měl potenciál dopadnout jako velká zoufalost. Budiž čest režisérovi a jeho spolupracovníkům, že to tak neskončilo.