Fontána (2006)

Jeden z nejlepších filmů co jsem v životě viděl. Krásná oslavná báseň psaná vynikajícím obrazovým ztvárněním a naprosto úžasnou hudbou Clinta Mansella.

Three-Body (2023) (seriál)

Za mě tedy úžasné zjevení na poli seriálů! Knížku jsem dočetl asi do poloviny, nezvládl jsem se orientovat v postavách. Tady je to velmi koukatelné, sympatičtí herci a velmi slušné zpracování knižní předlohy. Mohu všem jenom doporučit! Takhle to má vypadat Netflixi!

Podezřelá (2022)

Hooodně dobrý! Celou dobu nevíte jestli se to stalo nebo ne. Velmi zajímavě natočené scény (postavy si povídají o nějaké scéně a jakoby se jí i účastní), občas trochu nepřehledné. Bolavá láska detektiva k podezřelé, která je velmi sympatická. Mrazivý konec. Velmi doporučuji všem, co se jim líbí asijské filmy. "Romatika" ve stylu "Old boye". Za mě plný počet! Pecka!

1899 - Klíč (2022) (epizoda)

Tak to byla slušná pecka na konci! Sice jsem něco podobného čekal, ale hooodně dobrý! (WTF to bude mít i druhou řadu?)

Nepřivolávej nic zlého (2022)

Tak mě se to hodně líbilo! Hlavně plnotučný konec je skvělý! Je krásně ilustrativní dotaz Táty "ovce" : Proč mi to děláš? A odpověď "Vlka": Protože jsi mi to dovolil. (krásná ukázka několika vybraných kousků "líbodémo frustrátů", kterým rozšlapali bábovičky poněkud drsnějším způsobem.

Coldplay: Live in São Paulo (2018) (koncert)

Tak i když to není hudba "mého šálku", tak koncert byl naprosto famózní a v publiku plný emocí. Mě se to líbilo! A pro fanoušky Coldplay "must see!"

Řeka (2021)

Vynikající dokument s úchvatnými záběry a naprosto dokonalou hudbou. Určitě stojí za zkouknutí, doporučuji!

Moonage Daydream (2022)

Naprostá pecka! Nejsem nijak velký fanda pana Bowieho, ale dozvěděl jsem se spoustu zajímavých informací a dokonce snad i pochopil Ziggyho Stardusta a ostatní osobnosti vytvořené tímto umělcem. Velmi zajímavý dokument, kde hovoří o sobě umělec sám a vysvětluje co dělá a proč to dělá. Lepší než dokumenty kde mluví "cizí" lidé a vyprávějí drby o umělci, které slyšely z třetí ruky. Hodně dobré záběry z koncertů, výborný zvuk v kině. Šel jsem tam a nic moc neočekával, ale moc se mi to líbilo (vím, že je to subjektivní). Vřele doporučuji všem, dojděte si na to a uvidíte spoustu věci v perspektivách a zapadnou vám střípky do mozaiky.

Philip K. Dick's Electric Dreams - Human Is (2017) (epizoda)

Tak tohle suverénně zatím naprosto nejlepší díl! Sice tak jakoby úsporně natočeno, je vidět že v to nejsou hozený nijak extra prachy, ale jde o pointu, ne o bombastické efekty. Za mě špička!