Reklama

Reklama

Nejsledovanější žánry / typy / původy

  • Komedie
  • Akční
  • Drama
  • Krimi
  • Animovaný

Poslední recenze (654)

plakát

Marvels (2023) 

Tak takto ne, přátelé. V první části The Marvels jsem v tom měl pořádnej guláš. Než jsem se v tom trochu zorientoval, tak už jsme byli v druhé polovině a já měl pocit že jsem přišel minimálně půl hodiny po začátku filmu. A ani po skončení filmu nevím jaké má každá jednotlivá postava schopnosti (bohužel včetně Captain Marvel). Seriál s Kamalou jsem neviděl, Wandavision mě vůbec nebavila, takže jsem vše zapomněl 3 minuty poskončení, takže utrpení. Netuším, jak se Fury ocitl ve vesmíru, štvala mě rodina Kamaly (ta je tam úplně zbytečná) a záporačka byla zoufale nevýrazná. Akce je také jen nezáživný digibordel. Paradoxně, jediným světlým bodem celého filmu byla Kamala, ale jistě uznáte, že ta sama celý film utáhnout nemohla. Neřekl bych, že je to úplné dno MCU, ale je to film, kde jsem cítil největší bezradnost a zoufalství z prezentovaného materiálu. Planeta kde se zpívá je dno MCU (vřeštící kozy z posledního Thora se posunuly na předposlední místo)

plakát

Vyproštění 2 (2023) 

Extraction 2 je film, který ví, čím chce být, naplňuje to do posledního puntíku a nestydí se za to. Kdo čeká něco jiného než jednoduchou historku s jednoduchou charakterizací postav, které slouží pouze jako nitka pro propojení akčních scén, ten bude zklamán. Komu stačí 80 minut výborně natočených akčních scén propojených 30ti minutami jednoduché historky s jednoduchou charakterizací postav, ten bude spokojen. Akce je výborně  (extrémně výborně) natočená, ale přiznejme si to, nic revolučního se nekoná. Připomíná mi to hong kongskou akční kimenatografii, která se vyžívá v šablonovitých zápletkách a postavách, které jsou většinou upozaděny špičkovou akcí. Pokud se některým podaří tento poměr lépe vybalancovat, tak se stanou nesmrtelnými klasikami. Extraction 2 se nestane klasikou, ale fanda akčních filmů, který ví co očekávat bude spokojen.

plakát

John Wick: Kapitola 4 (2023) 

V tomto momentu už asi všichni pochopili co je alfou a omegou této série. Parádní akční scény, které jsou navěšeny na sice chabou, ale v rámci žánru dostačující mytologii. Trumfovým esem tohoto dílu jsou však postavy, které jsou napojeny na Johna Wicka. Snad poprvé v sérii je cítit napětí,  přátelství a vzájemný respekt mezi postavami. Především mezi Johnem a postavou Donnie Yena. Shamier Anderson také není jen tak do počtu. Poprvé je zde výrazný i hlavní záporák Billa Skarsgårda a na Scotta Adkinse si také nemohu stěžovat. Hlavním tahákem jsou stále akční scény. Jsou zde opět tři akční sekvence a jsou pekelně dlouhé.... a já jsem si je užil. První, japonská, je asi nejslabší, ale pořád žánrový nadprůměr. Druhá, Berlínská je především vizuálně lahůdková. A co napsat k vyvrcholení v Paříži? Díky střídání lokací a stylu jakým John likviduje protivníky si dokázala udržet mou pozornost a především sekvence točená z nadhledu je něco, z čeho jsem si tak říkajíc uchcával. Až budu mít čtyřku doma, tak tahle sekvence pojede ve smyčce. Podobná cut scéna, byť pár sekundová je ve hře Max Payne a já jsem si pořád říkal, proč ji ještě nikdo nanatočil, protože je to strašně cool. Reálně je čtyřka za 90%, ale tato série si postupně přenášela dodatečné plusové body a protože čtyřka je víceméně vyvrcholení, tak jdeme na maximální hodnocení.

Poslední hodnocení (6 586)

Protivný sprostý holky (2024)

20.02.2024

S tebou nikdy (2023)

08.02.2024

Můj otec je šílenec (2012)

31.01.2024

Bod obnovy (2023)

25.01.2024

Wonka (2023)

24.01.2024

Aquaman a ztracené království (2023)

23.01.2024

Jeden gól (2023)

17.01.2024

Marvels (2023)

16.01.2024

Napoleon (2023)

09.01.2024

Reklama

Ovládací panel
10 bodů