Ctihodný občan (2009)

Cekal jsem chytrejsi konec, mozna neco ve smyslu ze az Foxx prohledne Gerard to zakonci sam ... nebo neco takoveho .. co by tomu dalo logiku ..Presto musim hodnotit 71 procenty ..

Komici (2009)

Toto neni vubec zadna komedie. Je to takove komorni dramatko, ze sveta "stand up" komiku. Takove to detske ... kdo docura dal, Do toho takove ty pocity kdy vite ze po trech dnech ze tato zena by mohla byt vasi zivotni laskou, a ten ctvrty zacinate objevovat, ze jsou veci ktere se nemeni. Moc dlouhe, a ne prilis zabavne.

Monstra vs. Vetřelci (2009)

Ne zase tak moc vtipna pohadka o nekolika monstrech ktere vymenili dozivoti ve sve cele za monost bojovat proti vesmirnemu utlacovateli. Nicmene deti predskolniho a skolniho veku urcite potesi. Me osobne se libil snad jen Doktor Svab ktereho jaksi namluvil Hugh Laurie. Jsem zvedav jestli ho v ceskem dabingu namluvi Martin Stransky.

Moon (2009)

Ve sve podstate nejlidstejsi element mi prisel robot Gerty, Krasny koncert od Sama Rockwella jsem rozhodne necekal, a jsem moc rad ze me donutil zmenit nazor. Krasna muzika, hezke audiovizualni pohledy, nemohu jinak nez 90%

District 9 (2009)

Takova dokumentarni kombinace Mouchy, a hezke chytre sci-fi. Reziser se inspiroval v BSG co se tyce kamery a znamenite hraje i hlavni herec, Par poslednich zaberu sice kazi budovanou atmosferu, nicmene zkuseny divak to chape jako ulitbu bohum za na to mozna s vami pujde pritelkyne. Krasne ctyri hvezdy a fous.

Poslední cesta (2009) (TV film)

Brilantně natočený film. Osobně tyhle dojáky nemám moc rád. Nicméně tohle bylo nevtíravé přirozené. Kevin Bacon byl těméř dokonalý.

Rachel se vdává (2008)

Brilantni sesterské duo Anne Hathaway s Rosemarie DeWitt za statného sekundování Billa Irwina. Po trošku vlažnějším startu, začína film gradovat a nabírat na obrátkách. Citlivé drama o vině kterou si nedokážeme odpustit. Chtěl jsem dát tři lepší, ale myslím ze čtyři slabší jsou více vystihující.