Nejhledanější muž (2014)

Tajné, zmanipulované, intrikářské, špionážní, dramatické, napínavé. Výborné drama o špionáži a manipulaci s lidmi, zejména ve věci terorismu. Příběh, který začíná u zarostlého přistěhovalce, který je napůl Čečenec a napůl Rus, se rozvíjí velice zajímavě a poutavě, nenudila jsem se a konec je jak jinak než napínavý. Philip S. Hoffman - všechna čest, škoda to dopadlo jak to dopadlo.. ..jakože takové věci nemusím, páč jim nerozumím, tak tohle bylo srozumitelné i na mě..

Touha po moci (2014)

Lesařské, chladné, uměle citové, vztahové, žensky podlé, manipulující × podle knížky jako fakt? Knížka byla zajímavá, film je taky svým způsobem zajímavý, neobvyklý. Příběh o zvláštní ženštině, která jde přes mrtvoly za svým cílem, a to doslova. Změna nastane v půlce filmu, kdy si hlavní hrdinka snaží vyléčit svou zlomenou osobnost likvidací všeho co je spjato s manželem. Konec se mi ovšem nelíbil, nebyl podle knížky, a ze Sereny tak udělali filmaři obyčejnou hysterickou pipinu (což dle předlohy není). Dost mi chyběl obchodní boj, který celý příběh vyzvedává na víc než na vztahové drama. Tak jako tak, zajímavé zpracování, česká příroda, surovost, herecké výkony naprosto uspokojující, dobré drama, které zaujme. ..no chtělo by to trošku vyladit, ale ta studená zablácená scéna..

Škatuláci (2014)

Roztomilé, poutavé, zajímavé, neobvyklé, akurátní, milé, sympatické. To bylo skvělý! Trolíci jsou sympatičtí tvorové, děj je jednoduchý - nějaká podlá lotrovina, hrdinské kousky i shledání s rodinnými příslušníky. Jednoduchý film, který zaujme, nejsou hluchá místa, a zpracování alá Tim Burton hodně vylepší neobvyklost pohádky. Bavila jsem se. ..a pro nás, trpiči s intolerancí na laktozu, je film ze sýrového městečka vyloženě..asi tak jak dopadl šéfík na konci..

Santa junior (2002) (TV film)

..dobrá kulisa ke zdobení cukroví..

(Ne)zadaní (2013)

Vtipné, vztahové, klučičí, sympatické, neurážející. Takový film na pohodu dalo by se říct. Ničím neuráží ,pokud nejste úplně zatvrzelý a studený ve vztazích milostných i přátelských. Nemuselo se přemýšlet, všichni byli sympatičtí, žádá větší zápletka, bez hluchého místa. Za týden už nebudu vědět o čem to bylo. ..a tak na tý lavičce málem umrznul než před půl třetí ráno nešla asi náhodou kolem..

Hercules (2014)

Akční, namakané, nekomplikované, elegantně počítačové, prostě na pohodku. Ten kdo se tu mračí nad zohyzděním řecké mytologie, by to neměl brát tak vážně. Tenhle film se totiž vážně brát nemá. Už tím, že Roček mluví frajerskou američtinou ve stylu "Hej kluci, vypadám, že z vás mám strach?" apod. Hezky se na to kouká, nejsou tam hluchá místa, herecké nevýkony se kompenzují skvělou postavou a dobrými ranami, co víc chtít. ..tak jsem si dala whisky a sušenky, a jdu asi spát nebo co..

CBGB: Kolébka punku (2013)

Punkové, rockové, legendární, průkopnické, hudební, životopisné. Kdo by neznal CBGB a kapely, které odsud vyšly jako hvězdy. Skvělý snímek o vzniku legendárního hudebního klubu, o jeho prazvláštním majiteli a komplikacemi. Pohodový film, herecké výkony dobré, hajzly špinavé, vystoupení občas dost šílená, ale taková byla doba a takový byl punk. ..supr hitovky, není nad "klasiku", tohle vám už nikdo nesloží..

Hunger Games: Síla vzdoru 1. část (2014)

Bojovné, depresivní, šedé, plné strachu, dobrodružné × nejslabší díl série. Ale přesto, knížka mě chytla, a vidět filmy je pro mě víceméně povinností. I přesto, že je to asi nejslabší film série (nechápu proč zrovna tento konec rozdělovali), bylo zde dost co ke koukání. O hereckých výkonech nemá cenu mluvit, všichni do toho dali co mohli, i když moc prostoru nedostali. Jennifer mi přišla trochu utahaná neustálým brekotem, posledních pár minut ale navnadilo na závěrečný díl (který vlastně nevím zda chci vidět, ohledně jedné scény). Celková nálada byla odpovídající ději, temná, vojenská a studená. A teď zase čekat rok na poslední díl.. ..po dlouhé době v kině, proč já nechodím častěji?