Muž s posláním (2011) (seriál)

..škoda, že to skončilo zrovna když se to začalo obracet k pozitivním myšlenkám..příjemný seroš, pěkný lékař..

Království (2013) (seriál)

..dělá mi to společnost, když přijdu domů z práce, nic nenásilného a jejich naivní starosti jsou prostě fajn změna..

Whiplash (2014)

Jazzové, psychologické, rytmické, úderné, krvavé, zapocené, orgasmické, deptající. Ó-můj-božééé! Na konci filmu jsem chtěla vstát a začít zuřivě tleskat, křičet "Bravo!" a dožadovat se přídavku, popřípadě ukecávat partnera, abychom mohli jít ještě jednou, ale v kině by to vypadalo divně. Příběh plný nervozity už od první sekundy, psychologických manipulací a lstí, deptajících činů a to až do konce, až do té doby, než ze sebe hlavní hrdina vymáčkne to nejlepší co v sobě má a možná ještě něco navíc. Herecké výkony skvělé, pan Simmons byl naprosto dokonalý tyran. Miles Teller si musel natáčení také dost užít, nijak nezaostával. Jsem nadšená, líbilo se mi to hodně. ..takovejch jazzovejch orgasmů, tento film u mě bude hodně dlouho..

Velké oči (2014)

Obrazové, velká očiska, děti, psychoteror, barevné, ovládající, zmanipulované, vydírající, utíkající. Souhlasím s ostatními, byl to sice slabší Burton, ale přesto to Burton byl. Bylo to hezké. Amy mám ráda (jen ta paruka jí moc neseděla) a Christoph, to je prostě takovej milej rakouskej hajzlík prolezlej do morku kostí (Dr. Schultz ale stále vede co do pozitivní role). Příběh to byl vcelku jednoduchý, navíc podle skutečné události. O to víc je milejší, že ne všechno musí stále končit špatně. ..ty obrázky mě nějak uklidňovaly, netvrdím ale, že bych chtěla mít jeden na zdi v ložnici.. ..to utíkání a stavení se na vlastní nohy mi přišlo jako z příběhu S.Kinga, jak vono se to menovalo, Rosie nějak, a pořád taky utíkala do obrazu a zpátky, a bejvalej se promítal do nějakýho minotaura nebo co, a taky to nakonec skončilo dobře..

Kouzlo měsíčního svitu (2014)

Millé, britské, šarlatánské, zamilované, skeptické, odhalující. Mám ráda britské filmy z této doby. Bylo to veselé, pozitivní, barevné a zajímavě spirituální. Colin do této doby zapadá, a Emma je fajn v jakékoli roli. Sice ten konec mi přišel takový dost prazvláštní (milujou se nebo jak?), ale vesměs to byl příjemný snímek na sobotní zamračené odpoledne. A i přes to, že to je počin Woodyho Allena, jasně, ten věkový rozdíl mě měl hned trknout.. ..proč všechny herečky, které se dostanou na scénu musejí po několika filmových rolích zhubnou do stavu anorektiček?!

jOBS (2013)

Legendární, panovačné, vyšinuté, technologické, americké × americky americké, vyšinuté. Tak jako asi legendární tenhle pán je, ale jestli se choval tak jak se choval, tak bych ten iPod nejradši dala paní bezdomovkyni, co nám bydlí za barákem ve křoví. Na můj vkus to opět bylo až moc americké, navíc mi přišlo že se ty věci pořád opakují, pořád nějaké novinky, pořád inovace, pak kudly do zad, uražení se, buzerace okolí, atd. Ale jsem jen žena.. ..příště by se mohl natočit film třeba o někom kdo vyrábí, co já vím, italské kuchyňské spotřebiče..

Muž na hraně (2012)

Na vysokém baráku, doslova na hraně, diamant, msta, zlej a dobrej policajt, dobrej a špatnej kámoš, vyjednavač, psycholog × dost natahované. Nápad to mělo, a nějak se to zpracovalo. Unikla mi asi pointa, ale to je můj problémíček. Každpádně první půlka dobrá, krycí akce nad zemí, pěkně vybereme sejf. Pak to začalo zadrhávat. Nevím, chtělo to víc šťávy, nebo z toho udělat kratší příběh. Ale nevadí, bylo to zajímavý. ..jó, mít takový tělo jako ta paní co loupila ten démant, tak se taky svlíkám v televizi za lepší prachy než dělat kancelářskou otročinu..

Mezi náhrobními kameny (2014)

Napínavé, masochistické, depresivní, temné, bez hluchých míst, navazující. To mělo nápad tohleto! Zajímavá zápletka, nechutné praktiky, mělo to spád. Sice nějak nevím jak se postupně dostával vše věcem na kloub (ženská) a malej černoušek, aneb nebuďme takový rasisti. Jinak to mělo jakžtakž hlavu a patu. Herecké výkony dost stručné, ale do nálady filmu to zapadlo, navíc hezká hudba, trochu jako True detective. Prostě dobrá detektivka. ..napínavý jak chcanky to bylo, hlavně ten konec..

Zataženo, občas trakaře 2 (2013)

Animované, žrádelní, přátelské, roztomilé, záchranářské, poučné. Druhý díl se mi taky líbil, možná víc než ten první, přeci jen, má duše biologa a zájem o evoluci se stále hmatatelný. Nicméně boj dobra se zlem, po boku svých přátel, nějaký ten přešlap, pak morální nafackování si, konec dobrý všechno dobré. Pohodové to bylo. ..a teď zpátky do práce..monkey..