Upírův pomocník (2009)

Tajemné, napínavé, strašidelné, obludné a příšerkové × možná trochu utahané, pomalé, nesympatický hlavní hrdina. Asi je to tím, že jsem dlouho neviděla žádnou pohádku. Líbilo se mi to. Svým způsobem. Mělo to hlavu - tedy ta základní kostra. Samozřejmě jsou zde nejasnosti v poloupírech - blbost. Zvláštní kamera a divně sestříhané scény. Pan Hroozley v sympatickém podání. Film pro celou rodinu. ..ono to teda jako vypadá na další pokračování? To jsem celá napnutá..

I Love You Phillip Morris (2009)

Vtipné, dramatické, vyčůrané, zamilované, emoční, neobvyklé, pozitivní, gay. I když se to na první pohled možná tak nejeví. Každopádně herecké výkony naprosto úžasné, Jim nezklamal a Ewan běhá i jako gay, a s těmi blonďatými vlásky byl vážně sladký. Záverečná scéna s AIDS a umíráním mi trochu vyrazila dech. Celkově je celý děj napnutý, kdy se provalí nějaký podvod. Film, který stojí za to vidět. "Jedeme na dovolenou do Key West, rychle si sbal!"

Joyonghan gajok (1998)

Vtipné, strašidelné, nechutné, vražedné, střelené. Takovým hotýlkům se radši vyhýbat. Rodinka to byla povedená, ale aspoň věděli co s kupícíma se mrtvolama. Exhumace těl byla trochu nechutná. Jen by mě zajímalo co udělala policie s tím, že jí zmizel jeden policista na místě pozorování. A co udělali s tím uprchlým zajatcem, který se zamotal do stromů? Film na pohodový večer. ..Brr..

Kletba zlatého květu (2006)

Zlaté, depresivní, temné (i přes tu zlatou), zlé, morbidní, šílené. Takové, že mi ta zlatá vypálila díru do hlavy. Klasická čínská bojová choreografie nic moc, kostýmy sice krásné, děj docela ucházející a napínavý (i když jsem teda nepochopila čí jsou jací vojáci a bojovníci). Morbidní scéna byla dobití nejmladšího syna páskem. Film rozhodně ne pro každého, navíc jsem viděla lepší skvosty čínské kinematografie. ..a zapomněla jsem připsat nějaký ty incesty, tajné milenecké poměry, a tak no..

Dokonalý únik (2009)

Zajímavé, napínavé, dobrodružné, drastické × takové nedotažené, nedokonalé. Celou dobu jsem si lámala hlavu kdo by teda měl být ten vrah a nakonec to nebylo zase takové překvapení. Film o kradení identit jsem viděla mnohem lepší. Steve Zahn hrál zápornou roli tak nechutně, že se mi chvílemi i příčil. Film na pohodové odpoledne. Tak tam na dovolenou asi nepojedu. To už je lepší jet kempařit někam do českých lesů.

Královna (2006)

Zajímavé, bristky uhlazené, bez větších emocí. A taky to bylo sympatické. Královna byla opravda nepříjemná, složitá a tvrdá osoba. Herecké výkony bez chyby. Film pro každého, kdo se trošku nudí. ..no nechtěla bych být na královském dvoře a patřit do královské rodiny..

Touha, opatrnost (2007)

Dramatické, zlé, surové, drsné, napínavé, nepředvídatelné, vášnivé. Tak to byl teda zážitek. Od začátku do konce jsem byla nervózní, ať se nijak neprozradí. Ten konec mě překvapil, i když tolik vlastně taky ne. Vztah, který se odehrával mezi hlavní hrdinkou a mužem, na kterého měl odpor spadeno, byl víc než zajímavý. Nemá cenu se asi rozepisovat, každopádně zajímavý film, který musí být viděn. ..a ten prstýnek jako unesla na tom prstě?

Chantalin boj o smrt (2009) (TV film)

Tento dokument moc bolel, nevím proč se na to dívám po dlouhém dni před spaním..každopádně silný zážitek..

Posedlost (2002)

Nereálné, moc jednoduché, herecké složení. To měli nějaký jednoduchý to hledání souvislostí, ne? A že by si v paměti udrželi celou sbírku dopisů a básní, aby je mohli příhodně vytahovat z rukávu, to se mi taky nezdá. Navíc milostné problémy současné dvojice, no co to bylo? Děti? Možná, kdyby si s tím někdo dal více práe nebylo by to takové stupidní. ..to bylo jasný, že ta blondska bude potomek..on vlastně byl taky, něčí..