Mansfieldské sídlo (1999)

Ne tak elegantní, neuhlazené. To bylo nějaké zvláštní zpracování. Dámy a slečny neklopily cudně oči před zraky mužů, nevzdychaly a nebyly poeticky romantické. I herecké složení mě nějak nenadchlo. Ale i přesto se to dalo vydržet. "Můžeš si bláznit jak chceš, jenom neomdlívej."

Slečna Emma (2009) (seriál)

Hezky, mile a elegantně zpracované dílo Jane Austenové.

32A (2007)

Obyčejné, jednoduché, milé, příjemné. Krásně obyčejný film o dívčím dospívání, o prvních láskách, prvních rozchodech, prvním podvedení rodičů, první diskotéky, první hádky s kamarádkami. Do toho příjemná doprovázející hudba. Film pro pohodový den. "Vy jste se líbali? A byl dobrej?"

Princ z Persie: Písky času (2010)

Pohádkové, hezké, akční, dobrodružné, napínavé, jednoduché, nenáročné, barevné × trochu dlouhé. Moc pěkné to bylo. Líbilo se. Moc. Takový snímek u kterého nemusíte přemýšlet. Princ skákal po barákách, jezdil v poušti na koni s krásnou princeznou, v zádech zloduchy, za pasem kouzelnou dýku. Nádherná byla hudba, zněla mi v uších po odchodu z kina celý večer. Co se týče hereckých výkonů Ben Kingsley nemůže hrát nic jiného než zlého a Alfred Molina si střihl skvěle podvodníka provozujícího pštrosí závody. Film, v kterém nemůžete hledat nic reálného a logického. ..mít takovou dýku času, to by bylo..

The Runaways (2010)

Autobiografické, šílené, dobové, sjeté, ulítlé, dost divné × ty herecké výkony. Já nevím, ale mně Dakota nepřijde nijak vyjímečná, Kristen hrála dost podobnou postavu jako byla Shane z jednoho seriálu, a svými nestálými nervozními pohyby, které u ní vidím v každém filmu, u mě začíná budit pochyby, jestli je v pořádku. Nejlepší herecký výkon předvedl Michael Shannon. Co se týče děje, tak tomu se asi nedá nic vytknout, chlastu, drog a sjetosti víc než dost. ..šílená doba..

Na sv. Valentýna (2010)

Sladké, přeslazené, nafouklé, nedokonalé, znuděné, víc příběhů tam fakt dát nemohli, ujetá Amerika. Tohle bylo otřesný! Naprosto! Začátek dobrý, čím víc příběhů tím víc jsem se začínala nudit. Valentýna obecně neberu, a tohle bylo solidně praštěný. Radši se na to ani nedívejte. ..to byl jako pokus o Love actually..?!

Průvodce (2008)

Drsné, životní, poutavé, zajímavé, emotivní, smutné. Zajímavé téma z prostředí ukládání do rakví, kdy se setkáváte s bolestí, smutkem a pláčem svých "klientů". Do toho poutavá hudba, sympatické charaktery a postavy, to vše v rukou Japonců a je to film jako hrom. Držela jsem se, abych neuronila slzu, jinak bych plakala od začátku do konce. Film, který bude pro někoho možná morbidní. ...kamínkové dopisy..

Jarní úklid s.r.o. (2008)

Zvláštní, komediální i smutné, zajímavé, milé. Zajímavý příběh o jedné rodině postižené sebevraždou matky, sester uklízejících na místech činu, roztomilý syn a dědeček plný plánů a ztřeštěných nápadů jak vydělat peníze. Představitelky sesterské dvojice se k sobě neskutečně hodily a dodávaly snímku pozitivum. Film pohodový. "To je vysílačka, tou budeš slyšet až do nebe.."

Single Man (2009)

Depresivní, smutné, bolestivé, ale i přesto překrásné, melodramatické, plné, strhující. Film plný smutku, bolesti a snahy přežít každý den. Podle mého názoru nejlepší filmový výkon Colina Firtha. Tento film předčil mé očekávání. Nádherná kamera (barevné kontrasty) a výborná doprovodná hudba. Nemá cenu tento snímek více rozebírat, jen to, že se nemusí líbit každému. ...vážně se mi líbí..

Přestupný rok (2010)

Romantické, Irsko × stejné, stupidní, jasné od začátku. Prostě taková klasická zamilovaná stupidita. Plus je u mě za sympaťáka v hlavní roli, za nádherné Irsko a přírodu, za to, že jsem Irům vůbec nerozumněla. "Co to je za nápad pojmenovat si kufr."