Star Trek (2009)

a to patřim k lidem, který na star treku vyrostli..každopádně pro mě star trek nikdy nebyl top, i přesto, že je to v oblasti sci-fi žánru pojem..potenciál byl využitej skoro domrtě ačerpá z toho, co létami ověřený st přinesl..pro mě to ale právě proto není ono..námět je sice zajímavej a kde jinde se lépe osvědčí krása logickýho myšlení než v hrátkách sčasem..což teda není zas tak nic novýho a precizně vykonstuovanej příběh, ketrej stojí a padá hlavně na tomto to pro mě nezachrání..ta poslední hvězdička v hodnocení chybí asi tak, jako nějakej nápad, něco po čem bych i po tejdnu, co na to budu vzpomínat, nemyslel jenom na přehnanou akci, ostrý dialogy a do zlatýho hábu oblečený klišé(myšleno velice pozitivně)jindy by mi to i stačilo-akce a počítačový orgasmy, ale tady je to citelná ztráta..byla to pecka,ale v hlavě mi moc dlouho nezůstane...... .

Stav beztíže (2009) (seriál)

rozpačitej začátek a po 5 dílech ještě rozpačitější průběh..jako by ten seriál vlastně o ničem nebyl..entita ukrývající se na lodi je zatim tak přízračná jako neviditelná jako nepochopitelná jako úplně zbytečná..postavy jsou na astronauty dost nevyrovnaný osobnosti s bohatou minulostí, která by každýmu normálnímu člověku řekla, že tyhle lidi se z ní asi jen tak nedostanou..uvidíme jak se to vyvine..

Táta šampión (2009)

Když se přenesete přes prvotní pohrdání Kyla a jeho wtf-sexistický hlášky, který jsou stvořený za stejnym účelem jako Carreyho vystupování v Muži na měsíci, akorát s tim rozdílem, že tady nejde o vtip a vydržíte až do jeho bizardní smrti, tak zjistíte, že profitovat se dá skoro na všem ..i na smrti..pro Hirsta nic novýho..páč naložit někoho do lihu vyšlo i ve Williemsově případě celkem solidně..jaký zklamání pro lidi, který zjistěj, že v tom lihu neni skutečná mrtvola,ale jenom smyšlenej příběh od pisálka, kterej potřebuje lidskej soucit k tomu, aby byly jeho knižní počiny náležitě oceněny..

Terminator Salvation (2009)

to právě logika je jedním z faktorů, co dělal z terminátora tak kvalitní sérii[(a sme zas u hrátek s časem, kterej má svoji důležitou roli i ve Star Treku-někdy mám pocit, že už je to jedinej námět, kde se dá logiky využít, protože přeci co je lepšího než báječnej labyrint času, ve kterým se lehce ztratíte-pak přichází rejža s klíčem, kterej je vlastně hrozně hloupej ale efektní a efektivní(tak kdy sakra už ten stroj času někdo vynalezne?)]každopádně tady dostává logika opravdu na zadek..ale přes tu rychlost s jakou terminátor a nevypočítavost skynetu ubíhá se to dá přežít-dalším faktorem jsou dozajista efekty..tady neni, co moc vytýkat, prt tak jak se dostáváme dál v technologiích, tak vylepšujeme vizuální stránku..s tim souvisí i duel, kterej se pokaždý v terminátorovi objevil, tj. mezi terminátorem a terminátorem-i tady jsme se ho dočkali, což je lehký plus, ale zároveň celkem logický , prt souboje mezi terminátory a lidmi většinou nemaj moc dlouhýho trvání a divák namlsanej akcí, by se rád kouknul i na něco, co nekončí po několika sekundách..kdybych se měl pokusit bejt aspoň trochu nestrannej(jestli vůbec něco takovýho existuje), tak bych asi fakt musel dát 3*..dobrý postřehy: Tom Hardy, Djkoma

V (2009) (seriál)

Po 5-ti dílech jsem nucen zvednout hodnocení ze 3 na 4 *..děj se začíná rozvíjet konečně tim správnym směrem a těžit něco ze svýho potenciálu(akčně-dramatickýho)..

X-Men Origins: Wolverine (2009)

krom vizuálu toho neni moc, co chválit..děj na sebe navazuje asi tak zkratkovitě a ulítle, jako Cage řeší všemožný hlavě často utajený rébusy v Lovcích pokladů a stejně tak je nakládáno i se vším ostatním..zkrátka Gavin Hood neni Robin Hood..jako zarputilej fanda sci-fi bych dal i o hvězdu navíc, ale tohle není TO pravý SCI-FI..

Absurdistán (2008)

víceméně k jasnýmu obsahu není moc co přidat..možná jenom to, že Absurdistán je vážně po všech stránkách absurdní, Ale nese v sobě pár zajímavejch momentů, který nakonec rozhodly o tom, že tento snímek nedopadl v hodnocení ještě hůř..řekl bych skoro až novodobá podoba iniciace, v níž mladej kluk prokáže, že je připraven zařadit se po bok "dospělých"( který maj snad v celym filmu jenom jediný poslání a to je vylejt si mozek a nebo vymejšlet způsoby, jak se vyhnout nutný opravě ropovodu- což jsou mimochodem fakt vtipný scény, který jsou universální na jakoukoliv dobu nebo místo- řečeno slovy klasika:"chlapy":-), ač jeho cíl podlehl inovaci a naplno odpovídá slovu absurdní(a o absurditě se už myslim zmiňovat nemusim, protože člověk tenhle film ani nemusí vidět na to, aby pochopil, že v něm není normální vůbec nic)..no zatim je to jen jeden moment, ale časem snad něco přidám..každopádně lze tento snímek vnímat na několika rovinách a myslim si, že vychodní prostředí tomu dodalo potřebnou surovost..

Austrálie (2008)

tady někdo přeskočil pár stránek a některý úplně zbytečně přidal a doplnil o roztomilý a až moc snaživě "pěkňoučký" scény(Luhrmann je pak zvlášť ujetej na mlhu, prt ji ve filmu bylo tolik, že už mi pak ke konci lezla pěkně na nervy)-opakovenej vtip už neni vtipem..každopádně je to asi jedinej způsob, jakým umí vytvořit nějakou atmosféru, prt jinak se mu to fakt nedaří..otázkou pořád zůstává, jestli jsou scény, který jsou na první pohled počítačově vykonstruovaný, dodány do filmu úmyslně se záměrem dostat do něj určitej druh ironie, což se mi zdá pravděpodobnější, prt u tak vysokorozpočtovýho filmu by to bylo více než podezřelý, kdyby tomu bylo jinak a nebo Luhrmann selhal jako rejža..každopádně první polovinu to funguje výborně, prt obraz je podřízeny scénaři a de s ním ruku v ruce..v druhý půlce jde všechno do háje a to tím způsobem, že teď už trapný scény zůstavaj a děj zvážní a ironie se vytratí..díky tomu pak můžu charkterizovat film jako "balanc na hranici mezi kýčem a snad historicky laděným westernem"-to ale vůbec nezní hezky viďte?

Battlestar Galactica: The Face of the Enemy (2008) (seriál)

jeste přidám, že webepizody odhalujou pár událostí, který se staly na cylony okupované Caprice..celkem zajímavý vyplnění mezi S04E10 a dalšími díly..a ne mezi tím, co se píše v obsahu, páč děj probíhá 9 dnů po objevení Země ..grr

Bunkr smrti (2008)

mezi 3* a 2*..ke 3 to de za povedenou vizuální stránku a atmosféru podzemního bunkru a ke 2 pro některý hovadiny a těžko uvěřitelnej náměť