Smrtonosná past 2 (1990)

Jednička byla naprosto dokonalá, dvojka se jí snaží velmi solidním způsobem napodobit, ale už to není ono s velkým O. I tak ale úžasný akční film, opět na kratším časovém úseku, což miluju... takže se už nyní těším na trojku!

Fantomas se zlobí (1965)

Jednička se mi líbila o ždibíček více, ale i tak kultovní skvělárna a jeden z mých oblíbených francouzských filmů!

Smrtonosná past (1988)

Konečně jsem se dostal i ke smrtonosné pasti a nezklamala. Akce a napětí od začátku a dokonce, navíc filmy, které zachycují takto krátký časový úsek mám moc rád. Nejvíce bych asi ocenil herecký um Alana Rickmana, ale i vše ostatní bylo takřka dokonalé!

Interview (2014)

Já jsem se zasmál a většinu filmu jsem si náramně užil. Některé části byly lehce trapné nebo laciné, ale nebylo jich tolik. Film na klidný večer bez nějaké větší hloubky, takový krásný zapomínač na problémy. Za mě 4*!

365 dní (2020)

Ale tak svým způsobem to v rámci svého žánru nebylo tak špatné. Ano, je to docela o ničem... láká to v podstatě jen na sexuální scény s krásnou herečkou, nicméně možná i to je důvod, proč mě i ten nicmoc příběh v tomto provedení bavil jako celek. Chvílemi jsem se cítil jako bych sledoval nějakou telenovelu, chvílemi to byla docela nuda, ale v tomto žánru opravdu proč ne. Konec je dle mého dostačující a další díly mě rozhodně nelákají, takže je vynechám. Úplně ale chápu onu rozporuplnost snímku, lze dát jak ODPAD, tak 4*... na 5* to určitě není... nicméně za mě zcela spravedlivé 3* za takový průměrný až lehce podprůměrný filmový večer.

Fantomas (1964)

Můj asi nejoblíbenější francouzský film. Dokonalý počínaje hudbou, pokračujíce herecky až po vymyšlený příběh. Dokonalost!

Potomci lidí (2006)

Velice dobře natočeno, 100% profesionálnost, ale přišlo mi škoda, že závěr je lehce ošizený, chybí jakékoli vysvětlení příčiny... a děj je v podstatě jen o útěku a hledání cesty v nebezpečí. Děj 70%, vše ostatní 90%, spravedlivé 4*, velmi pěkný film!

Král Artuš: Legenda o meči (2017)

Tenhle film jsem si pustil trochu edukativně abych se dozvěděl víc o artušovských legendách, ale myslím si, že jsem nezvolil dobře. Na úvod jsem si měl vybrat něco reálnějšího. Fantasy nemusím, takže obří sloni a hadi mne nějak nezaujaly. Natočené a vytvořené špičkově, herecky jakž takž padnoucí, ale byla to prostě blbost :). Ale někdo to má rád, 70%.

Náš vůdce (2008)

Lidská psychika je úžasná věc, resp. úžasný nástroj i jako námět k filmovým počinům, zde dokonce podle skutečné události. Chytlavé od samého začátku. Nádherně ukázané charaktery postav a změny v jejich chování - včetně typických představitelů v každém takovém hnutí. Taková zkrátka malá ukázka společnosti, kde každý představuje určitou skupinu lidí. Velmi dobrý film!

Konec starých časů (1989)

Příjemná komedie s úžasným panem Abrahamem v hlavní roli, místy i filosofický zajímavá, resp. myšlenkově hlubší, až jsem měl občas pocit, že na plné pochopení budu muset ještě zestárnout. Ideální délka, zajímavý a nápaditý scénář, 90%!