Stvořitel (2023)

Udělat vizuálně krásně vypadající snímek a k tomu vytvořit takový děj, aby z něj divák odcházel z kina se zážitkem, je v dnešní době dost nadlidský úkol. Ačkoliv potenciál stvořitele odpovídá výše zmíněnému vizuálně-emočnímu kinopornu, nic takového se nekoná. Stále opakující se motivy, nesmyslné dialogy, klišé scény každých 10 minut a pár nesmyslností příběhu, které si určitě každý našel, dělají ze stvořitele nudnou a nezajímavou podívanou, během které byste nejraději sami odešli za svým stvořitelem. Film je krásný, o tom žádná, ale jakoby tvůrci sázeli na efekt krásy vybuchujících raket, tudíž příběh okolo nich není už tolik potřeba. Čekal jsem filmovou revoluci, bohužel se zase nic takového nekoná.

John Wick: Kapitola 4 (2023)

To si tak jdu do kina a najednou se na mě nehezky podívá pes. Evidentně to byl pes pana Wicka, jelikož hned poté se na mně John pekelně vyřádil. První rána přišla do ramene v podobě akce, které, vzhledem k délce filmu, vůbec nechybělo, byla šílená, zábavná, drsná, různorodá a prostě skvělá. Druhou ránu jsem schytal do nohy, tu mi Baba Yaga zasadila společně s filmovým štábem ve všech možných částech světa, kde se pracovalo se spoustou barev, odlišným druhem bojovníků i různým prostředím. Další rána zamířila do břicha, a to v podobě skvělých protivníků, jedinečných svými vlastnostmi a Bill Skarsgard byl úplně ukázkový psychopat. Finální zásah jsem dostal jak jinak než do hlavy, o to se postaralo famózní finále, které perfektně završilo (nebo taky ne ;)) celou ságu. Co na to říct....John Wick mě prostě dostal.

65 (2023)

65 je velmi zvláštní název, až po filmu mi došlo, že mě vlastně provázel celou dobu... 65 milionu let dozadu se vrátil náš emočně založený daddy Áďa Driver, asi 65 kostí mu bylo prokousáno, vykloubeno nebo zlomeno, 65 pokusů o jumpscare si na mě film zkusil, 6x z toho jsem lekl, 5x infarktově, minimálně 65g popcornu jsem kvůli tomu vysypal. 65 vlasů jsem si vyškubal potom, co se po 65 náš génius Áďa pokoušel vysvětlit člověku, který evidentně nerozumí anglicky, něco anglicky. 65x jsem se ptal, kde je ta pointa filmu, kde je ten plot twist, 65x mi bylo odpovězeno ať jsem ticho a dívám se. A nakonec...65 pomyslných slz jsem rojil nad promarněným potenciálem filmu, který filmaři rozmázli jako Áďa megabrouka. I přesto se mi to ale líbilo, ani nevím proč, možná ta krajina, akce, nevinná hloupost, fakt nevím...viděl bych to na nějakých 65%

Doctor Strange v mnohovesmíru šílenství (2022)

Marvel se otevřením bran do Multiversa dostal na velmi tenkou hranici mezi senzačností a šíleností. Druhý Doktor Strange se z toho snaží čerpat co nejvíce, což se mu i daří, zároveň se nemůžu ubránit pocitu, že se vše začíná ubírat ne úplně tou správnou cestou. Tvůrci se pokouší "šokovat" diváka spojením postav ne z jednoho světa, ale ze všech. Pro mě jako Marvel fanouška to je podívaná (i když taky občas padlo pověstné "WTF?!"), pro běžného diváka to musí být ale lehce zmatek. Co ale oceňuju, je hororový nádech a atmosféra, kterou film měl a u které doufám, že je uvidím častěji. Očekával jsem, že to bude horor typu Morbius, kde nejděsivější bylo, že je někdo schopný něco tak zbabrat. Tady se to ale povedlo, nenudil jsem se ani chvíli, našlo by se sice pár klišé, který film je ale nemá. Jen doufám, že s tím vším Marvel nezajde až moc daleko.

Promlčeno (2022)

Na film jsem přišel s přesným očekáváním, jak to asi bude probíhat a jak to skončí. Zprvu to vypadalo, že jsem se trefil ve všech bodech, už ale v polovině mi začalo být jasné, že to všechno nebude tak jednoduché, jak jsem čekal. Nebyla to typická kriminálka (vlastně ani nevím, co tam policie hrála za roli), mělo to zajímavé zvraty, pár nelogičností by se našlo, ale jinak za mě hodně povedené.

Po čem muži touží 2 (2022)

Čekal jsem blbinu, byla to blbina. Myslím ale, že přesně na to film mířil, takže za mě to účel splnilo.

Fantastická zvířata: Brumbálova tajemství (2022)

Film byl přesně takový, jaký jsem ho čekal, nebylo tam nic míň, bohužel ale ani nic víc. Tvůrci se snaží ukázat, že film neberou na lehkou váhu a vymýšlejí co nejvíce propracované plány...k čemu to ale, když zakončení filmu dopadne tak, jak musí každý divák, který viděl předchozí díly, čekat. Přeobsazení Johnyho Deppa mě mrzelo, jelikož patří mezi mé oblíbence, přitom to, jak Mikkelsen ke Grindelwaldovi sedí, byla jediná věc, která mě šokovala. I když to vypadá na další díl, není to teď něco, co bych netrpělivě očekával.

Stínohra (2022)

Strašně jsem si přál, aby to nebyla nějaká utahaná kriminálka, ale pořádný thriller s napínavou atmosférou. No...nebylo to vlastně ani jedno. Začátek se povedl, byla tam akce, bylo tam to napětí, prostě rozjezd jak má být. Ale tím to skončilo. Skoro celý film pak byl čistě o tom, jak se hlavní postava trápí a jak se svým trápením bojuje. Nebo se o to alespoň snaží. Zbytek postav mezitím v pozadí řešil úplně jiné problémy, aby to na konci nějak dávalo smysl, opět ale nic, z čeho by mi spadla brada. Všechny napínavé scény už totiž byly ukázané v trailerech. Bylo to pěkně natočené, zahrané, konec mě docela překvapil, kdyby po mně ale někdo chtěl, ať mu řeknu o čem to celkově bylo, nevěděl bych co říct.

Morbius (2022)

Sony se stále snaží tyhle filmy dělat tak, aby to mělo ten "hororový" nádech, ale zároveň to byl stále film pro celou rodinu. A pak to dopadá takhle. Už od prvního Venoma čekám, až mi naservírují antihrdinu s velkým ANTI, nejlépe s přístupnosti 15+, ne někoho, u koho vlastně ani nevíte, jestli je to dobrák nebo padouch. Holt budu muset čekat dál.