Slovania (2020) (seriál) odpad!

Veľmi som chcel aby to bolo dobré. Ale ... Hlúpe a neuveriteľné dialógy. Veľmi slabý príbeh. Scenár veľmi zlý. Kamera sa ustavične za niečo schováva ( hlavu komparzistu, kríky, stromy, kamene , nábytok) v princípe som mal celý čas tendenciu načahovať sa aby som videl! Niečo tak otravné som hádam ešte nezažil pri sledovaní ničoho. Dúfam, že sa z toho každý, kto do toho vrazil peniaze a čas poučil.

Jupiter's Legacy (2021) (seriál)

Slabé štyri. A to som to pôvodne ani nechcel pozerať. Ale namotal som sa na úvodnú zvučku. Samozrejme, že na The Boys sa to nechytá. A Leslie Bibb je tragická a škaredá škatuľa v linke z 30tych rokov. Celé ''zrodenie'' hrdinov býva väčšinou v prvej tretine filmu/seriálu - tu ho múdro natiahli na celú prvú sériu. A zdá sa, že ešte zďaleka nepovedali celý príbeh. Nie je to zlé ale nenavnadilo ma to na čítanie predlohy.

The Seventh Day (2021)

No sú aj lepšie vymetačské počiny. A aj keď som ateista, dokážem si ich užiť bez toho aby ma celý čas nadrapovalo od smiechu. Slabé dve hviezdy za Guya a zopár pekných nápadov.

Světlo a stíny (2021) (seriál)

Nedopozerané. Je to čisté Young Adult fantasy. So všetkými mínusmi a pravdepodobne aj plusmi. Ale tie plusy si pravdepodobne všimne a ocení len veková kategória do 20 rokov.

Poslední výstřel (2021)

Veru, starne nám ten Liam, starne...A to nie je jediný problém. Videl som to 4 dni dozadu a za ten svet si neviem spomenúť či teda tú mexičanku s dieťaťom pred kartelom zachránil alebo nie...Aj keď to vyzerá lacno, dej celkom odsýpal. Veľmi slabé 3 hviezdy.

Mortal Kombat (2021)

Ťažko povedať aký to bude mať status o pár rokov. Za tie roky som si zvykol na tzv. R-kové efekty. Keď so mnou nepohne scéna v ktorej záporák zmrazí a odtrhne ruky kladnej postave, tak to je skôr vina scenára a režiséra ako toho, že by boli slabé efekty. Goro bol nevyužitá postava už vo filme z roku 95. Tu mi to tiež prišlo, že sa ho chcú čo najrýchlejšie zbaviť. 4 hviezdy asi len za to, že som fanúšik.

Ted Lasso (2020) (seriál)

Prvá séria vyložene TOP. Chytilo ma to za srdce aj napriek tomu, že som futbalu nikdy neholdoval.

Výbuch (2020)

V ''akčných'' scénach vidno, že Langford má nadváhu a evidentne nešportuje. Za pár rokov bude mať pravdepodobne po kariére z tohto dôvodu. Inak je to zahrané dobre. V podstate som do poslednej chvíle netušil, ktorý z nich exploduje. Fajn nápad, fajn dialógy, správna dávka bizarnosti.

Had (2021) (seriál)

Pôvodný seriál Netflixu... Vážne o tom pochybujem. Vôbec to nezapadá do ich portfólia na ktoré sme si už všetci za tie roky zvykli. Ako už bolo niekoľkokrát spomínané, necítiť z toho žiadnu loby. Len snahu prerozprávať príbeh. A prerozprávali ho naozaj vynikajúco. Postavy, dialógy, lokácie, scenár, spôsob rozprávania príbehu. Pozreté v priebehu jedného upršaného víkendu.

Nikdo (2021)

Zábava pre celú rodinu. Upútavka navnadila avšak prezradila celú pointu. Spočiatku takmer komorný film sa po povinnej predstavovačke krásne rozbehne. K dokonalosti mu však okrem iného chýba aj ten moment prekvapenia, keď sa z rodinne založeného chlapíka vykľuje neporaziteľný Hitman.Scéna s ''popravou'' otca je dokonalá.