Evil (2019) (seriál)

Milo zábavné. Isto to nie seriál, ktorý by sa dal pozrieť bez nadýchnutia ale nie je to ani taká strašná pohroma. Nudil som sa len pri časti z nemocnice, zvyšok fajn odsýpal.

V zajetí démonů 3: Na Ďáblův příkaz (2021)

Zisťujem, že na tieto horory sa dá pozerať len v prípade, že zlo ubližuje nič netušiacim obetiam. Akonáhle sa zlo zameria na profíkov je z toho komédia.

Sweet Tooth: Chlapec s parožím (2021) (seriál)

Veľakrát zaznelo označenie Fantasy. Ale vzhľadom na tému sa mi to zdalo ako skôr sci-fi žáner. Miestami zaujímavé poňatie sveta po apokalypse (pandemickej). Z flashbackov sme sa podozvedali informácie o kde kom. Ale žiaľ, tieto young adult počiny majú záporákov asi len pre to aby tam boli. No a prvá séria nám neodhalila ani v poslednej časti, prečo má byť mladý šestorák taký špeciálny. Sám som zvedavý či (ak náhodou vznikne druhá séria) budem dostatočne zvedavý na pokračovanie osudov hlavných hrdinov.

Přátelé: Zase spolu (2021) (TV film)

Jedna hviezda za myšlienku stretnutia starých priateľov. Ale keďže nevedia dôveryhodne predstierať, že sú ešte stále priatelia, pocit trápnosti bol silnejší ako čokoľvek iné.

Rozhněvaný muž (2021)

Príjemne strávených 110 minút. Je radosť pozerať na niečo, čo nie je zamýšľané ako niečo, čo má zaplniť prázdne miesto vo VOD archíve.  Hudba skvele dopĺňa dej.

Cizinec (2020) (seriál)

Celkom slušne sa to tvári ako riadny napínák. Ako prešpekulovaná detektívka, čo nás má zdanlivo dôležitými zvratmi zmiasť aby sme neuhádli pointu predčasne. Slušne natočené, slušne zahraté. Napriek tomu mi zostal po pozretí čudný pocit, že ma podviedli a nedodali objednané.

Bodyguard (2018) (seriál)

Skvelý napínák. 6 častí utečie ako voda. Kamera, réžia a dialógy pridávajú hlavnej hrdinke aspoň 5 bodov na sexappeal.

Na nože (2019)

Vyše roka odkladané na neskôr. Ani neviem čo presne mi na tom nesedelo. Ale nedokázal som to dopozerať na jeden záťah. Niekde v polovici som to vypol a dopozeral na druhý deň. Pritom herci si to vyslovene užívali. Mali čo hrať. Bolo to zručne natočené, ozvučené, príbeh aj scenár vysoko nadštandard. Možno niekedy v budúcnosti pri druhom pozretí bude dojem iný.

Armáda mrtvých (2021)

Veľmi slabé 4 hviezdy. Príbeh bol veľmi fajn. Scenár už oveľa menej. Efekty a gore v rámci žánru dostačujúce. Zabila to celé ako ostatne drvivú väčšinu netflix filmov ''hluchota'' filmu. Ako keď kráčate po ulici a počujete náhodné dialógy okoloidúcich alebo pustenú hudbu z auta. Tá pilotka bola fakt pridaná dodatočne. Hrala akoby v inom filme. Napriek všetkým neduhom, to bola príjemná oddychovka. Škoda toho nevyužitého potenciálu.

Temná strana dveří (2016)

Ale vôbec to nebolo zlé.Taká celkom fajn zlovestná atmosféra z toho sálala. Ľakačky boli solídne. Aj príbehová linka - možno už miliónkrát použitá inde bola vďaka indickej kultúre znesiteľná. Rukaté strašidlo bolo pre mňa veľmi originálne. Byť to trochu krvavejšie, dám bez váhania o hviezdu viac.