Close (2019)

Film, ktory je na vrcholu v zaciatocnych minutach a potom uz len klesa a klesa - pribehovo, postavami, logickostou, atd. Skoda takeho potencialu. V poslednej dobe je to vsak neduh vacsiny podobnych filmov - chcu hrat na vsetky fronty a nejako to vo finale nefunguje. Mali by si vybrat - bud budu akcne bez vyraznejsieho zapojenia mozgu (perfektny Taken) alebo od zaciatku s minimalistickymi, ale to prepracovanejsimi akcnymi scenami, ale hlavne s chytrym dejom a rozpravanim ako napr. Unlocked.

Bright (2017)

Ako úvod do sci-fi/fantasy sveta je to veľmi vydarené. Avšak niečo tomu chýbalo - s hrdinami som sa nedokázal "prepojiť" a tým pádom ani im držať palce. Strany dobra/zla sú čiernobielo rozdané, takže od začiatku je jasné ako to dopadne. Ale na druhý diel sa vcelku teším. Tento svet môže ponúknuť veľa nevšednej zábavy.

Jsem matka (2019)

Prijemna komorna predstava postapokalyptickej buducnosti. Efekty na nadpriemernej urovni, herecky kvalitne zahrane, nejake to posolstvo sa tam tiez najde. Odporucam sci-fi milovnikom.

Castlevania (2017) (seriál)

Velke plus patri vizualu a pribehu, ktory sa v takomto prevedeni len tak casto nevidi. Dlhe rozhovory, dobra akcia, priemerne hudobne spracovanie avsak najkvalitnejsie na serialu je vyvoj postav a dejove zvraty. Nezasvetenych do problematiky deja prave toto priputa k monitoru/TV. Je skvele vidiet takyto pocin. No pre narocnejsieho divaka, to chce v kazdom "bode" predsa len o jeden level vyssiu kreativitu.

Jak vycvičit draka 3 (2019)

Prijemne ukoncenie dejovej linky krasne spracovaneho viking-dragon sveta :) . Perfektne efekty a vizual avsak poslabsi dej, ktory nicim neprekvapi a zaostava svojim dvom predchodcom. Napriek tomu ho neodporucam vynechat, ci ste deti alebo dospeli. Uzijete si posledny let a nostalgicky si zaspominate. Krasna rozpravka.

X-Men: Dark Phoenix (2019)

Rozhodne lepší ako X-men 3 s Dark Phoenixom, ale isto má dej i spracovanie na viac. Hold, keď už pri tvorbe na to dlabete, vyjde takýto počin - nemastný/neslaný s veľa divnými skratkami v deji a žiadnou sympatiou s postavami. Veľká premrhaná škoda. Ale aspoň tie efekty stoja za to. :)

Černobyl (2019) (seriál)

Bravúrne spracovaná jedna z najsmutnejších udalostí v dejinách ľudstva. Tento snímok si zaslúži Oscara (keby dávali aj seriálom). Viac takýchto diel poprosím.

Poklady starověkého Říma (2012) (seriál)

Tretia ucelena cast starovekeho sveta v netradicnom podani a pohlade - cez umenie. Velmi obohacujuci dokument - tak ako tie predosle. Pre milovnikov dokumentov povinnost.

Poklady starověkého Řecka (2015) (seriál)

Tak ako u Egypta, velky prinos v zanru dokument a zobrazenie/povedanie o novych, nie casto hovorenych faktov. Spresni pohlad na starych Grekov.

Poklady starověkého Egypta (2014) (seriál)

Netradicny pohlad na dejiny - cez umenie. Odporucam, zistil som vela novych faktov, resp. pozrel na poznane fakty z ineho uhla. Teraz uz viem, ze Egypt nie su len pyramidy a Tutanchamonova maska, ale je to uzasna cast nasich dejin. Cenny prirastok v zanru dokument.