Vražda v Londýně (2022)

Příběh nic moc, ale ústřední dvojice tomu dodala šťávu.

Vraždy na domácí frontě (2013) (TV film)

Příjemně strávená hodina a půl. Originální prostředí válečného Londýna, dobrý příběh a zábavný pár netypických vyšetřovatelů. Zasloužilo by si pokračování.

Vraždy podle Agathy Christie (2009) (seriál)

Televizní zpracování knížek slavné spisovatelky, tentokrát bez Poirota či Marplové. Francouzi se toho ujali se ctí. Přimyšlené a dobře obsazené postavy komisaře a inspektora baví. Příjemná dobová atmosféra.

Vraždy podle Solveig: Fjord smrti (2016) (TV film)

Detektivka, která se z průměru vymyká třemi přednostmi: atmosférou Islandu, volným dějem, který příběh umocňuje, a věrohodně ztvárněnou hlavní postavou. Časově na ni navazuje Němá svědkyně.

Vraždy podle Solveig: Němá svědkyně (2016) (TV film)

Detektivka, která se z průměru vymyká třemi přednostmi: atmosférou Islandu, volným dějem, který příběh umocňuje, a věrohodně ztvárněnou hlavní postavou. Časově navazuje na předchozí Fjord smrti.

Vraždy u jezera (2014) (seriál)

Podívala jsem se poctivě na všech 11 dílů a nedá se svítit, na víc než 3 hvězdičky to nemá. Oba členové týmu zarputilí až umanutí, její postava kopíruje Sagu z Mostu. Osobní osudy, které vyplňují tak polovinu scénářů, tam pro mě nemusely být, nijak mi to dotyčné nepřiblížilo.

Vraždy v Brokenwoodu (2014) (seriál)

Prima zařadila nově 6. sérii, takže znovu koukám na staré známé a komentuji. Pořád to má stejné kvality a já svoje hodnocení nemusím měnit. Vynalézavé scénáře, sympatický tým, který se nebere vážně a umí trefně hláškovat. Z osobních důvodů mám nejradši Simsovou. Díky, Novozélanďané.

Vraždy v Brokenwoodu - Série 8 (2022) (série)

Starý dobrý Brokenwood je zpátky osmou řadou a v plné parádě. Vítejte, už se mi stýskalo. Naši známí lehce zestárli, ale scénáře jsou pořád stejně nápadité.

Vraždy v Oxfordu (2006) (seriál)

Inspektor Morse musí být v Británii pojem, když na jeho postavu navázali jeho žákem a nástupcem v pořádné sérii. Líbí se mi kvalita scénáře i dobové kulisy. Spokojenost.