Pája=)

Pája=)

Pavel Nejedlík

okres Opava
Grafik

Twitter: Pajacz

22 bodů

Moje oblíbené filmy

 • poster

  Láska nebeská (2003)

  Moje nejoblíbenější romantická komedie. Tento snímek v sobě skrývá tolik energie a lásky, a božskou kvalitu dotvářejí vynikající herci. Škoda jen českého dabingu, který tento pocit a dojem z filmu naprosto ničí.

 • poster

  Fontána (2006)

  Snímek od mého nejoblíbenějšího režísera a s mými dvěmi oblíbenými herci (Rachel a Hugh), skýtá famózní podívanou, kterou nemusíte ani tak celou pochopit ale hlavně prožít. A k tomu pomáhají zmínění herci, kterým uvěříte každou emoci a opět neuvěřitelná kamera. I když už bylo těch "nej" hodně musím dodat, že je to můj nejvíce oblíbený film od Aranofskyho.

 • poster

  Requiem za sen (2000)

  Když se mě lidé ptají na nejlepší film, který jsem kdy viděl, obvykle odpovídám, že je to právě requiem. Je to zvláští a to proto, že jsem ho viděl jen jednou a poměrně mladý. Ovšem udělal na mě tak obrovský dojem a díky němu jsem zjistil, že filmy tu nejsou jen za účelem zabití času. Ale také aby nám něco dali. Něco co si třeba odneseme na celý život. Aranofsky dokázal že i pouhá emoce se dá vyjádřit jedním záběrem kamery. A nemělo by se zapomínat, že film je především obrazové médium. A že mu stačí jeden jediný záběr z kterého člověk pochopí něco, co mu neřekne ani tisíce slov. Můj nejsilnější filmový zážitek a také neuvěřitelný film.

 • poster

  Dokonalý trik (2006)

  Vynikající film, u kterého si jeho komplexnosti a propracovanosti všimneme až při druhém shlédnutí. Jackman a Bale se ve svých rolích naprosto našli a předvádějí nám užasné filmové drama. Rivalita dvou kouzelníků kterou dovrší šokující konec.

 • poster

  500 dní se Summer (2009)

  Film který sebou nese obrovskou životní pravdu. Už na začátku jsme byli varováni abychom nečekali další romantickou záležitost protože tohle není romantický film tohle je film o životě, pravdivý film. Nevím čím to bylo jestli tím, jak moc se ztotožňuji s hlavním hrdinou, jestli to bylo neuvěřitelným charisma hlavní představitelky, jestli to bylo překrásným soundtrackem, nádhernou vizualizací nebo suchým, sarkastickým výkladem vypravěče ale tenhle film ve mě vzbudil tolik emocí a tolik vzpomínek na můj osobní život, které se mnohdy shodovali s příběhem na plátně. Dílo ke na které neexistuje dostatek superlativů s neupřímnějším věnováním, které filmový svět zažil.

 • poster

  Ex Machina (2014)

  Na můj vkus konec přišel o nějaké ty dvě minutky později než-li měl. Ale jinak úžasné.

 • poster

  Chlapectví (2014)

  Oh. Fucking feels!. Až přiletí mimozemšťani a zeptají se na to o čem je lidský život tak jim prosím pusťe tento film. Film, který nepotřebuje ani jednou objasnit to co se na plátně děje, jelikož každý kdo má alespoň kousek citu v těle tomu ihned porozumí. To je totiž to co nás všechny spojuje. Život.

 • poster

  Potomci lidí (2006)

  jedno slovo charakterizuje tento film - "věrohodnost"

 • poster

  REVENANT Zmrtvýchvstání (2015)

 • poster

  V Bruggách (2008)

  neuvěřitelně osobitá gangsterka s neodolatelným Colinem Farrellem, kterou podtrhuje úžasná hudba a skvělá kamera. /po druhém shlédnutí musím nutně tu jednu hvězdičku přidat. Tohle je prostě masterpice s tak vypracovanými postavami a dialogy! a je to úplně něco jiného než co znáte.

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace