benyy

3 body

<< předchozí 1 2 3 4
    • 6.1.2013  10:15
    Podezření (1990)

Obrovský filmový zážitok! Fantastický Ford a rovnako perfektný Julia, úžasná hudba Johna Williamsa, skvelé!

• 22.4.2011  23:04
    Femme Fatale (2002)

Opäť raz nerozumiem nízkemu hodnoteniu. Uaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaau. Tá pointa. Niet čo dodať. Zážitok!!!

• 14.2.2011  19:25
    Cizinec (2010)

Nuž, ja si pomôcť nemôžem, ale dávam za 5. Nerozumiem nízkym hodnoteniam, ale veď koľko ľudí, toľko chutí. Výborné výkony, známe tváre, príjemná hudba, napínavý dej a skvelý dojem. Nedá sa naozaj nič robiť, 5 hviezdičiek.

• 11.1.2011  21:33

Plytký dej, kopírovanie úspešného nápadu, až na dve-tri scény úplne zbytočné 3D, ALE neuveriteľné možnosti kybersveta, dokonalé efekty, skvelý Jeff Bridges, neprekonateľne krásne Olivia Wilde a Beau Garrett, dokonale vzorný Cillian Murphy. Za zmienku stojí scéna, kedy Stvoriteľ po 20 rokoch vkročí do "mesta", dokonalé zimomriavky. Vynikajúca hudba. Dal by som 4 hviezdičky, ale z Klu som nemohol spustiť oči. 5. BRAVO!

• 30.9.2010  19:41

Skvelo namiešaná akčná jazda. Sly vs. Eric, stará osvedčená rovnica z The Specialist. Sly a Arnold podpichujúci jeden druhého narážkami na ich skutočné životy. Skvelý súboj Jet Li vs. Dolph Lundgren. Koho by to napadlo? :) Strhujúce akčné scény, skvelý hudobný podklad, veľký filmový zažitok.

• 18.6.2010  22:26

Dlho som tento film ignoroval, ale uffff. Oslava pre tych, co ziju svoje sny. Zivot je prilis cenny na to, aby clovek zabudal na svoje sny. Priznam, ze kila patosu, ale tak nebezpecne namixovaneho, ach jaj. UZASNE!

• 5.5.2010  21:40
    Věc (1982)

Doslova mrazivá atmosféra, skvelé vizuálne efekty, dokonalý pocit izolácie, minimalistická hudba Ennia Morriconeho - nezabudnuteľný filmový zážitok.

• 17.3.2010  23:42

eddie Murphy v najlepšej forme, celá spústa známych hercov skvelým Jamesom Earl Jonesom počnúc a Samuelom L. Jacksonom končiac. Skvelý nečakaný štek Dona Amecheho a Ralpha Bellamyho, sledujúci osudy dvoch bývalých milionárov z Murphyho predhádzajúceho filmu s Johnom Landisom Výmena. Zlaté osemdesiate roky:)

• 1.3.2010  23:06
    Ti druzí (2001)

Piata hviezdička za koniec. Uff. To nečakal asi nikto. Wow. Sila. Hlavne scéna s dcérkou a bábkou. Fuf. No neuveriteĺné. Stojí za zhliadnutie už len kvôli pointe.

• 15.1.2010  14:15

Jack Ryan je pre mňa Harrison Ford. Hon na ponorku, je síce kvalitnejší film ako filmy s Fordovým Jackom Ryanom, no Harrison Ford a Alec Baldwin...a teraz tu máme aj Bena Afflecka ako Jacka Ryana. Ben so svojím niekoľkovýrazovým hereckým repertoárom tu prekvapivo podáva vskutku skvelý výkon. Za zmienku stojí aj výkon Morgan Freemana či James Cromwella, Lieva Schriebera. Prvotriedny akčný triler.

• 25.12.2009  14:29
    Avatar (2009)

Myslím, že Cameronov koncept je veľmi jednoduchý - do detailov vygenerovať prekrásny svet, ktorý si divák ihneď zamiluje, dať tam "padouchov", ktorí ho pustošia kvôli zisku. Jasné je, komu diváci budú fandiť. Ale vcelku známy a trochu predvídateľný príbeh je zasadený do neuveriteľne krásne prepracovaného prostredia, navyše 3D tu nie je samoúčelné, umožňuje divákovi lepšie vychutnať občasné fantastické zábery. Bol som veľmi milo prekvapený, veľa som od Avataru nečakala teraz by som na to kľudne šiel ešte raz:)

• 21.11.2009  23:23
    Amistad (1997)

Dojmy bezprostredne po dopozeraní sú výborné. Veľmi mi to pripomína Vykúpenie z väznice Shawshank, dokonca aj Morgan Freeman spája oba filmy, ale Spielbergov film mám pocit sa niekedy berie až príliš vážne v porovnaní so Shawshankom. Ale dosť už o porovnávaní, je to veľmi silný príbeh so skvelými hereckými výkonmi, každý, kto videl Djimona Honsoua alebo anthonyho Hopkinsa pochopí, že herectvo nie je len o státí pred kamerou. Niekde som cital, ze Anthony Hopkins ako ex-prezident Adams má jeden z najlepších filových monológov a s týmto názorom sa plne stotožňujem. Na konci filmu som bol veľmi prekvapený, že za hudbu bol tradične zodpovedný John Williams. Medzi obrovským množstvom afrických motívov som vôbec nepostrehol jeho typické melódie. Rozhodne treba povedať, že tento film ma obohatil, ale netreba zabúdať, že ako to u väčšiny historických filmov býva, ide iba o argumenty z jednej strany, ostatné strany nemajú šancu sa obhájiť.

• 2.10.2009  23:11
    District 9 (2009)

Prekvapenie roka pre mňa. Sharlto Copley exceluje v desivo ľudskom príbehu. Tradičný námet obyčajného človeka vrazeného do neobyčajnej situácie je poňatý netradične antihrdinsky, chudák Vikkus chce predovšetkým zachrániť sám seba. Príbeh i jeho podanie je natoľko presvedčivé, aź prinúti človeka zamyslieť sa, čo by robil na mieste pána Van der Merwe. Scenáristi alibisticky nechali jemne pootovorené vrátka, žeby sme sa mohli tešiť na District-10?:)

• 27.8.2009  21:46

Trantino, BRAVO! Ci uz Aldo "The Apache" Rayne a jeho neskutocny prizvuk, Rothov Golem s jeho psychopatickym pohladom, ktory asi musel hodne dlho trenovat, ci Til Schweiger ako zabijacky odpadlik, alebo Gedeon Burkhard vrazdiaci nemeckych vojakov, alebo vsetko naraz, film aj napriek svojej dlzke zanecha pamatovu stopu na dobr dlhy cas:)

• 24.6.2009  22:46

Velmi silny pribeh, v ktorom Will Smith dokazal ze je PAN herec. Vsetky rany osudu ste tak nuteni prezivat spolu s nim a neostava nic ine iba drzat palce, nech sa konecne karta obrati.

• 10.5.2009  23:38
    Iluzionista (2006)

Naposledy som mal taký pocit, keď som videl prvýkrát Vykúpenie z väznice Shawshank. Skvelá kamera, vynikajúce výkony Edwarda Nortona a Paula Giamattiho, historická Viedeň, rozhodne sa oplatí vidieť. Už len preto, aby ste zistili ako sa robí trik s pomarančovníkom:) Vrelo odporúčam:)

• 21.1.2009  22:08

Skvelé! Úžasné! Dve slová, ktoré ma napadli bezprostredne po zhliadnutí filmu. Jude Law ako Sky Captain by mohol konkurovať aj samotnému Indymu Jonesovi. Skvelá podívaná, efektné triky (vzhľadom na to, že to bolo celé natočené pred zeleným plátnom nie je sa čomu diviť), hlavne poriadna akcia a perfektné aj keď ojedinelé hlášky Jude Lawa dodávajú aj piatu hviezdičku

• 19.11.2008  18:51
    MASH (1970)

Napriek tomu, že som odchovanec seriálu, Donald Sutherland ako Hawkeye je vynikajúci. Len nechápem, prečo sa jeho postava vola "Koumes", čo ani netuším ako sa píše, pretože mám pocit, že keď som kedysi dávno čital predlohu, Hawkeye bol proste Hawkeye-Benjamin Franklin Pierce. Radar mal bohužiaľ oveľa menej priestoru, čo bolo trochu sklamaním, ale ústredné trio - Koumes, John a Duke je neprekonateľné. Seríal pre mňa naďalej ostáva najlepším seriálom vštkých čias, ale film si zaslúži všetkých 5 hviezdičiek.

• 12.11.2008  20:09

Kiežby to každý, kto túži po pomste zvládol tak efektne ako Daniel Craig v 22. Bondovke. Quantum Of Solace dostojne zdvíha vyśšie vysokopostavenú latku Casino Royale. Odpovedá niektoré nezodpovedané otázky a hlavne ponúka vskutku drsný akčný film, pri ktorom nezostáva nič iné iba držať Jamesovi palce

• 16.6.2008  21:20
    Total Recall (1990)

TOTAL RECALL je vskutku mimoriadny film. Zo všetkých scén filmu mi však najviac utkveli v pamati "vákuové" zábery, ktoré skrátka nemajú chybu. Arnold podal presvedčivý výkon, záporák v podaní Michaela Ironsidea je veľmi nepríjemný, veľmi dobré vizuálne efekty, skelá hudba - skrátka film, ktorý si vždy rád znovu pozriem.

• 30.5.2008  09:49

Ťažko sa hľadajú slová, ktorými začať. 19 rokov od posledného Indyho. Musím sa priznať, že do kina som šiel trochu s obavami, ale hlavne plný očakávania. A rozhodne to prekonalo moje očakávania. 63-ročný Harrison Ford je rovnako charizmatický ako v predchádzajúcich dieloch, Indy je rovnako akčný, Marion má stále svoj okúzľujúci úsmev...a Shia LaBeauf je Shia LaBeauf. Rozhodne je to zmena, po 19 rokoch znovu vidieť nové dobrodružstvo Indyho, navyše, keď sa odohráva v 50-tych rokoch a jeho nepriatelia už nie sú nacisti, ale Rusi. No filmové postavy ako Indy sa už dnes nerodia, a na plátne to bolo badateľné. Dávno som sa tak dobre nebavil v kine. Treba prekonať predsudky, že Indy už je starý dedo, pretože on sa rozhodne ako dedo nespráva. Napokon treba ešte vyzdvihnúť výkon Cate Blanchett, ktorá bola ako hlavná záporáčka veľmi presvedčivá. Tento film sa rozhodne oplatí vidieť, či už ste alebo nie ste Indyho fanúšik, je to "akční podívaná", ktorá rozhodne stojí za to.

• 14.3.2007  19:44

Skvelá vtipná, osviežujúca sympatická letná komédia:-D

• 4.2.2007  20:52

Je to film, ktorý si zaslúži aj piatu hviezdičku, mimoriadne dobre sa naň pozerá, aj keď je mi trochu smiešne prirovnávať to k Top gunu. Príbeh je síce podobný, ale preda len keď vidíte letku dvojplošníkov a vzdušné súboje, pri ktorých po sebe strieľajú aj pištoľami...V každom prípade je to veľmi sympatický film ktorý rozhodne predčil moje očakávania

• 30.12.2006  14:48

Skvelý koncert, s mimoriadne dlhým settlistom, po zhliadnutí tohto koncertu zostáva už len zúfať že sme to nemohli vidieť naživo

• 24.7.2005  21:00

Ako fanúšik Wellsovej knihy som bol zvedavý ako sa Spielberg vyporiada s niektorými pasážami.Odhliadnuc od toho, že sa scenár líšil od knižnej predlohy, výsledok sa mi zdal výborný-plný pôsobivých efektov, aj keď s "hollywoodskym" happyendom

• 22.4.2005  19:29

Skvelá paródia na letecké filmy, ktorých bolo v tej dobe dosť.Tento film je plný nečakaných a hlavne neopakovateľných hláškach typu:"Kapitán, je to vážne, kedy možeme pristáť ? -To vám nemôžem povedať. -Mne môžete, som doktor. -Odhadujem to najskôr za dve hodiny. -A nemôžete to odhadnúť o niečo skôr? -Je to vážne, ten človek musí ísť do nemocnice. Do nemocnice? Čo je to? -To je taká budova s pacientmi a doktormi ale to teraz nie je dôležité. Takže ak sa vám to takto nezdá vtipné (čo asi nie), vo filme to rozhodne stojí za to.Leslie Nielsen v najlepšej forme.

• 17.2.2005  20:09
    Letec (2004)

Trochu dlhý film ospravedlňujú mimoriadne presvedčivé herecké výkony Leonarda Dicapria a Cate Blanchettovej

• 17.1.2005  14:39

Tento sci-fi thriller nehýri hereckými výkonmi hlavných predstaviteľov, ale stojí na zaujíavom príbehu plnom nečekaných zvratov

• 14.1.2005  19:55

Len 3 slová-skvelý vojnový film.

• 14.1.2005  19:50

Ďalší skvelý film od Sergia Leonea plný skvelých hereckých výkonov