Zakázané království (2008)

Jet Li vs. Jacki Chan. Kto by si nechcel pozrieť taký film? :) Nič to, že sa jedná o vykrádačku Nekonečného príbehu, pozerá sa na to skvele!

Poltergeist (1982)

Veľmi Spielbergovský pocit mam z tohoto filmu, veľmi mi to pripomínalo niektoré scény z Blízkych stretnutí tretieho druhu (malý Barry tešiaci sa z mimozemšťanov, samozapínajúce sa hračky...) a navyše Craig T. Nelson, mimochodom skvelý herec miestami veľmi pripomína Richarda Dreyfussa. Báť som sa nebál, ale atmosféra sa miestami dala krájať, skvelý kúsok:)

Fletch žije (1989)

Opäť Fletch, ešte neuveriteľnejšie prevleky, výsmech z amerických sektárov (vymývačov mozgu a peňaženiek), dom na vidieku, a nacistickí motorkári :)

Ti druzí (2001)

Piata hviezdička za koniec. Uff. To nečakal asi nikto. Wow. Sila. Hlavne scéna s dcérkou a bábkou. Fuf. No neuveriteĺné. Stojí za zhliadnutie už len kvôli pointe.

Devátá brána (1999)

Z väčšej časti detektívny film. Teda približujúci prácu knižného detektíva:) Zaujímavé povolanie:) Prudko vypointované, plné zvratov, oplatí sa vidieť.

Hra na schovávanou (2005)

Kombinácia Tajomného okna a Osvietenia. Nijak inak sa to nedá definovať. De Niro skvelý, Dakota Fanning snaď ešte lepšia. 3 a pol hviezdičky ale naozaj som čakal nejaký lepší záver.

Fletch (1985)

No ja som sa bavil kráľovsky:) Nehovorím, že som sa celý čas smial, ale film mal veľmi príjemnú atmosféru, dobre sa naň pozeralo. Chevyho skvelé prevleky, hlavne mohamedán na kolieskových korčuliach nemali chybu. Skvelé skvelé:)

Pobřeží moskytů (1986)

Prvá polovica filmu bola výborná, všetko bežalo tak ako malo, Allie bol síce egoistický maniak, ale zároveň vizionár a skvelý vynálezca, zábery na jeho FAT BOY konštrukciu v džungli patrili medzi najpôsobejšie zábery celého filmu, impozantná stavba z vlnitého plechu uprostred džungle...až to naháňalo strach. Typický prípad, kedy človeku nestačí, čo má, a chce viac. Jeden chybný krok spustí sériu udalostí vedúcich k záhube. Harrison Ford je neodolateľný, do poslednej chvíle vďaka jeho charizme hľadáte na jeho postave dobré stránky, tá snaha je počas filmu priam hmatateľná. Mladý River Phoenix a Hellen Mirren taktiež prispeli k vysokej úrovni tohoto filmu. Nie som si istý, či stojí za opätovné pozretie, ale som veľmi rád, že som ho mohol vidieť.

Bílí muži neumějí skákat (1992)

Basketbal, basketbal a kooopec basketu. Podľa toho, ako to vykreslili snaď všetci por obote prípadne namiesto roboty chodia na "svoje" ihrisko a stávkujú všetko čo majú. Okrem basketu je tam vidieť aj Woodyho a Wesleyho:) Snipesova postava balansuje na hrane medzi príjemnosťou a nepríjemnosťou, kdežto Woodyho postava odzačiatku vyvoláva ľútosť. Scenár a zápletka a hlavne rozpracovanie postáv mohlo byť dôkladnejšie, takto sa ani po hodine a 50 minútach človek naozaj nevyzná v ústredných postavách. Stále je to však príjemná oddychpvka so skvelou hudbou, atmosférou slnečnej Kalifornie a prázdninovou náladou. 3 a pol hviezdičky.

Hard Boiled (1992)

Nezničiteľný Tequilla a takmer nepriestrelný Alan vytvorili skvelé útočné duo, ktoré zlikvidovalo okolo 300 chudákov zločincov, sem-tam aj zopár policajtov. Na strane druhej nesmrteľný jednooký gangster a jeho takmer európsky pôsobiaci boss. Nikdy neprestávajúca akcia, napätie do posledného dychu, miliardy vystrieľaných nábojov, stovky mŕtvol, to je iba zlomok vecí, ktoré robia tento film výnimočným.

Časové pásmo bylo změněno