TRON: Legacy 3D (2010)

Plytký dej, kopírovanie úspešného nápadu, až na dve-tri scény úplne zbytočné 3D, ALE neuveriteľné možnosti kybersveta, dokonalé efekty, skvelý Jeff Bridges, neprekonateľne krásne Olivia Wilde a Beau Garrett, dokonale vzorný Cillian Murphy. Za zmienku stojí scéna, kedy Stvoriteľ po 20 rokoch vkročí do "mesta", dokonalé zimomriavky. Vynikajúca hudba. Dal by som 4 hviezdičky, ale z Klu som nemohol spustiť oči. 5. BRAVO!

Tropická bouře (2008)

Film o tom, ako si vedia známi hollywoodski herci robiť srandu sami zo seba. Skvelý dej sa miestami, ako sa to občas Benovi Stillerovi stáva, sa občas ale vážne len občas strieda s trápnymi situáciami. Ale tie skvelé trailery na začiatku...kto nevidel neuverí. Prekvapením filmu bol pre mňa Tom Cruise, toto by som od neho nikdy nečakal a bol som doslova unesený. Zároveň chcem vzdať hold režisérskym schopnostiam Bena Stillera, pretože po technickej stránke je to plnohodnotný akčný film so všetkým, čo k tomu patrí. Oplatí sa vidieť.

Válka světů (2005)

Ako fanúšik Wellsovej knihy som bol zvedavý ako sa Spielberg vyporiada s niektorými pasážami.Odhliadnuc od toho, že sa scenár líšil od knižnej predlohy, výsledok sa mi zdal výborný-plný pôsobivých efektov, aj keď s "hollywoodskym" happyendom

Věc (1982)

Doslova mrazivá atmosféra, skvelé vizuálne efekty, dokonalý pocit izolácie, minimalistická hudba Ennia Morriconeho - nezabudnuteľný filmový zážitok.

Vetřelec (1979)

Sigorney Weaver v nohavičkách, rozprávajúca hlava Iana Holma na zemi, či yaphet Kotto v prekvapivo nezápornej úlohe - to všetko ma napadne, keď si spomeniem, ako som prvýkrát videl Votrelca. Dusivá atmosféra temných zákutí kozmickej lode Nostromo, agresívny Votrelec a hlavne záverečný boj na mňa spravili dojem 4 a pol hviezdičky.

Vražda na Eigeru (1975)

Dychvyrážajúce úchvatné zábery, napätie do posledného momentu, ale aj trochu rýchle ukončenie. Skvelý Clint Eastwood, verne sekundujúci George Kennedy. Dirty Harry na skalách. Stojí za to. Bonus: ako vždy úžasná hudba Johna Williamsa, krása:)

Záchranáři (2006)

Ústredná dvojica výborná, ale koniec ako keby patril k inému filmu, veľké sklamanie sľubne sa rozvíjajúceho deja.

Zakázané království (2008)

Jet Li vs. Jacki Chan. Kto by si nechcel pozrieť taký film? :) Nič to, že sa jedná o vykrádačku Nekonečného príbehu, pozerá sa na to skvele!

Zátah (1987)

Takto skvelo hláškujúceho Toma Hanksa som ešte nevidel:) Sympatická, svieža komédia, ako vraví Indiana, čo by som za to dal keby sa zase robili takéto oddychové filmy