Watchmen (2019) (seriál)

Jako velký fanoušek komiksových a i filmových watchmenů to byla pro mě jasná volba. Po prvním dílu jsem lehce znejistěl, ale postupné odhalování v dalších dílech mě zakulo do postele a dal jsem to skoro na jeden hlt. A poslední dva díly jsem snad ani nedýchal. Já si myslím, že se to panu Lindelofovi velmi povedlo a upřímně doufám v druhou řadu, i když se ani neodvažuji hádat co by do ní mohl nacpat.... Jo a hudba Trent Reznor a Atticus Ross je sázka na jistotu. PS: Taky vám tam ta jedna často opakující melodie zněla jako z Knight Ridera??

Vikingové (2013) (seriál)

Kdysi to byl hezký seriál, ale čím více sérií, tím více hovadin. Posledních pár sérií zkouknuto už spíše z nostalgie k postavám. Měli to utnout čtyřkou, možná klidně i dříve, ale to co tam předvádějí teď, to je už vyloženě hovadina.... Nicméně čtyři hvězdy za povedené první řady :)

Strážci - Watchmen (2009)

Za mě může být konečně Alan Moore spokojený za převedení jeho mistrovského komiksového díla do pořádné filmové podoby. Vždy si dřívě stěžoval, že předělávky jeho komiksů na filmové plátno jsou fakt krach, ale teď konečně. Epesní podívaná (určitě ne pro každého, protože to není bezduchá komiksová řež) snad přesně podle komiksové předlohy. Díky vynikající hudbě jsem slzy začal ronit hned od začátku a na konec už jsem skoro ani neviděl. Ale já jsem prostě asi uplakánek... Pro mě zatím nejpovedenější film dle komiksu!!!

Tenkrát v Hollywoodu (2019)

Tak tohle rozhodně není klasická Tarantinovka. Žádné kultovní hlášky, depresivní DiCaprio, vysmátý Pitt, ale poslední část to zdařile zachraňuje a ukazuje že to opravdu režíroval mistr Tarantino. Celou dobu jsem zamračeně čekal na něco a ono pořád nic a nic, až pak přišlo finále a vzbudil jsem psa jak jsem se tlemil a nemohl jsem přestat :D Ten luxusní konec rozhodně za to psycho čekání stojí a nádherná hudba k němu člověka příjemně dovede.

Zaklínač (2002) (seriál)

Starý dobrý Wiedzmin....Pro mě kultovní seriál který táhne Michal Zebrowski plus kvalitní hudba a balady. Geralt v tomto podání vypadá konečně ztrhaně životem Zaklínače. A prostě ti poláci se na ty role tak nějak všichni hodili. Navrch konec je takový hezký-smutný, až jsem slzu ze shledání uronil.

Zaklínač (2019) (seriál)

Ale tak nakonec proč ne. Chápu, že to prostě nemůže být stejné jako knížky. Je to složenina z dvou povídkových knih a začátku první knihy o Geraltovi a Ciri, takže nějaký ten guláš z toho být musí. Ale proč proboha Triss musí být zrovna Romilda z Harryho Pottera? Ovšem trpaslíci, ti mě bavili hodně :D Kdo asi nečetl či nehrál Zaklínače tak v tom bude mít lehčí bordel, kórt když to hopsá časem sem a tam. Sice jsem u toho sem tam nadával jak polák, ale jinak je to příjemná podívaná a těším se na další řadu :) PS: Souboj v Blavikenu je naprostá lahůdka pro oči :)) Úprava po druhé řadě: To si snad děláte pr*el??? Tak jestli jsem první řadu v rámci možností chválil, tak u druhé jsem z nedostatku akce a totální nudy usnul :D :D Vše hezky pomotané a Vesemir jak z německého retro porna, chyběla mu jen kožená vestička. :D Toto teda hodně upadlo a jestli je mistr Cavill takový fanda knih a zůstane u toho dál, tak jsme každý četli asi něco jiného...

Koralína a svět za tajnými dveřmi (2009)

Hezká pohádka pro děti i dospělé....i když kniha je kniha a film nedokáže tolik uchopit za srdce, přesto to byla příjemná taškařice s Koralínou.

Versailles (2015) (seriál)

Příjemný pohled na šlechtu a dvůr Ludvíka XIV. Některé části jsou o ničem, některé zábava. Rozhodně nečekejte HBO produkci, spíše takové odlehčené Tudorovce, i když tohle mě bavilo teda o dost víc. G. Blagden zde rozhodně ukazuje jinou tvář než u Vikingů, ale za mě to hodně drží a vede A. Vlahos a jeho rytíř :D

Star Wars: Vzestup Skywalkera (2019)

Tak jak už to bývá zvykem u slavných sérií, konce jsou slabší než super začátky. A ano, bohužel se to stalo přesně i zde. Já osobně na SW vyrůstal a k lidem co nikdy neviděli první tři díly (rozuměj IV - VI :)) jsem vždy cítil silnou nevraživost. Ale když potkám někoho kdo neviděl poslední díl (doufejme), asi mu ho ani doporučovat nebudu a nebudu se na něj zlobit že ho ani vidět nechce. Ještě chápu díly I - III které nás hezky uvedou do děje, ale těhle posledních pár dílů bylo dle mě uplně zbytečné dělat. Nic nového se tu neukázalo, žádný zázrak se nekonal, ale pro fanouška smutná povinnost shlédnout. Hvězdné války měli prostě skončit s Vaderem a hotovo...