• Krátkometrážní
  • Hudební

King Skate (2018)

Naše "Legendy z Dogtownu" :) Super dokument

Leaving Neverland (2019)

Došla mi slova. Rodiče těch kluků teda vyhráli titul máma a táta roku..Kdybych já měla jen sebemenší podezření, že by někdo mohl udělat něco podobného mému dítěti, tak ho vlastníma rukama zabiju.. O tom, že Michael Jackson zřejmě zneužíval děti se mluví dvacet let, ale dokument Leaving Neverland má dost důvěryhodnou výpovědní hodnotu..A navíc Wade Robson? Moje náctiletá platonická láska? Je nervyrvoucí vidět tak hezkého a talentovaného chlapa takhle zlomeného..Mám z toho teď dost rozporuplné pocity, jelikož jsem na hudbě Jacksona vyrůstala, ale bojím se, že jestli ještě někdy uslyším Heal the World, tak se pozvracím.

Amy (2015)

Je smutné, že tuto jazzovou bohyni s démonickým hlasem fatálně zdevastovala láska k muži, který byl proti ní jen ubohá sprostá nula.

K-19: Stroj na smrt (2002)

Kathryn Bigelow se svojí jadernou ponorkou zhmotnila snad všechny moje noční můry..zřejmě kvůli tomu, že jsem vyrůstala ve stínu chladících věží a hrála si s ilustrovanou evakuační příručkou pro případ havárie :D Ve filmu se podařilo vytvořit sugestivní úzkostnou a klaustrofobní atmosféru.

Temná stránka lodní dopravy (2016)

Byznys versus etika. Moc zajímavý dokument o ne moc diskutované problematice. Pokud takový typ dokumentu přiměje pár lidí alespoň na chvíli uvažovat o svých spotřebních návycích a o skutečné hodnotě především módního zboží, tak to má smysl.

Jezero smrti (2008)

Tip pro valentýnský večer.. :D

MOST! (2019) (seriál)

Téměř se to stydím přiznat, ale MOST! mě baví..Výkladní skříň českého buranova :D Aspoň že dělá Luďan čest mému příjmení :D

Lady (Hear Me Tonight) (2000) (hudební videoklip)

Moje první písnička, kterou jsem si jako malá nahrála ještě na kazeťák..klip jsem našla náhodou až o pár let později..jednoduché a přitom perfektní..mít u sebe nejmilejší lidi, benzín v autě a vůbec žádné plány před sebou..Ano.

Simonova kočka (2008) (seriál)

Simonovy kočičí minifilmy jsou jednoduše perfektní. Genialitu těchto snímků může skutečně ocenit jedině člověk, který s kočkou někdy dlouhodobě sdílel svůj prostor. Každá animovaná sekunda zde je totiž absolutní pravda a pod to se i podepíšu:D Takhle věrně dokáže zachytit realitu opravdu velice vnímavý a empatický výtvarník.